Vytauto Didžiojo universitetas
Vardas, Pavardė
Toma Valušytė
Pareigos
Mokymų organizatorė
El. paštas
info@vdu.lt
Telefonas
+370 691 12794
Apie
Patenkantis tarp 3 proc. geriausių pasaulio universitetų (QS World University Rankings), Vytauto Didžiojo universitetas yra plačiausios aprėpties aukštoji mokykla Lietuvoje, turinti įdomią istoriją, puoselėjanti ir tęsianti brandžias tradicijas, vaidinanti ypatingą vaidmenį ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono bei Europos intelektualinėje bei kultūrinėje erdvėje. Universiteto bendruomenę vienija artes liberales, t. y. klasikinio laisvųjų menų universiteto, idėja, šiltas ir nuoširdus bendravimas, nuolat lydinti ir stiprinanti liberali humanistinė dvasia.
Jeigu turite klausimų, kviečiame kreiptis:
VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras
El. paštas: mokymosi.akademija@vdu.lt
Lektoriai
Šarūnas Žitkevičius
Asociacijos „Retroklasika“ vadovas, „Lietuvos Automobilių Klubo“ (įkurtas 1926 m. FIA narys) viceprezidentas, „Classic Car Loft“ dirbtuvių/muziejaus įkūrėjas ir savininkas.
Plačiau
Kęstutis Indziulas
Pirmojo (1974 m.) Lietuvoje senovinių automobilių klubo „Rieduva“ įkūrėjas. 2003 m. subūrė ir įkūrė Lietuvos istorinių automobilių ir motociklų mėgėjų asociaciją „LIAMA“. 2021 m., įkūrus Lietuvos istorinės automototechnikos išsaugotojų rūmus, „LIAR“ buvo išrinktas šių rūmų prezidentu.
Plačiau
Arnoldas Sasnauskas
UAB „Kauno nepriklausomų autoekspertų biuras“ direktorius, vienas iš Lietuvos istorinės automototechnikos išsaugotojų rūmų steigėjų ir kol kas vienintėlis Lietuvoje pagal ISO/IEC 17024:2012 atestuotas kelių transporto priemonių ekspertas. Darbo stažas šioje srityje nuo 1989m.
Plačiau
Vytenis Jankauskas
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, dėsto mašinų servisą ir remontą. Lektorius sukaupęs didelę patirtį apie mašinų detalių būklės vertinimą ir restauravimą.
Plačiau
Arvydas Pauliukas
Lietuvos klasikinių automobilių klubo valdybos narys-ekspertas, Lietuvos automobilių klubo valdybos narys. Vytauto Didžiojo universitete dirba Jėgos ir transporto mašinų dėstytoju.
Plačiau
Audrius Žunda
Vytauto Didžiojo universiteto docentas, dėsto medžiagotyrą ir medžiagų apdirbimo technologijas. Turi sukaupęs didelę patirtį apie medžiagų apdirbimą plastiniu deformavimu, pjovimu, suvirinimu, taip pat apie terminį apdirbimą, medžiagų mechaninių savybių įvertinimą.
Plačiau
Juozas Padgurskas
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, dirba Mechaninių ir energetinių sistemų patikimumo, Tribologijos (trintis, dilimas, tepimas), žaliosios tribologijos klausimais.
Plačiau
Simona Kumpė
Vytauto Didžiojo universiteto japonų kalbos dėstytoja.
Buvusi mainų studentė Vasedos universitete Japonijoje bei baigusi japonų kalbos mokymo kursus (Japonijos Fondo programa).
Dirbo Gifu prefektūros (Japonija) savivaldybėje tarptautinių ryšių koordinatore.
Plačiau
Loreta Bukšnytė-Marmienė
VDU Psichologijos katedros profesorė.
Turi daugiau kaip 20 m. praktiką organizacijų konsultavimo ir mokymų srityse.
Domėjimosi, praktinės patirties, dėstymo ir mokslinių tyrimų sritys: psichosocialiniai darbuotojų veiklos efektyvumo veiksniai, asmens psichosocialinės adaptacijos ypatumai, efektyvus bendravimas, konfliktų valdymas ir metodai (derybos, mediacija).
Plačiau
Marius Pinigis
Šiuolaikinio šokio atlikėjas, choreografas, prestižinio Lietuvos teatro apdovanojimo „Auksinis scenos kryžius“ laureatas, VDU dėstytojas, savo veiklą plėtojantis šokio, choreografijos, pedagogikos kryptimis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas iš NUEPIKO šokio kompanijos įkūrėjų. Marius ne tik dirba kaip laisvai samdomas šokėjas, aktyviai kuria ir pristato savo darbus Lietuvoje ir užsienyje, bet ir rūpinasi šokio sklaida Kaune, įsitraukdamas į Kauno miesto kultūrinio lauko plėtros procesus.
Plačiau
Goda Piktytė
Doc. Goda Piktytė — prestižinio Lietuvos teatro apdovanojimo „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė, aktorė, VDU dėstytoja ir filmų garsintoja LNK televizijoje. Šiuo metu dirba aktore Nacionaliniame Kauno Dramos Teatre, Kauno miesto kameriniame teatre, vadovauja VDU teatrui.
Plačiau
Karina Brdar
Karina Brdar — teatro ir kino aktorė, režisierė, prodiuserė ir scenos kalbos dėstytoja Vytauto Didžiojo Universitete. Kino asociacijos Všį „4BRAVA” steigėja, Vankuverio „Real Youth” kino festivalio žiuri narė, pirmojo Lietuvoje moksleivių Kino festivalio „Ąžuolynas Film Fest” autorė ir organizatorė.
Plačiau
Arnis Aleinikovas
Arnis Aleinikovas – dar žinomas SINUO slapyvardžiu – VDU dėstytojas, menininkas, aktyviai kuriantis šiuolaikinio performanso, alternatyvaus teatro, elektroninės muzikos ir rašymo srityse. Arnis 2022 metais apsigynė magistro laipsnį Prahos Performatyvaus Meno akademijoje (AMU). Nuo 2020 m. dirba keliuose užsienio teatruose bei tarpdisciplininio meno organizacijose. Jo darbai jau buvo prisatyti teatro ir naujųjų medijų festivaliuose Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2020 m. Arniui Aleinikovui suteiktas LR Meno kūrėjo statusas, nuo 2022 m. menininkas priklauso Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjungai.
Plačiau
Vytautas Liesionis
Vytautas Liesionis VDU docentas, Etikos komisijos narys. Paslaugų administravimo, aptarnavimo, organizacijų ir įstaigų veiklos sektorinis profesinio komiteto narys ir pirmininkas. Akademinės kredito unijos paskolų komiteto pirmininkas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bei Lietuvos šaulių sąjungos narys. Veda seminarus ir kursus vadovavimo ir valdymo srityse.
Plačiau
Kristina Kovalčikienė
Doc. dr. Kristina Kovalčikienė – VDU Socialinių mokslų fakulteto prodekanė, Psichologijos katedros docentė, Psichologijos klinikos vadovė.
Mokslinių interesų kryptys:
• Asmens atitikimas darbui/profesijai;
• Profesinis identitetas;
• Mąstymo stiliai;
• Darbo motyvacija;
• Pasitenkinimas darbu;
• Darbuotojų psichologinė gerovė;
• Sporto psichologija.
Plačiau
Loreta Gustainienė
Doc. dr. Loreta Gustainienė – VDU Psichologijos katedros docentė.
Mokslinių interesų kryptys:
• Teigiami psichosocialiniai žmogaus funkcionavimo veiksniai (optimizmas, subjektyvi gerovė, psichologinė gerovė, pasitenkinimas gyvenimu, dėkingumas, atleidimas, įsitraukimas į darbą, teigiamos emocijos ir kt.);
• Pasitenkinimas darbu;
• Psichosocialiniai rizikos veiksniai darbe; su darbu susijęs stresas;
• Streso valdymas (pvz., raumenų atpalaidavimas, vizualizacija, dėmesingas įsisąmoninimas).
Plačiau
Aurelija Stelmokienė
Doc. dr. Aurelija Stelmokienė – VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanė, Psichologijos katedros docentė. Taip pat Europos socialinio tyrimo vadovaujanti koordinatorė Lietuvoje.
Mokslinių interesų kryptys:
• Organizacijų vystymas remiantis žmogiškaisiais ištekliais (psichologinė darbuotojų gerovė, darbo-šeimos sąveikos intervencijos)
• Vadovavimo psichologija (teoriniai požiūriai vadovavime, vadovavimo efektyvumo vertinimas, lyčių ir kartų skirtumai vadovavime, vadovavimo ir tėvų auklėjimo stilių dermė);
• Socialinio suvokimo ypatumai (organizacinės psichologijos tyrimuose);
• Etiniai klausimai organizacijose.
Plačiau
Gabija Jarašiūnaitė-Fedosejeva
Doc. dr. Gabija Jarašiūnaitė-Fedosejeva, VDU Psichologijos katedros vedėja, docentė.
Mokslinių interesų kryptys:
• Psichofiziologinis atsakas į stresorius, stresas bei jo mažinimo būdai;
• Sirgti linkusios asmenybės psichosocialiniai ypatumai;
• Biogrįžtamojo ir neurogrįžtamojo ryšio veiksmingumas;
• Su reprodukcine, prenataline ir postnataline sveikata bei gimdymo patirtimi susiję psichologiniai rodikliai ir psichologinės pagalbos galimybės;
• Eksperimentinės psichologijos tyrimai.
Plačiau
Loreta Bukšnytė-Marmienė
Prof. dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė – VDU Psichologijos katedros profesorė.
Mokslinių interesų kryptys:
• Asmens psichosocialinės adaptacijos problemos;
• Vyresnių klasių mokinių savijauta ar kitos psichosocialinės adaptacijos problemos mokykloje;
• Komunikacija organizacijoje, asmens atitikimo darbo vietai/organizacijai problema, darbuotojų atranka, darbo efektyvumą lemiantys veiksniai ir kitos organizacinės psichologijos temos;
• Konfliktų diagnostika ir jų valdymas;
• Karjeros valdymo, profesinio identiteto tematika.
Plačiau
Aurelija Čėglytė
Dėstytoja Aurelija Čėglytė yra Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto lektorė, mokanti anglų kalbos tiek studentus, tiek Universiteto darbuotojus. Ji specializuojasi bendrosios, šnekamosios bei verslo anglų kalbos dėstyme. Aurelija yra dėsčiusi universitetuose Ispanijoje, Japonijoje, P. Korėjoje, Lenkijoje, Albanijoje, Indijoje ir kitose šalyse. Aurelija nuolat tobulina savo kvalifikaciją, dalyvauja tarptautiniuose mokymuose bei kursuose, vykdo mokslinę veiklą, siekdama prisidėti prie užsienio kalbų dėstymo tobulinimo.
Aurelijos paskaitos išsiskiria įtraukiančiais dėstymo metodais bei draugiška atmosfera. Lektorė yra gerai vertinama studentų už savo aiškų ir sistemingą dėstymą bei gebėjimą sudominti.
Aurelija yra iniciatyvi ir nuolat siekia įtraukti inovatyvius mokymo metodus bei technologijas į savo dėstymo praktiką, taip prisidėdama prie studentų mokymosi kokybės gerinimo. Ji taip pat tiki, kad kiekvienas, kuris nuoširdžiai nori mokytis ir skiria tam pastangų, gali išmokti anglų kalbą. Savo paskaitose Aurelija siekia įkvėpti studentus ir parodyti, kad su tinkamu požiūriu ir nuosekliu darbu anglų kalbos mokymasis gali būti smagi veikla, o rezultatas - pasiekiamas kiekvienam.
Plačiau
Daiva Pundziuvienė
Daiva Pundziuvienė yra VDU Užsienio kalbų instituto anglų kalbos dėstytoja, turinti 20 metų dėstymo universitete ir įvairiuose mokymuose patirtį bei mylinti anglų kalbą ir jos besimokančius. Jos mokslinių interesų sritys – kalbų mokymo/si inovacijos, daugiakalbė pedagogika, mediacija ir DI kalbų mokyme. Veda įvairius mokymus: Anglų kalba kelionėms, Pasirengimas studijoms anglų kalba, Akademinio rašymo dirbtuvės, Viešojo kalbėjimo menas ir kitus. Yra dalyvavusi daugelyje tarptautinių projektų, susijusių su mokytojų rengimu kalbinei įvairovei, formuojamuoju vertinimu mokantis kalbų, daugiakultūre mokymosi erdve bei pliuralistine mokymo metodika. Vykdo mokslinius tyrimus apie kalbinio ir kultūrinio tarpininkavimo vaidmenį, ‘minkštųjų gebėjimų’ (angl. soft skills) tobulinimą ir neformalųjį daugiakalbės kompetencijos ugdymą.
Plačiau
Jolita Ančlauskaitė
Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto lektorė. Mokslinių interesų sritys: psicholingvistika, kalbos įsisavinimas, daugiakalbystė ir kalbos politika, norvegų kalbos mokymo metodika ir didaktika, integruotas kalbos ir dalyko mokymas, neformalus suaugusiųjų mokymas.
Plačiau
Aistė Ragauskaitė.
Dr. Aistė Ragauskaitė – socialinių mokslų daktarė, VDU dėstytoja, VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė. Nuo pat karjeros pradžios aktyviai įsitraukė į nevyriausybinių organizacijų projektines veiklas, toliau daugiausiai skyrė dėmesio verslo ir viešojo sektoriaus projektams nuo prototipų kūrimo iki mokymosi visą gyvenimą veiklų. Įvairiapusė projektinė patirtis leis dalyviams atskleisti projekto idėjos, problematikos pagrindimo, tikslų, uždavinių ir veiklų svarbą bei sistemingą ir gerą visų šių projekto dalių parengimą.
Plačiau
Edvinas Samys
Edvinas Samys – Atestuotas Prince 2 projektų vadovas, VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro vadovas daugiau kaip 12 metų dirbantis projektų valdymo srityje. Vykdo verslo ir viešojo sektoriaus projektų konsultacijas, daugiausiai dėmesio skiria projekto finansinių resursų valdymui, biudžeto rengimui, bei įgyvendinimui. Mokymų metu dėmesys bus skiriamas produkto idėjos inovatyvumui ir naujumui, intelektinės nuosavybės svarbai įgyvendinant projektus ir finansavimo šaltinių pritraukimą.
Plačiau
Aistė Ragauskaitė
Dr. Aistė Ragauskaitė – socialinių mokslų daktarė, VDU dėstytoja, VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė. Skaitmeninės priemonės lydi lektorę kasdieniniame darbe tiek rengiant užduotis studentams, vedant mokymus, kuriant įvairias VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro veiklas. Mokymų metu lektorė atkreipia dėmesį į kiekvieno individualius gebėjimus mokytis dirbti su skaitmeniniais įrankiais, pritaiko užduotis. Tad kiekvienas šių mokymų metu ras puikią terpę savo tempu išbandyti pasiūlytus skaitmeninius įrankius ir ateityje naujus išbandyti bus žymiai lengviau.
Plačiau
Gabrielė Viduolytė
Gabrielė Viduolytė – VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro mokymų organizatorė. Dirba su dėstytojais, padėdama tobulinti ir skaitmenizuoti jų mokomąjį turinį, prisideda prie aukštos kokybės skaitmeninio ugdymo sprendimų diegimo.
Vesdama mokymus apie skaitmeninius įrankius, Gabrielė ne tik pritaiko užduotis pagal dalyvių poreikius, bet ir skatina juos tyrinėti įvairius technologinius sprendimus savarankiškai. Lektorė siekia, kad mokymų dalyviai jaustųsi užtikrintai naudodami technologijas tiek dabar, tiek ateityje, ir įgytų įgūdžių, reikalingų nuolat besikeičiančioje skaitmeninėje aplinkoje.
Plačiau
Dalia Survutaitė
Dalia Survutaitė - švietimo ekspertė. Pedagogo kvalifikaciją įgijo 1994 m. Mokslo tiriamąjį darbą gynė 2000 m. jungtinėje Vilniaus universiteto, Lietuvos pedagoginio universiteto, Šiaulių universiteto doktorantūroje. Kvalifikaciją kėlė JAV, Danijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos suaugusiųjų švietimo programose. Dirbo prodekane Lietuvos edukologijos universiteto Pedagogikos ir psichologijos fakultete, organizavo ir vykdė suaugusiųjų mokymus Šiuolaikinių didaktikų centre ir Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centre, dėstytojauja Vytauto Didžiojo universitete, periodiškai dalyvauja mokyklų veiklos kokybės vertinime, recenzuoja ir pati rengia mokslines bei analitines publikacijas, konsultuoja bakalaurus bei magistrantus, dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose su pranešimais. Turi nacionalinių kultūros ir švietimo programų rengimo bei vykdymo praktikos. Darbo patirtis - 30 metų.
Plačiau
Austėja Pečiurienė
Austėja Pečiurienė – akademikė praktikė, turinti daugiau nei 6 metus darbo patirties dėstydama „Vizualinės komunikacijos“ dalyką lietuvių bei anglų kalbomis ir yra (10 metų) dirbusi komunikacijos specialiste sveikatos, grožio verslo sektoriuose bei NVO. Lektorė specializuojasi kokybiško ir efektyvaus vaizdinio turinio kūrime. Šiuo metu koordinuoja VDU PMDF Romo Sakadolskio medijų laboratorijos veiklą, dėsto VDU Viešosios komunikacijos katedroje, veda mokymus VDU Profesinių kompetencijų centre universiteto kolegoms, verslo ir įvairių organizacijų atstovams.
Plačiau
Asta Gaigalienė
Asta Gaigalienė - ekonomikos mokslų daktarė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja. Asta atlieka įvairius su asmeninių finansų sprendimais susijusius tyrimus, aktyviai dalyvauja finansinio raštingumo projektuose Lietuvoje ir kitose šalyse, prisideda prie visuomenės finansinio švietimo strateginių tikslų įgyvendinimo. Taip pat domisi inovatyviais dėstymo metodais ir savo paskaitose taiko šiuolaikines technologijas, interaktyvias mokymo priemones bei praktinius mokymosi metodus, kurie skatina studentų aktyvumą, kūrybiškumą ir kritinį mąstymą.
Plačiau
Evelina Bendoraitienė
Dr. Evelina Bendoraitienė - Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja, įkvepianti studentus novatoriškais ir kūrybiškais mokymo metodais. Ji turi daugiau kaip 10 metų patirties kuriant įvairius pabėgimo kambarius Lietuvoje, yra laimėjusi ne vieną socialinių inovacijų projektą, kuriant edukacinius pabėgimo kambarius. 2023 m. apdovanota kaip inovatyviausia dėstytoja T4E universitetų alijance, 2024 m. - inovatyviausia dėstytoja VDU. Evelina taip pat aktyviai įsitraukia į asmeninių finansų sprendimų sritį, integruodama šią temą į edukacinius projektus.
Plačiau
Laima Anglickienė
Doc. Dr. Laima Anglickienė – Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros dėstytoja.
Dėsto plačiai pripažintą kursą apie tradicinius lietuvių papročius, jų raidą ir pritaikymą šiuolaikiniame pasaulyje, skirtą visų programų studentams.
Dėstomi dalykai apima ir tradicinio bei šiuolaikinio folkloro, taip pat etninės kultūros reiškinių analizę.
Plačiau
Monika Kelpšienė
Edukologijos mokslų doktorantė bei dėstytoja-asistentė. Sertifikuota švietimo konsultantė švietimo įstaigų kultūros, bendradarbiavimo ir veiklos efektyvumo klausimais. 20 metų praktinio darbo patirtis švietimo įstaigose, iš jų - 7 metai vadovaujamo darbo. Parengtos kvalifikacijos programos ir vedami kursai šalies pedagogams šiomis temomis: vidinė ir išorinė komunikacija, ugdymo proceso planavimas ir įgyvendinimas, inovatyvių ugdymo priemonių diegimas. Parengtas metodinis leidinys ikimokyklinio ugdymo pedagogams „Kokybiško grįžtamojo ryšio teikimas tėvams (globėjams): metodinės rekomendacijos“
Plačiau
Asta Kundreckaitė
Edukologinės psichologijos magistras ir dailės terapeuto kvalifikacija. Penkių metų psichologo praktinio darbo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje patirtis, dviejų metų privačios konsultavimo praktikos patirtis. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo dėstytoja. Parengta kvalifikacijos tobulinimo programa ir kursai šalies pedagogams kokybiško grįžtamojo ryšio tema. Parengtas metodinis leidinys ikimokyklinio ugdymo pedagogams „Kokybiško grįžtamojo ryšio teikimas tėvams (globėjams): metodinės rekomendacijos“.
Plačiau
Asta Mockienė
Biomedicinos mokslų daktarė, VDU Švietimo akademijos, VDU sporto centro docentė, Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė.
Darbo patirtis dėstant studijų dalyką ,,Sveikatos stiprinimo strategijos“ – 35 metai.
Dėstytojos mokslinių tyrimų domėjimosi sritis yra tarpdisciplininė, apimanti biomedicinos ir socialinius aspektus.
Skaito paskaitas Sveikatos ugdymo tema Sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose, bei Trečio amžiaus universitete.
Taip pat yra fizinio aktyvumo projektų vadovė.
Plačiau
Organizacijos mokymai
Peržiūrėti visusSlinkti į viršų