Švietimas
Vytauto Didžiojo universitetas
Inovatyvūs mokymo metodai
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
81 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Sparčiai kintančioje švietimo aplinkoje labai svarbu neatsilikti nuo naujoviškų mokymo metodų, kad jie atitiktų besikeičiančius mokinių ir visuomenės poreikius. Inovatyvių mokymo metodų programa suteikia dalyviams priemones, skirtas įtraukti įvairius besimokančius, veiksmingai integruoti technologijas ir ugdyti kritinį mąstymą bei problemų sprendimo įgūdžius, būtinus studentų/moksleivių sėkmei XXI amžiuje. Taikydami naujoviškus mokymo metodus, programos dalyviai galės sustiprinti studentų, moksleivių įsitraukimą, pagerinti mokymosi rezultatus ir spręsti švietimo sistemos iššūkius, galiausiai užtikrindami veiksmingesnį ir atsakingesnį požiūrį į mokymą ir mokymąsi. Mokymų metu dalyviai susipažins ir praktiškai išbandys įvairias IT priemones, pabėgimo kambarių taikymo mokymosi procese metodiką, hakatono, probleminio mokymosi ir kitų metodų taikymo galimybes.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
3
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Profesinės kompetencijos:
-
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Kompetencijos 21 amžiuje
|
Trumpas temos aprašymas
Apžvelgiamos esminės kompetencijos: kritinis mąstymas, kūrybiškumas, bendravimas, bendradarbiavimas, skaitmeninis raštingumas ir problemų sprendimas. Per interaktyvias diskusijas ir realius pavyzdžius paskaitoje pabrėžiama šių įgūdžių ugdymo svarba ir kaip šiuos įgūdžius galima integruoti į švietimo praktiką.
|
Temos pavadinimas
Kritinis ir kūrybiškas mąstymas. Kaip jį ugdyti?
|
Trumpas temos aprašymas
Dalyviai tyrinėja kritinį mąstymą, kuris apima informacijos analizę, veiksmingą samprotavimą ir pagrįstų sprendimų priėmimą. Gilinasi į kūrybiškumą, gebėjimą kurti naujas idėjas, novatoriškai spręsti problemas ir mąstyti už įprastų ribų. Interaktyvios veiklos ir diskusijų metu dalyviai mokosi praktinių strategijų, kaip ugdyti šiuos įgūdžius savyje ir savo mokiniuose.
|
Temos pavadinimas
Žaidimais grįstas mokymąsis
|
Trumpas temos aprašymas
Dalyviai gilinsis į žaidimo principus ir jų taikymą mokymosi procese. Aptariamos geriausios praktikos, kaip diegti žaidimo strategijas klasėje, ir pateikiama įžvalgų, kaip žaidybiniai metodai gali paskatinti studentų/ moksleivių bendradarbiavimą, problemų sprendimą ir įgūdžių ugdymą. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai patys kurs žaidimus ir taikys juos praktikoje.
|
Temos pavadinimas
Pabėgimo kambarių metodologija ir taikymas mokymosi procese
|
Trumpas temos aprašymas
Užsiėmimų metu supažindinama su novatorišku pabėgimo kambario koncepcijų panaudojimu klasėje siekiant pagerinti mokymosi patirtį. Dalyviai mokosi kurti ir įgyvendinti realius edukacinius pabėgimo kambarius klasėje ir online platformoje. Paskaitoje taip pat aptariamos strategijos, kaip integruoti technologijas, istorijų pasakojimą ir vertinimą į pabėgimo kambario veiklą, suteikiant dalyviams įrankius ir įkvėpimą kurti patrauklias ir įtraukiančias mokymosi priemones.
|
Temos pavadinimas
IT priemonių taikymas mokymosi procese
|
Trumpas temos aprašymas
Supažindinama su informacinių ir ryšių technologijų (IRT) priemonėmis, kurios gali pagerinti mokymo ir mokymosi patirtį. Dalyviai tyrinėja įvairias programinės įrangos programas, internetinius išteklius ir skaitmenines platformas, kurios gali būti integruotos į pamokas, kad padėtų mokinių / studentų įsitraukimui, bendradarbiavimui ir pasiekimams.
|
Temos pavadinimas
Probleminis mokymas
|
Trumpas temos aprašymas
Supažindinama su aktyvaus mokymosi metodu, kurio centre – autentiškos, realaus pasaulio problemos. Dalyviai tyrinėja, kaip sukurti ir palengvinti probleminio mokymosi patirtį, kai studentai bendradarbiauja spręsdami sudėtingas problemas, taikydami savo žinias ir įgūdžius įvairiuose kontekstuose.
|
Temos pavadinimas
Hakatono rengimo metodologija ir praktika
|
Trumpas temos aprašymas
Supažindinama su hakatonų, kaip dinamiškos edukacinės priemonės, skatinančios kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir problemų sprendimo įgūdžius, samprata. Naudodamiesi praktiniais pavyzdžiais ir diskutuodami dalyviai sužino, kaip organizuoti ir palengvinti hakatonus švietimo įstaigose, skatinant mokinių naujoves ir verslų mąstymą.
|
Temos pavadinimas
Mokymąsis lauke
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatoma mokymosi už tradicinių klasės sienų pranašumai ir praktiniai aspektai. Dalyviai atranda, kaip lauko aplinka gali būti dinamiška mokymosi erdvė, didinanti įsitraukimą, kūrybiškumą ir fizinę gerovę. Naudodamiesi pavyzdžiais ir diskusijomis dalyviai sužino apie įvairius būdus, kaip integruoti lauko veiklą, pvz., pasivaikščiojimus gamtoje, išvykas ir patirtinį mokymąsi, į savo mokymo praktiką.
|
Temos pavadinimas
Inovatyvios vertinimo praktikos
|
Trumpas temos aprašymas
Nagrinėjami pažangūs ir inovatyvūs metodai ir technologijos, leidžiančios efektyviai įvertinti studentų / moksleivių mokymosi rezultatus. Atlikdami atvejų analizes dalyviai sužino, kaip vertinti įvairias kompetencijas ir asmeninį grįžtamąjį ryšį mokymosi procese.
|
Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 38 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 27 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
3
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų