Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.

Konsultavimas

Reikia pagalbos? Gal iškilo klausimų, o DUK sąraše nerandi sau tinkamo atsakymo? Paskambink ar parašyk mums žinutę – stengsimės atsakyti į visus rūpimus klausimus!
background-img

KURSUOK sistema siekia į vieną vietą suburti geriausius ir pažangiausius mokymo teikėjus, galinčius pasiūlyti įvairių sričių ir trukmės kokybiškus mokymus bei kursus. Esate tokie? Susisiekite su mumis, o mes pasirūpinsime, kad apie jūsų teikiamas paslaugas sužinotų ir jomis pasinaudotų kuo daugiau Lietuvos žmonių, siekiančių patobulinti savo įgūdžius įvairiose srityse.

Taip pat esame pasirengę padėti visiems, kurie nori įgyti naujų žinių, bet neranda visų rūpimų atsakymų apie KURSUOK arba susidūrė su sunkumais, naudodamiesi šia platforma. Rašykite mums, o atsakymą į užklausas pateiksime per 3 darbo dienas.

Kartu KURSUOKime naujų įgūdžių link! 

Susisiekite

Neteisingas
Darbo laikas
I-IV 8:00 - 17:00, V 8:00 - 15:45. Valstybinių švenčių dienomis nedirbame.
VI-VII nedirbame

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K

Ar pažymėjimas yra išduodamas asmenims, kurie buvo įvertinti neigiamai?

Taip, baigus mokymosi programą, gavus įvertinimą bei užpildžius vertinimo anketą išduodamas Mokymosi programos baigimo pažymėjimas.

Ar bus finansuojami mokymai darbuotojui tos įstaigos, kuri yra mokymų teikėjas?

IMP krepšelis Asmeniui negali būti skiriamas už jo dalyvavimą Mokymosi programoje, jei Mokymosi programą vykdo Teikėjas, su kuriuo Asmuo yra susijęs darbo ir (arba) formaliojo mokymosi santykiais.

Kaip pasirašoma mokymosi sutartis?

Asmuo ir teikėjas pasirašo sutartį per www.kursuok.lt, prisijungę prie savo paskyros per e. valdžios vartų sistemą. 

Ar, norėdamas gauti finansavimą, turiu atitikti visus nurodytus kriterijus?

Taip, turi atitikti visus nurodytus kriterijus. Jei jų neatitinki, vis tiek gali rinktis mokymus, tačiau už juos sumokėti teks savo lėšomis.

Ar iš karto galiu registruotis į dvi mokymo programas ir gauti finansavimą?

Deja, ne. Jei viena programa kainuoja mažiau nei 500 eurų, į likusią sumą galėsi pretenduoti ir į antrąją programą registruotis tik po to, kai tau bus išduotas pirmųjų mokymų baigimo pažymėjimas.

Ar visi Lietuvos gyventojai gali mokytis pagal IMP skelbiamas programas?

Mokytis kviečiame visus Lietuvos gyventojus, tačiau į valstybės finansavimą pretenduoti gali tik atitinkantys visus šiuos kriterijus: 

- 18 – 65 m. amžiaus užimti asmenys (dirbantys pagal darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu, arba yra savarankiškai dirbantys asmenys), kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba užsieniečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje. O taip pat - turintys aukštąjį arba profesinį išsilavinimą liudijančius dokumentus.

Ar IMP programos dalyviui finansuojami mokymai, jei jie vykdomi nuotoliniu būdu?

Taip, jei mokymai vykdomi nuotoliniu sinchroniniu būdu, t.y. vykdomi realiu laiku naudojant komunikacijos ir bendradarbiavimo platformą (pvz., Zoom, Teams, kt.).

Kaip bus vertinama, jog grupės mokymai įgyvendinti tinkamai?

Pabaigus mokymus kiekvienas dalyvis IMP sistemoje užpildo Mokymosi programos vertinimo anketą (Individualių mokymosi paskyrų sistemoje skelbiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo 4 priedas) (TAR, 2023-09-18, Nr. 2023-18264).

Mokymai yra įgyvendinti tinkamai, kai: (1) mokymosi programos dalyvių grupės bendras mokymosi programos vertinimo balų vidurkis yra didesnis nei 1/2 visų galimų surinkti balų;

(2) mokymosi programą baigia 50 ir daugiau procentų dalyvių;

(3) nebuvo nustatyta mokymosi programos įgyvendinimo pažeidimų.

Kada asmuo laikomas sėkmingai pabaigęs mokymus?

Mokymosi programą baigusiu asmeniu laikomas tas asmuo, kuris gavo Mokymosi programos baigimo vertinimo rezultatą Teikėjo nustatytu vertinimo būdu, užpildė Mokymosi programos vertinimo anketą ir kuriam buvo išduotas skaitmeninis Mokymosi programos baigimą liudijantis dokumentas (toliau – Pažymėjimas), kuris Asmeniui, baigusiam Mokymosi programą, išduodamas IMP sistemoje. Pažymėjimas saugomas Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre.

Ką daryti, jeigu nesusirinko grupė, o registracijos terminas eina į pabaigą?

Jeigu likus 3 (trims) darbo dienoms iki Mokymosi programos vykdymo pradžios dienos nesurenkamas minimalus Mokymosi programos grupės asmenų skaičius, Teikėjas vienašališkai gali priimti sprendimą dėl Mokymosi programos vykdymo su mažesniu asmenų skaičiumi. Nepriėmus sprendimo Asmens registracija yra atšaukiama automatiškai.

 

Ar mokymų dalyvis už neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymus turės sumokėti asmeninėmis lėšomis?

Asmuo, Mokymosi sutarties sudarymo dieną atitinkantis Prioritetines Individualių mokymosi paskyrų sistemoje dalyvaujančių asmenų grupes, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023 m. spalio 25 d. nutarimo Nr. 819 „Dėl Ministerijų ir jų administruojamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi finansavimo priemonių, įtraukiamų į Individualių mokymosi paskyrų sistemą, sąrašo, Prioritetinių Individualių mokymosi paskyrų sistemoje teikiamų valstybės finansuojamų programų sričių sąrašo ir Prioritetinių Individualių mokymosi paskyrų sistemoje dalyvaujančių asmenų grupių patvirtinimo“ (toliau – Asmenų finansavimo prioritetai), IMP sistemoje turi galimybę pasinaudoti IMP krepšeliu.

Jei Asmuo neatitinka Asmenų finansavimo prioritetų, jis gali registruotis į Mokymosi programą ir dalyvauti joje savo lėšomis, derinti savo ir (arba) darbdavio skiriamą finansavimą, kitas lėšas.

 

Ar asmuo, esantis nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros atostogose, laikomas dirbančiu asmeniu?

Jeigu darbo santykiai nėra nutraukti, tad vaiko priežiūros atostogos negali būti kliūtimi dalyvauti mokymuose ir pretenduoti į finansavimą iš valstybės lėšų.

Ar neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos formos pildymas Neformaliojo švietimo programų registre yra nemokamas?

Taip, neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos formos pildymas Neformaliojo švietimo programų registre yra nemokamas.

Ar gali neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas teikti nevyriausybinės organizacijos, privataus verslo įmonės?

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas gali teikti visos įstaigos, įmonės ir organizacijos, kurios atitinka neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjo sąvoką, įvardytą Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 2 straipsnio 4 punkte.

Ar į neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos, kurioje dalyvavimas apmokamas iš valstybės lėšų, trukmę (minimali trukmė 54 akad. val.), yra įskaičiuojama savarankiško darbo trukmė?

Mokymosi programa yra sudaryta iš dėstomos teorijos ir praktinio mokymo, kurių trukmė yra ne mažesnė kaip 54 akademinės kontaktinės valandos, ir savarankiško darbo, kurio trukmę nustato Teikėjas.

Ar galima nurodyti kelis Teikėjo adresus, jei programa bus vykdoma keliose vietose?

Galima koreguoti lauko Teorinio ir praktinio mokymo organizavimo vietos (-ų) adresas (-ai) informaciją, tačiau IMP sistemoje, vykdant mokymus, bus galimybė adreso lauką koreguoti, įtraukti naujos grupės mokymo adresą.

Ar anksčiau NŠPR įregistruotos programos automatiškai perkeliamos skelbti IMP sistemoje?

Ne. Teikėjas, pageidaujantis skelbti mokymosi programą IMP sistemoje privalo įregistruoti suaugusiųjų švietimo programą, nurodant programos tipą pagal profesiją „Suaugusiųjų neformaliojo švietimo programa, pritaikyta Individualių mokymosi paskyrų sistemai“, programos duomenyse turi būti pažymėta, kad programa skelbiama IMP sistemoje. Įregistruotą suaugusiųjų neformaliojo švietimo programą, pritaikytą Individualių mokymosi paskyrų sistemai teikėjas turi pateikti tinkamumo IMP IS vertinimui. Tik teigiamai įvertintų mokymosi programų duomenys skelbiami IMP sistemoje. Anksčiau NŠPR įregistruotos suaugusiųjų švietimo programos nėra automatiškai perkeliamos skelbti IMP sistemoje.

Ar galima programas teikti po 2024 m. sausio 1 d.?

Taip. Individualių mokymosi paskyrų sistemoje skelbiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo 10 punkte (TAR, 2023-09-18, Nr. 2023-18264) nustatyta, kad pateiktos skelbti IMP sistemoje mokymosi programos vertinamos 6 kartus per metus:

1.  iki sausio 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip kovo 1 dieną;
2.  iki kovo 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip gegužės 1 dieną;
3.  iki gegužės 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip liepos 1 dieną;
4.  iki liepos 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip rugsėjo 1 dieną;
5.  iki rugsėjo 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip lapkričio 1 dieną;
6.  iki lapkričio 1 dienos pateiktos skelbti mokymosi programos vertinamos ir sprendimas dėl jų skelbimo IMP sistemoje priimamas ne vėliau kaip sausio 1 dieną.
Ar pažymėjimas yra išduodamas asmenims, kurie buvo įvertinti neigiamai?

Taip, baigus mokymosi programą, gavus įvertinimą bei užpildžius vertinimo anketą išduodamas Mokymosi programos baigimo pažymėjimas.

Ar bus finansuojami mokymai darbuotojui tos įstaigos, kuri yra mokymų teikėjas?

IMP krepšelis Asmeniui negali būti skiriamas už jo dalyvavimą Mokymosi programoje, jei Mokymosi programą vykdo Teikėjas, su kuriuo Asmuo yra susijęs darbo ir (arba) formaliojo mokymosi santykiais.

Ar įmanoma sudaryti rezervinį dalyvių sąrašą?

Ne, šiuo metu tokios galimybės nėra.

Kaip pasirašoma mokymosi sutartis?

Asmuo ir teikėjas pasirašo sutartį per www.kursuok.lt, prisijungę prie savo paskyros per e.valdžios vartų sistemą.

Ar teikėjui reikės fiksuoti programos dalyvių lankomumą?

Ne, mokymosi programos dalyvių lankomumo teikėjui fiksuoti nereikalaujama. KURSUOK informacinėje sistemoje mokymosi programos teikėją pirmąją ir paskutinę dieną fiksuoja mokymosi programą pradėjusių ir baigusių asmenų skaičių.

Ar privataus verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos gali skelbti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą Individualių mokymosi paskyrų sistemoje ir pagal ją vesti mokymus?

Mokymosi programą Individualių mokymosi paskyrų sistemoje gali skelbti ir mokymus vykdyti visi teikėjai, turintys teisę vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir tęstinį mokymąsi Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme (2 straipsnio 4 punktas), Profesinio mokymo įstatyme nustatyta tvarka ir registruoti Švietimo, mokslo ir sporto institucijų registre.

Kokios mokymosi programos IMP yra prioritetinės?

Vadovaujantis 2023 m. spalio 25 d. LRV nutarimu „Dėl ministerijų ir jų administruojamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi finansavimo priemonių, įtraukiamų į individualių mokymosi paskyrų sistemą, sąrašo, prioritetinių individualių mokymosi paskyrų sistemoje teikiamų valstybės finansuojamų programų sričių sąrašo ir prioritetinių individualių mokymosi paskyrų sistemoje dalyvaujančių asmenų grupių patvirtinimo“ Nr. 819 (TAR, 2023-10-27, Nr. 21064), mokymosi programų prioritetinės kompetencijų sritys:

1. Skaitmeninės kompetencijos stiprinimo sritis.

2.  Matematinės kompetencijos ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencijos stiprinimo sritis.

3.  Verslumo kompetencijos stiprinimo sritis.

4.  Daugiakalbystės kompetencijos stiprinimo sritis.

5.  Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencijos stiprinimo sritis.

6.  Raštingumo kompetencijos stiprinimo sritis.

7.  Pilietiškumo kompetencijos stiprinimo sritis.

8. Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencijos stiprinimo sritis.

Ar finansavimas paskirstomas vienodai visiems mokymams, kurie tobulins prioritetines dalyvių kompetencijas?

Ne, skaitmeninės kompetencijos stiprinimo prioritetinei Individualių mokymosi paskyrų sistemoje teikiamų valstybės finansuojamų programų sričiai skiriama 50 proc. numatytojo finansavimo. Likusioms 7 prioritetinėms Individualių mokymosi paskyrų sistemoje teikiamų valstybės finansuojamų programų sritims kartu skiriama 50 proc. numatytojo finansavimo.

Kaip mokymus vykdantis asmuo turi įrodyti savo patirtį?

Mokymų vykdymo stebėsenos metu protokole bus fiksuojamas mokymus vykdantis asmuo ir mokymus vykdančio asmens kvalifikacija/darbo patirtis, kurią žodžiu patvirtina mokymus vykdantis asmuo. Stebėtojams kilus abejonei dėl mokymus vykdančio asmens pateiktos žodinės informacijos, mokymus vykdančio asmens kvalifikaciją/darbo patirtį bus prašoma pagrįsti tai įrodančiais dokumentais. Skenuoti dokumentai per 1 darbo dieną turės būti pateikti nurodytu el. paštu.

Kokio detalumo informacija turi būti nurodyta programoje?

Mokymų programa turi būti detali tiek, kad būtų galima įvertinti pagal Individualių mokymosi paskyrų sistemoje skelbiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų kokybės užtikrinimo tvarkos aprašą (TAR 2023-09-18, i. k. 2023-18264).

Ar gali IMP sistemoje skelbiamos programos vieną mokymų grupę sudaryti ir dirbantys, ir bedarbiai asmenys?

Taip, gali. Tačiau pabaigus mokymus ir VšĮ Europos socialinio fondo agentūrai pateikus sąskaitą faktūrą, bus apmokama tik už dirbančiuosius asmenis.

Kokia yra minimali neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos trukmė? Ar į programos trukmę yra įskaičiuojama savarankiško darbo trukmė?

Mokymosi programa yra sudaryta iš teorinio kontaktinio darbo ir praktinio kontaktinio darbo, kurių trukmė turi būti ne mažesnė kaip 54 akademinės kontaktinės valandos, ir savarankiško darbo, kurio trukmę nustato mokymų teikėjas.

Ar reikia nurodyti bendrųjų kompetencijų vertinimo būdus?

Taip, Neformaliojo švietimo programų registro programos formoje reikia užpildyti lauką „Įgytų kompetencijų vertinimo sistema/skalė“.

Slinkti į viršų