Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.

Kaip pateikti diplomus ir ką daryti, jei mokslus baigėte užsienyje

Kaip pateikti diplomus ir ką daryti, jei mokslus baigėte užsienyje
Susan Weber Unsplash.com / Diplomas
2024 m. sausio 27 d.

Norint registruotis į mokymus ir pretenduoti į 500 eurų mokymosi krepšelį, jūsų paskyroje esančioje Išsilavinimo rubrikoje turi būti pateikti jūsų aukštąjį arba profesinį išsilavinimą liudijantys dokumentai. Šie dokumentai yra svarbūs identifikuojant, ar galite pretenduoti į valstybės finansavimą.

Jei mokslus baigėte Lietuvoje

Dalis aukštąjį ar profesinį išsilavinimą liudijančių dokumentų yra registruose ir jūsų paskyroje atsiras automatiškai, kai prie jos prisijungsite. Patikrinkite, ar šie dokumentai yra, o jei matote, kad reikalingų dokumentų nėra, reiškia, juos (jų skenuotes) turite įkelti į sistemą žemiau esančioje formoje.

SVARBU! Jei išsilavinimą patvirtinančiame dokumente nėra jūsų asmens kodo, o jūsų vardas ar pavardė jau yra pasikeitusi, būtinai prisekite šį keitimą patvirtinantį dokumentą (pvz., santuokos liudijimą). ID kortelės ar paso kopija netinka! 

Kaip elgtis, jei mokslus baigėte užsienyje?

Kursuok.lt sistemoje atliekamas tik Lietuvoje įgyto išsilavinimo liudijančių dokumentų vertinimas. Jei mokslus baigėte užsienyje, išsilavinimo dokumentai, pvz., universiteto užsienyje diplomas, turi būti atitinkama tvarka pripažinti Lietuvoje - reikalingas šių dokumentų akademinis kvalifikacijos pripažinimas. Tai reiškia, kad negalėsite įkelti užsienyje gauto dokumento – jums reikės gauti akademinį pripažinimą suteikiantį dokumentą ir į sistemą įkelti būtent jį.

Akademinis pripažinimas reiškia kvalifikacijos vertės akademine prasme nustatymą, t. y. nustatoma, ar kvalifikacija iš esmės tenkina atitinkamai kvalifikacijai Lietuvoje keliamus reikalavimus akademine prasme.

Akademinį užsienio kvalifikacijų pripažinimą Lietuvoje vykdo Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC). Užsienio kvalifikacijos akademinis pripažinimas SKVC atliekamas per 1 mėnesį nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo dienos (daugiau informacijos apie dokumentų pateikimą).

Kreiptis dėl pripažinimo ir kitų su kvalifikacijos pripažinimu susijusių paslaugų galite naudojantis Elektronine pripažinimo erdve (EPE) – tai yra skaitmeninė Centro valdoma sistema, skirta asmenims, aukštosioms mokykloms ir darbdaviams, siekiantiems gauti įvairias paslaugas, susijusias su užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimu. Sistema yra pasiekiama šiuo adresu: https://epe.skvc.lt

Užsiregistravę EPE svetainėje, galėsite pateikti visus dokumentus, reikalingus gauti savo užsienyje įgytos kvalifikacijos pripažinimą, stebėti prašymo nagrinėjimo eigą ir gauti sprendimus.

Atkreipiame dėmesį, jog visi EPE pateikiamos skenuotės turėtų būti pateikiamos tik nuo originalių (ne notaro patvirtintų kopijų) dokumentų; skenuotės turi būti spalvotos, geros kokybės, aiškiai įskaitomos. Skenuotės, neatitinkančios šių reikalavimų, gali būti nepriimamos.

Išlaidas, susijusias su dokumentų pateikimu, apmoka pats prašymo teikėjas.

Kilus klausimams, prašome teirautis tel. (8 5) 210 47 72 arba el. p.: pripazinimas@skvc.lt

Dėl naudojimosi EPE ar dokumentų pateikimo EPE kreiptis tel. (8 5) 210 47 72 arba help@skvc.lt

KURSUOK.lt platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas - skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra.

Projekto „Mokykis visą gyvenimą“ pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą “Naujos kartos Lietuva” įgyvendinimui planuojama skirti daugiau nei 18,4 mln. EUR iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

Kitos naujienos

Slinkti į viršų