Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Žemės ūkis
Kraštovaizdžio dizainas
MB "Geltonas karutis"

Kraštovaizdžio dizainas

4.9
(18)
Mokymai prasideda:
Tikslinama
275 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Kraštovaizdžio dizaino programa – koncentruota, rinkos poreikius atitinkanti 275 ak.val. trukmės mokymo programa, skirta įgalinti ją baigusius asmenis užsiimti kraštovaizdžio dizaino kūrimu kaip profesine veikla. Pabaigęs programą asmuo turės išsamias žinias apie kraštovaizdžio dizaino kūrimo principus, mokės įvertinti platesnį sklypo kontekstą, gebės sukurti erdvėje išpildytą kompoziciją, turės dendrologijos pagrindus, mokės parinkti ir sukurti želdinius, turint omeny jų priežiūrą ateityje. Siektinas rezultatas - profesionaliai sukurtas kraštovaizdžio projektas, suprantamas užsakovui, paruoštas įgyvendinti rangovui. Besimokant įgytos tvarumo bei skaitmeninės kompetencijos leis geriau įsitvirtinti rinkoje, o užsienio specialistų suteiktos dizaino gerosios praktikos padės siekti kūrybiškumo ir unikalumo kuriant projektus. Kompetencijos įvertinamos pristatant kraštovaizdžio projektą kaip baigiamąjį darbą.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Vidurinis išsilavinimas

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Matematinė kompetencija ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Taikyti gamtos mokslų, technologines, inžinerines, geodezines žinias, kuriant kraštovaizdžio projektus
Taikyti želdynų komponavimo principus, metodus, atsižvelgiant į augalų savybes
Į kraštovaizdžio projektą darniai įkomponuoti mažosios architektūros, kietosios dangos ir kitus objektus
Nupiešti kraštovaizdžio projektą
Kurti profesionalius ir tvarius kraštovaizdžio projektus, atsižvelgiant į regiono, gamtines, socialines, kultūrines sąlygas, užsakovo poreikius
Kraštovaizdžio projektą (įskaitant ir trimačių objektų braižymą) kurti ir atvaizduoti naudojant kompiuterinę programą
Naudotis informacinėmis technologijomis: rasti, sisteminti, apdoroti reikiamą informaciją
Kultūrinis sąmoningumas ir kūrybinė raiška kraštovaizdžio projekto dizaino kūrimo kontekste

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Įvadas į programą
Trumpas temos aprašymas
Supažindinama su programa, išdėstomi programos tikslai, temos, eiga, mokymosi būdai. Mokymosi metodai, pristatomas pilotinis projektas, jo reikalingumas, tikslai ir etapai. Pristatomi vertinimo būdai: testai ir baigiamasis darbas.
Temos pavadinimas
Kraštovaizdžio dizaino istorija
Trumpas temos aprašymas
Dalyke studentai supažindinami su kraštovaizdžio dizaino istorija, nagrinėjama kraštovaizdžio dizaino raida: kaip bėgant metams kartu su socialiniais, ekonominiais, kultūriniais, technologiniais ir politiniais pokyčiais vystėsi ir požiūris į kraštovaizdžio dizainą, kokie stiliai susiformavo, su kokiais iššūkiais buvo susiduriama. Dalyke atskleidžiama, kad kraštovaizdžio dizaine integraliai taikomos įvairios sritys: inžinerija, botanika, dendrologija, menas, kultūra. Kraštovaizdžio dizaino istorijos dalykas apima atskirų kraštovaizdžio stilių analizę, kuri atskleidžia kraštovaizdžio projektavimo principus bei kompleksines sąsajas su estetikos suvokimu, socialine, kultūrine terpe. Dalyke analizuojami ir dabartiniai, tiek Lietuvos, tiek ir užsienio valstybių kraštovaizdžio projektų autoriai, darbai, pavyzdžiai, sodai, parodant jų skirtumus ir įvairovę.
Temos pavadinimas
Kraštovaizdžio konteksto analizė
Trumpas temos aprašymas
Kraštovaizdžio dizaino analizės tampa esmine projekto koncepcijos atspirtimi. Dalyke suteikiamos žinios apie kraštovaizdžio projekto kūrimo pirmąjį etapą, apimantį sklypo ir jį supančios aplinkos detalią analizę. Dalyke studentai išsamiai supažindinami su būtinais išanalizuoti parametrais: regioną, rajoną, architektūrą, vietovei būdingą bioįvairovę, gyventojų poreikius, sklypo ir jame esančių objektų išsidėstymą pagal pasaulio šalis, apšvietimą (natūralus ir dirbtinis), gamtines sąlygas, geografines sąlygas, kaimynystę. Taip pat su kultūrinės ir istorinės svarbos, bendruomenės ir kitų suinteresuotų šalių, prieinamumo ir cirkuliacijos aspektais bei vaizdingumo analizėmis. Aptariamas inžinerinių tinklų, viešųjų ir privačių sklypų įrengimo teisinis reglamentavimas. Konteksto analizė apima ir užsakovo poreikių analizę. Šis dalykas yra
Temos pavadinimas
Geodezijos pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Dalyke suteikiamos pagrindinės teorinės žinios apie geodezinius matavimo prietaisus, pažangius, skaitmeninius matavimo metodus, topografinius planus ir jų taikymą bei naudojimą kuriant ir įgyvendinant kraštovaizdžio projektus. Formuojami praktiniai gebėjimai naudotis planais ir geodeziniais instrumentais, atlikti skaičiavimus, pritaikyti skirtingus geodezinių matavimų metodus, parengti aukščių planą.
Temos pavadinimas
GIS (geografinės informacinės sistemos) pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Šioje temoje nagrinėjama Geografinė informacinė sistema (GIS). Tai sistema, skirta skaitmeninių, koordinuotų erdvėje duomenų kaupimui, saugojimui, vaizdavimui, redagavimui, integravimui bei analizei. Dalyviai įgyja darbo su GIS pagrindų, geba naudotis sistemomis.
Temos pavadinimas
Brėžinių skaitymas
Trumpas temos aprašymas
Dalyke mokoma skaityti ir suprasti įvairaus formato brėžinius bei gebėti brėžiniuose pateiktą informaciją panaudoti kuriant kraštovaizdžio projektus.
Temos pavadinimas
Aplinkos dizaino piešimas ir eskizavimo pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Studentams suteikiamos teorinės žinios ir praktiniai gebėjimai, būtini piešiant ir eskizuojant kraštovaizdžio projektus. Lavinamos linijos, kompozicijos, perspektyvos, šviesos-tamsos, modeliavimo, mastelio laikymosi žinios, mokoma dvimatės, trimatės erdvės kūrimo ir erdvės atvaizdavimo. Mokoma objektyviai atvaizduoti skirtingus augalus, vandens telkinius, skirtingus reljefus, kietąsias dangas ir kitus sklype esančius objektus. Dalyviai mokomi teisingai atvaizduoti sklypą ir jame esančių objektų pjūvį ir išklotinę, nupiešti perspektyvą ir teisingai atvaizduoti spalvas. Į dalyką įeina eskizavimas, ieškant įvairių, originalių kompozicijų, naujų formų bei tinkamiausio sprendimo užsakovui. Mokoma kurti eskizus ir greito piešimo (angl. "quick drawing"), laikantis pagrindinių kraštovaizdžio dizaino principų. Dalyviai supažindinami su visuotinai priimtais simboliais ir jų naudojimu. Dalykas skirtas išmokyti kurti projektus ranka kaip alternatyvą kompiuterinių programų naudojimui.
Temos pavadinimas
Kompiuterinė grafika
Trumpas temos aprašymas
Dalyke mokoma, kaip naudojant kompiuterines programas perteikti savo idėjas. Mokoma kurti vaizdines koncepcijas naudojant kompiuterinę programą. Dalykas apima pažintį su programa: sistemos nustatymai, šablonai, įrankiai ir jų naudojimas, grupavimas, komponentų kūrimas. Vėliau pereinama prie projektavimo, dalyke mokoma projektuoti dvimačius ir trimačius projektus: braižyti sklypus, naudoti sluoksnius, modeliuoti namus, mažąją architektūrą, atlikti sudėtingų sklypų (su vandens telkniais, nelygiu reljefu) modelius. Taip pat mokoma kurti objektus ir apželdinti sklypą, naudoti skirtingas medžiagas ir tekstūras parinkti vizualus, sukurti video, nuotraukas ir paruoti galitinius dokumentus.
Temos pavadinimas
Kraštovaizdžio dizaino kūrimo principai
Trumpas temos aprašymas
Temoje kraštovaizdžio dizainas pristatomas per tvarumo, kuris yra visa ko pagrindas, prizmę. Tai kvietimas kraštovaizdžio dizainą matyti kaip bendrą savo šalies peizažą, kuriamą istoriją, jį suvokti kaip filosofiją, kuri yra tvarios ateities pagrindas. Kraštovaizdžio dizaineris turi didelę galią kovoti su klimato kaita arba ją sušvelninti, atkurdamas nualintą arba alinamą ekosistemą, atgaivinindamas dirvožemį, vandenį, augmeniją. Mokoma atsižvelgti į natūralią aplinką ir gebėti prie jos prisitaikyti, kalbama apie susiformavusį ar žmogaus suformuotą reljefą, aplinkoje esančius įvairaus amžiaus, sveikatos medžius, augalus, gyvenančius paukščius ar jų takus ir mokoma, kaip prisitaikyti prie esamų sąlygų, kokius sprendimus priimti, kad bioįvairovė būtų išsaugota. Suteikiamos žinios apie kraštovaizdžio projekto kūrimo etapus
Temos pavadinimas
Reljefo sutvarkymo ir vandentvarkos sprendiniai
Trumpas temos aprašymas
Dalyke nagrinėjama, kaip kraštovaizdžio dizaineriai turi spręsti sudėtingas, nepalankias sąlygos sklypuose. Dalyviai supažindinami su nelygaus, netolygaus reljefo atvejais ir su vandentvarkos (drenažo įrengimo, užpelkėjusių ar pernelyg sausų vietų) pagrindais, mokoma kaip estetiškai, patogiai sutvarkyti reljefą bei įrengti drenažus, kitus vandens telkinius atsižvelgiant į kraštovaizdžio dizaino kontekstą, užsakovo poreikius bei į tvarumo principą. Dalyviams pristatomas bazinis teisinis reglamentavimas.
Temos pavadinimas
Erdvės planavimas
Trumpas temos aprašymas
Dalyke nagrinėjami erdvinės kompozicijos pagrindai. Diegiamos žinios, kaip sukurti ir išlaikyti aukščių, tūrio balansą tiek dideliame, tiek ir mažame sklype, remiantis anksčiau išmoktais kraštovaizdžio dizaino kūrimo principais. Dalyke analizuojamos funcinės sklypo zonos, nagrinėjami jų ryšiai bei mokoma prisitaikyti prie užsakovo poreikių išlaikant koncepcinį funkcinių zonų suskirstymą, aukščio ir tūrio balansą sklype. Šis dalykas yra kertinis kraštovaizdžio dizaino kurse. Dalyką dėstys du dėstytojai: savo srities profesionalas iš Lietuvos ir pasaulinio lygio kraštovaizdžio dizaineris. Pasirinkimas grindžiamas siekiu kurso klausytojams suteikti platų kultūrinį suvokimą bei galimybę semtis patirties iš pasaulinių lyderių kraštovaizdžio dizaino srityje.
Temos pavadinimas
Dirvotyros pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Dalyke nagrinėjamos sklype esančios sąlygos, svarbios augalų parinkimui: saulė, šlaitas, vėjai. Suteikiamos bazinės žinios apie dirvožemio sudėtį, jo fizines, fizikines, chemines, biologines savybes. Dalyviai supažindinami su dirvožemio rūgštingumo, derlingumo valdymo būdais ir technologijomis, su mineralinės mitybos ypatumais ir reikšme dirvožemiui bei augalams.
Temos pavadinimas
Augalų klasifikavimas ir jų fiziologija
Trumpas temos aprašymas
Suteikiamos bendros žinios apie augalus: lotyniški pavadinimai, augalo ilgaamžiškumas, augalo struktūra, augimvietės, kokie požymiai atskleidžia augalų ligas, netinkamas jiems sąlygas, sezoniškumas. Nagrinėjama augalų klasifikacija, veislės, skirstymas pagal rūšis, augalų atsparumas šalčiams, ligoms ir kenkėjams. Gilios žinios apie augalus kraštovaizdžio dizaineriui suteikia plačias galimybes sukurti unikalius, įdomius, reikalavimus atitinkančius kraštovaizdžio projektus.
Temos pavadinimas
Dendrologijos pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Dendrologija - botanikos mokslo šaka, tirianti sumedėjus augalus, krūmus. Ši tema skirta dalyvių supažindinimui su medžių klasifikavimu, medžių rūšimis, apimant dekoratyvinius medžius ir krūmus, jų augimvietes, savybes, atsparumą taršai. Nagrinėjami lapuočiai medžiai ir jų požymiai, spygliuočiai medžiai ir jų požymiai taip ir vaismedžiai. Dėstoma vaismedžių klasifikacija (pvz. kaulavasiai, sėklavaisiai), savybės, tinkamiausios augimvietės. \Mokoma, kas yra įskiepis/poskiepis, kaip suprasti vaismedžio augumą. Dalyviai mokomi matuoti medžių parametrus (amžių, skersmenį).
Temos pavadinimas
Medžiai dizaine
Trumpas temos aprašymas
Dalyviui susipažinus su dendroflora programoje dėstoma, kaip pasitelkti medžius kuriant kraštovaizdžio dizaino projektus. Dalyke dėstomas medžių naudojimas pagal: 1) funkcijas: akcentiniai medžiai, medžiai grupėmis, šilai, gojai, vaismedžių sodai, gyvatvorės ir jų atliekamos funkcijos; 2) pagal paskirtį: aukštis, apsauga nuo vėjo, dulkių. Nagrinėjama, kokią įtaką dizainui turi medžių ir krūmų formavimas, kuris iš esmės gali pakeisti kompoziciją, jos stilių. Dalyke analizuojama, kuriais atvejais reikėtų rinktis skirtingų kamienų (tiesiu kamienu, daugiakamienius), aukščių medžius, kokio stiliaus gyvatvores kurti bei kurie medžiai ir kokiais būdais gali būti formuojami. Dalyke nagrinėjama ir ekologinė dalis: kaip kurti dizainą, kad medžiai būtų laimingi (pomedžiai neužtrinkeliuoti, neprispaustas šaknynas, naudoti specialias technikas, kad į šaknis patektų oro).
Temos pavadinimas
Želdynų projektavimas
Trumpas temos aprašymas
Želdynas - tai tam tikros teritorijos augalų visuma. Dalykas susideda iš dviejų dalių: 1. Dėstomi gėlyno formavimo principai, ardai, reikalavimai augalų išdėstymui, grupavimas, pristatomi skirtingį augalų derinimo būdai pagal augalų formą, spalvą, struktūrą, ilgaamžiškumą. 2. Remiantis ankstesniuose dalykuose išdėstyta medžiaga, mokoma želdynų formavimo principų, grupuoti augalus, kurti su jais derinius. Dalykas skirtas pasitelkiant augalus sukurti visais metų laikais gražų, unikalų želdyną. Nagrinėjama, kaip želdynus pritaikyti šiuolaikiniams socialiniams, kultūriniams poreikiams beatodairiškai laikantis tvarumo principo: kuriami ilgaamžiai ir mažiau priežiūros reikalaujantys želdynai. Dalyviai gilina žinias, kaip skirtingų tipų želdynai sąveikauja su bendru kraštovaizdžio paveikslu. Dėstomas ir praktinis projekto įgyvendinimo aspektas - tai augalų parinkimas sodinimui, nagrinėjama su kokiomis rizikomis susiduriama pasirinkus skirtingo amžiaus augalus tam pačiam želdynui.
Temos pavadinimas
Spalvų derinimas
Trumpas temos aprašymas
Dalyke dėstoma spalvų derinimo įtaka vientisam, darniam kraštovaizdžio projektui. Dalyviai supažindinami su spalvų ratu, spalvų klasifikacija, mokomi derinimo principų, tikslų. Dalyviai išmoks kurti įvairių spalvinių derinių projektus: šiltus, šaltus, kontrastinius, niuansinius. Remdamiesi kurso metu sukauptomis žiniomis dalyviai ir toliau gilina žinias apie tinkamų augalų, kietųjų dangų, mažosios architektūros parinkimą atsižvelgiant į kraštovaizdžio dizaino stilių.
Temos pavadinimas
Ligos ir kenkėjai
Trumpas temos aprašymas
Kraštovaizdžio dizaino specialistas turi žinoti pagrindines augalų ligas ir kenkėjus, dendrofloros atsparumą ligoms ir kenkėjams ir remiantis savo patirtimi užsakovui parinkti pagal jo poreikius ir bendrą kraštovaizdžio dizainą tinkamus augalus. Temoje nagrinėjamos augalų ligos, kenkėjai, mokoma, kaip kovoti su ligomis ir kenkėjais laikantis tvarumo ir ekologiškumo principų.
Temos pavadinimas
Meistriškumo pamoka su užsienio lektoriumi
Trumpas temos aprašymas
Meistriškumo pamoka su prof. Nigel Dunnett ir Dr. Noel Kingsbury. Lektoriai - pasauliniai lyderiai kraštovaizdžio dizaino pasaulyje, jų daroma įtaka jaučiama ir Europoje ir JAV. Dr. Noel Kingsbury yra sodo dizaineris, daugelio knygų autorius, natūralistinio želdinimo pradininkas ir lyderis. Prof. Nigel Dunnett - Šefildo universiteto Kraštovaizdžio architektūros katedros apželdinimo dizaino ir urbanistinės sodininkystės profesorius ir vienas iš pirmaujančių pasaulyje novatoriškų sodinimo dizaino atstovų. "Natūralistinis dizainas" pamokoje remiantis ilgamete, unikalia lektorių patirtimi, sukauptomis žiniomis pasakojama apie augalų sodinimo mokslą ir meną. Suteikiamos žinios apie natūralistinio želdyno tvarumą, kad jam reikia mažiau priežiūros, kad toks želdynas yra gyvybingas ir biologiškai įvairus. Temoje analizuojama, kaip augalai ir augalų bendrijos veikia natūralioje ir žmogaus sukurtoje aplinkoje, nagrinėjama, kaip užtikrinti, kad tokiomis sąlygomis augalai būtų ilgaamžiai.
Temos pavadinimas
Vejos formos ir kietosios dangos
Trumpas temos aprašymas
Darnus kraštovaizdžio projektas yra neatsiejamas nuo horizontalaus sklypo pagrindo, kuris glaudžiai susijęs su projektuojamo sklypo funkcionalumu, ilgaamiškumu, kasdieniniu naudojimo patogumu bei kasdieniniais poreikiais. Dalyke pristatoma, kokią reikšmę sklypo funkcionalumui turi minkštosios dangos (veja) ir kietosios dangos (trinkelės, plytelės, akmenys). Mokama, kaip parinkti vejos formą, kaip parinkti tinkamus takus ir juos išdėstyti visoje erdvėje, užtikrinant darnią sąveika su sklypo želdynais, erdve, aukščiu, spalvomis.
Temos pavadinimas
Mažosios architektūros ir apšvietimo įtaka sklypo dizainui
Trumpas temos aprašymas
Dalyke mokoma darniai formuoti želdynų statinius ir įrenginius, integruoti meno kūrinius ir ieškoti savito stiliaus, įkomponuoti kasdienius-buitinius elementus bei parinkti tinkamą apšvietimą. Dalyviai skatinami kūrybiškai pasitelkti mažosios architektūros elementus, kurie padėtų užtikrinti darnų, estetišką kraštovaizdžio vaizdą visus metus. Pristatomos ir pergolės, pavėsinės, jų įvairovė, stiliai, funkcionalumas ir įtaka dizaine. Tema apima ir meno kūrinių integravimą ir stilistines paieškas su jais (pvz.: etno motyvai (vėtrungės), spalvos, raižiniai ir kiti akcentai). Dalyviai mokomi, kaip įkomponuoti šiltnamius, voljerus, šiukšlių konteinerius, vaikų žaidimo aikšteles ir kt., kad būtų išlaikytas gražus, tvarus, vientisas kraštovaidžio projektas. Kalbama apie to projekto pritaikymą kasdienianiam gyvenimui. Dalyke dėstoma apšvietimo įtaką sklype, naujausios apšvietimo technologijos. Pristatomi būdai, kaip apšvietimo pagalba sustiprinti sukurto kraštovaizdžio paveikumą, emociją.
Temos pavadinimas
Projekto koncepcijos kūrimo pagrindai
Trumpas temos aprašymas
Temoje dėstomi struktūriniai reikalavimui projektui, techninis brėžinių rengimas ir detalių ruošimas. Mokoma, kaip projektas turi būti apipavidalintas vizualiai ir parengtas pateikti užsakovui.
Temos pavadinimas
Baigiamasis darbas
Trumpas temos aprašymas
Išklausius kraštovaizdžio dizaino kurso teorinę dalį, ją įtvirtinus praktinių užsiėmimų metu, kiekvienas dalyvis savo žinias įprasmina baigamąjame darbe. Baigamajam darbui keliami turinio, apimties reikalavimai, išdėstyti parengtame standarte. Darbui sukurti skiriamos aštuonios savaitės (100 ak.val.) savarankiško darbo, organizuojant kartą per savaitę 2 ak. val. trukmės nuotoliniu būdu vykdomas konsultacijas su lektoriais. Konsultacijoms sudaromas planas, plane nurodomos būtinos/rekomenduojamos atlikti darbo dalys iki kiekvienos konsultacijos.
Temos pavadinimas
Kūrybiškumo reikšmė ir paieškos
Trumpas temos aprašymas
Kraštovaizdžio dizaino projektas apima ne tik technologinius, inžinerinius, architektūrinius, botanikos ir dendrologijos aspektus. Darniam, estetiškam projektui reikalingas meninis suvokimas, vaizduotės polėkis ir įgūdžiai tai realizuoti realioje erdvėje, kurią sąlygoja geografiniai, gamtiniai, ekologiniai, socialiniai, kultūriniai, etiniai veiksniai. Dalykas skirtas plėsti dalyvio akiratį, suteikti jam impulso į kiekvieną objektą žvelgti kaip į meno kūrinį. Dalyviai supažindinami su įvairiais kūrybiškumą skatinančiais metodais, mokomi atrasti įkvėpimą. Taip pat dalyke išsamiai nagrinėjama, kaip pasitelkiant spalvas, įvairias medžiagas, įvairias faktūras kuriamas darnus, unikalus kraštovaizdžio projektas.
Temos pavadinimas
Portfolio kūrimas
Trumpas temos aprašymas
Dalyke mokoma profesionaliai pristatyti savo, kaip kraštovaizdžio dizainerio, kūrybą vizualia ir tekstine forma. Dalyke dėstoma, kaip sukurti savo CV (gyvenimo aprašymą), pagal poreikį pateikti savo biografiją, nuotraukų, video ir kitų formatų pagalba pristatyti sukurtus darbus.

Programos ypatumai

“Kraštovaizdžio dizainas” yra koncentruoti, pusės metų trukmės intensyvūs mokymai, skirti paruošti kvalifikuotus kraštovaizdžio dizaino specialistus, gebančius konkuruoti rinkoje. Programa yra akredituota Kvalifikacijų ir profesinio rengimo centro, sudaryta pagal Europos įgūdžių, gebėjimų, kvalifikacijų ir profesijų klasifikatoriuje (ESCO, European Skills, Competences, Qualifications and Occupations) nurodytas kraštovaizdžio dizaino profesinių įgūdžių ir gebėjimų sritis ir parengta pagal “Geltono karučio” kokybės užtikrinimo aprašą. MB “Geltonas karutis” šiuo metu vienintelis neformalaus švietimo teikėjas Lietuvoje, siūlantis tapti profesionaliu kraštovaizdžio dizaineriu. Programoje dėsto pasaulinio lygio kraštovaizdžio architektai Annie Guilfoyle, dr. Noel Kingsbury, dr. Cassian Schmidt ir Bettina Jaugstetter (su vertimu į lietuvių kalbą) bei savo srities profesionalai, patyrę praktikai iš Lietuvos. Todėl mokysitės iš geriausių. Informacija glaustai: Tipas: profesiniai mokymai Trukmė: 155 ak. val. teorinis ir praktinis mokymas, 120+ val. savarankiškas darbas Kada vyksta: penktadienio vakarais ir savaitgaliais. Formatas: gyvai Vilniuje (+ 2 paskaitos nuotoliu) Baigę šią programą: Gebėsite sukurti aplinką pagal pagal aukščiausio lygio dizaino metodikas; Kursite atsižvelgdami į tendencijas, galiojančius įstatymus ir realias darbų atlikimo galimybes; Augalus parinksite pagal estetikos, tvarumo dėsnius, įvertinant ir būsimą priežiūrą; Gebėsite kurti harmoningus augalų derinius tiek mažiems, tiek dideliems objektams; Mokėsite dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis; Žinosite metodikas, kaip ieškoti idėjų, kad Jūsų kuriami sodai būtų unikalūs; Gebėsite parengti profesionalų projektą, suprantamą klientui ir paruoštą rangovui įgyvendinti. Šiuo metu mokymai vyksta. Registraciją į naujas grupes bus pradėta 2025 m. sausį. Norėdami gauti informaciją, užpildykite šią anketą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczc1JuY2QN2IO17t5cbTvSvxUIxcTyCaCU_-JaGUFqqVMDrw/viewform ir mes jums pranešime apie registracijos pradžią.

Papildomi reikalavimai

Mokymams bus reikalingas asmeninis nešiojamasis kompiuteris. Kompiuterio parametrus galima pasitikrinti čia: https://geltonaskarutis.lt/namo-aplinkos-sodo-apzeldinimo-dizainokursu-programos/krastovaizdzio-dizainas/

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 275 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 110 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 45 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 120 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Kita.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Vidurinis išsilavinimas

Kontaktai

Vardas, Pavardė
Milda Dunajevė
Pareigos
Koordinatorė
El. paštas
milda@geltonaskarutis.lt
Telefonas
+370 616 45 226

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Mokymus baigusių asmenų bendras mokymosi programos įvertinimas
4.9
(Įvertinimų: 18)
1
Ar pasiteisino Jūsų lūkesčiai įgyti, patobulinti kompetenciją (-as) (žinias, įgūdžius, gebėjimus)?
4.7
2
Ar įgytas žinias, gebėjimus, įgūdžius taikote / taikysite kasdieniame darbe / gyvenime?
5.0
3
Ar gerai vertinate Mokymosi programą vykdžiusio asmens darbą?
5.0
4
Ar Mokymosi programą vykdęs asmuo sukūrė gerą psichologinę atmosferą?
5.0
5
Ar vykdytų mokymų turinys atitiko Mokymosi programos turinį?
5.0
6
Ar mokymo medžiaga / priemonės padėjo geriau suprasti Mokymosi programos turinį?
5.0
7
Ar mokymų vieta / aplinka buvo palanki mokymuisi?
5.0
8
Ar mokymų organizavimas buvo tinkamas?
4.8
9
Ar pakankamai buvo praktinio darbo / praktinių užsiėmimų?
4.5
10
Ar mokymai Jums buvo naudingi?
5.0
11
Ar rekomenduotumėte šią Mokymosi programą savo pažįstamiems?
5.0
Mokymus baigusių asmenų atsiliepimai
Šiek tiek trikdė tvarkaraščio pasikeitimai, tačiau buvo informuota, kad jie bus, ir kaip visada atšilus orui laiak stampa brangus ir planų keitimai nebuvo palankūs. Tačiau svarbu paminėti, kad tai nėra rimta kritika, ir iš esmės nedarė įtakos, tik asmeninė įžvalga pagal individualius poreikius. Smagu, kad visas kursas buvo formuotas galvojant apie mūsų (kurso) interesus, kaip mums būtų patogiau ir geriau išdėlioti paskaitas. Trūko temų platumo, įsigilinimo į pačius augalus. temos buvo paliestos pakankamai bendrai. Bet sakydama tai suprantu, kad laiko stoka temas giliau gveldenti. Tačiau į kursą einant su aiškiais lūkesčiais tikrai yra ko pasiimti, lektoriai labai geranoriški ir atviri, kaip ir GK kolektyvas. Ačiū už atvertas duris ir iki kitų kartų.
5
Nuostabus kursas su itin profesionaliais dėstytojais! Jei pavyktų, ateičiai rekomenduočiau įtraukti dar daugiau praktinių užsiėmimų. Galbūt gyvai nuvykti į keletą profesionaliai apželdintų objektų, kur jų kūrėjai galėtų gyvai papasakoti su kokiomis problemomis susidūrė, kodėl ir kaip buvo rinkti konkretūs augalai projektui, kaip vystoma koncepcija ir pan. Turime puikių vietų Vilniuje! Arba praktinė išvyka į medelyną ar botanikos sodą su gyvu papasakojimu apie konkrečius augalus, galimybe juos gyvai apžiūrėti, nes ne visi kursuose buvome artimai pažįstami su augalijos įvairove, o laikas tam buvo itin tinkamas 😊 Ačiū kursų organizatorėms už puikų pusmetį kartu!
5
Galėtų būti kiek ilgesnė mokymų trukmė, būtų lengviau įsisavinti visas žinias, ramiai atlikti namų darbus bei parengti baigiamąjį darbą. Tai ypač aktualu dirbantiems bei mažus vaikus auginantiems asmenims. Visa kita tiesiog nuostabu!
5
Viskas buvo naudinga, patiko draugiška, motyvuojanti atmosfera. Norėtusi mokymuose dar daugiau botaninių žinių apie augalus, medžius, augalų socialumą. Suprantu gyvenimiška, tačiau nepatiko kas kart tikrintis ar nepakito tvarkaraštis, nes susiplanuoji, o po to reikia keisti planus. Taip pat ruošiant baigiamajį darbą norėjosi daugiau asmeninių, kad ir el.pašto formatu konsultacijų su norimais dėstytojais. Bei norėjome visos pamatyti baigiamojo darbo pavyzdį, pagal kurį būtumėm dariusios sąvajį. Tačiau tikrai buvo naudinga, naudosiu visas žinias savo darbe.
5
Mokymai nuostabūs! Linkiu toliau tęsti, išlaikyti, o tobulumui nėra ribų.
5
Mokymai buvo organizuoti labai atsakingai, siekiant dalyviams maksimaliai suteikti žinių ir jas užtvirtinti. Aukštos kvalifikacijos lektoriai savo srities profesionalai, su kuriais buvo puiki galimybė pabendrauti ir pasisemti žinių bei jas pritaikyti praktiškai. Kursas labai intensyvus, reikalaujantis laiko ne tik paskaitoms, tačiau ir užduotims atlikti, bet tai tik įrodo organizatorių atsakomybę ir rimtą požiūrį, siekiant dalyvius išmokyti ir iš kursų išsinešti kuo daugiau. Viso kurso metu buvo jaučiamas organizatorių būvimas šalia, informavimas, priminimas, dialogas visais klausimais ir be galo jauki ir šilta atmosfera. Didelis ačiū už puikius mokymus.
5
Rodomi įrašai: 1-66
Slinkti į viršų