Kita
MB "Teisės labirintai"
Mobingo iššūkiai darbo aplinkoje. Kokios mano teisės darbe?
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
54 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Šios programos tikslas – paruošti kritiškai mąstančius darbuotojus, turinčius teorinių ir praktinių žinių apie smurto ir priekabiavimo neigiamus padarinius darbe, jų teises bei pareigas. Tarptautinės darbo organizacijos konvencijoje Nr. 190 pripažįstama „kiekvieno teisė į darbo pasaulį, kuriame nėra smurto ir priekabiavimo“. Suprantama, kad priekabiavimas ir smurtas darbo vietose yra potencialūs potrauminio streso darbe šaltiniai, kurie gali pasireikšti bet kurioje darbo vietoje ir bet kuriam darbuotojui, nepriklausomai nuo įmonės dydžio, veiklos srities, darbo sutarties formos ir tarpusavio santykių. Stresą darbe daugiausia sukelia smurto ir priekabiavimo apraiškos. Šie mokymai skirti padėti suprasti ir identifikuoti streso darbe šaltinius, vidinės įmonės politikos svarbą, taikomą visiems bei tinkamai ir efektyviai ginti darbuotojų pažeistas teises ir interesus.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
54
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
II Modulis – Įrodinėjimo našta. Kaip įrodyti darbuotojui patirtą smurtą darbe?
|
Trumpas temos aprašymas
Smurto ir priekabiavimo formos nuo verbalinių, kaip antai apkalbos, nepageidaujamas dėmesys, flirtas, vulgarus humoras, užgalios replikos, įgauna maskuojančio pobūdžio apraiškas ir transliuojamas sunkiai pastebimais neverbalinės kalbos (kūno kalbos) elementais, pvz., įsiskverbimas į kolegos asmeninę erdvę, galios pozicijos sudarymas. Būtent tokio pobūdžio veiksmus įrodyti, užfiksuoti, nukentėjusiam asmeniui tampa itin komplikuota užduotis. Aptariami efektyvūs įrodymų rinkimo būdai bei priemonės, leidžiančios reikšmingai padidinti šansus užfiksuoti nederamą elgesį darbe. Skaitmeniniai (e-įrodymai), jų samprata ir praktinė reikšmė
|
Temos pavadinimas
V Modulis – Smurto ir priekabiavimo prevencijos politika Lietuvos ir ES kontekste.
|
Trumpas temos aprašymas
Dalijamasi patirtimi atsižvelgiant į Lietuvos viešojo sektoriaus (sveikatos, ugdymo, komunalinių paslaugų, kultūros sričių) kolektyvų problematika lyginamuoju aspektu derinant prie privataus kapitalo įmonių iššūkių, dažniausiai pasitaikančių smurto formų bei kazusų. Be to, sisteminant pateikima Europos Sąjungos valstybių geroji praktika, sprendžiant probleminius aspektus kritinėse darbuotojui situacijose.
|
Temos pavadinimas
III Modulis – Kokios darbuotojo teisės ir pareigos kolegų atžvilgiu tarpasmeninio bendravimo kontekste?
|
Trumpas temos aprašymas
Kiekvienas darbuotojas turi teisę į saugią drbo aplinką, į aplinką be smurto, be priekabiavimo, kuri yra prigimtinė duotybė ir konstitucinė vertybė. Tačiau teisės ir pareigos yra traktuotinos kompleksiškai kaip teisių ir pareigų vienovė. Tik darbuotojui aktyviais veiksmais prisidedant prie bendro mikroklimato darbe puoselėjimo ir kūrimo galima paisekti efektyvių rezultatų tarpasmeninio bendravimo kontekste su kolegomis. Analizuojamos pagrindinės darbuotojų teisės, padedančios atskleisti savo potencialą prisidedant prie bendrojo gėrio kolektyve kūrimo, kartu atkreipiant dėmesį į kiekvieno pareigą savikrišitkai įvertinti savo elgesį darbo teisinių santykių apimtyje.
|
Temos pavadinimas
I Modulis – Kas yra smurtas ir priekabiavimas darbo aplinkoje? Kuo tai skiriasi nuo mobingo? Smurto formos.
|
Trumpas temos aprašymas
Smurto ir priekabiavimo (mobingo) apraiškos, kaip neigiamai veikiantis reiškinys, gali pasireikšti bet kuriame darbo kolektyve. Smurtas nesirenka nei pareigybių (vadovas ar pavaldinys), nei amžiaus, nei lyties (vyrai ar moterys). Su netinkamu kolegų elgesiu, kuris gali pažeisti darbuotojo garbę ir orumą, gali susidaurti kiekvienas organizacijos darbuotojas. Todėl svarbu įdiegti tinkamos darbo kultūros ir tarpasmeninio bendravimo tarp kolegų pagrindus, užtikrinančius saugią darbo aplinką, pabrėžiant tankiausiai paplitusias smurto formas darbo aplinkoje.
|
Temos pavadinimas
IV Modulis – Pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą teikimo ir nagrinėjimo tvarka. Apie smurtą pranešusių darbuotojų apsaugos priemonės.
|
Trumpas temos aprašymas
Dėmesys suteliamas į kiekvieno darbuotojo galimybę prisidėti įtraukiamuoju būdu prie organizacijos prevencijos politikos, mažinant stresą darbe. Tokiu būdu aktyviai dalyvaujnt organizacijos Smurto ir priekabiavimo prevencijos komisijos sudėtyje bei pabrėžiant, jog darbuotojas, privalo būti išklausytas ir suteikiama pirmoji reikalinga pagalba pirminėje grandyje, t. y. jo pačio darbo vietoje. Tokiu būdu, užtikrinant, jog nukentėjęs darbuotojas patirtų kaip įmanoma mažiau streso ir moralinių išgyvenimų ginant savo pažeistus interesus teisinėmis gynybos priemonėmis.
|
Programos ypatumai
Nuotoliniu būdu per ZOOM platformą.Papildomi reikalavimai
Netaikomi.Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 54 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 38 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
54
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Kontaktai
Vardas, Pavardė
Mindaugas Slavinskas
Pareigos
Direktorius
El. paštas
info@teiseslabirintai.lt
Telefonas
+370 630 17 959
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų