Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.

Ką daryti, jei kursai neatitiko lūkesčių?

Ką daryti, jei kursai neatitiko lūkesčių?
2025 m. kovo 19 d.

Kiekvienas iš mūsų esame unikalūs, turime individualius poreikius ir lūkesčiais. Tai ypač akivaizdu, kai kalbame apie mokymąsi ir įvarius kursus - kas vienam žmogui atrodo kaip tobulas mokymosi būdas, kitam gali pasirodyti visiškai netinkama. Kartais ir tie patys mokymai skirtingiems žmonėms sukelia priešingas reakcijas. Tad svarbu suprasti, kad nėra vieno universalaus mokymosi metodo, kuris įtiktų visiems.  

Mokymus kviečiame rinktis atsakingai, įvertinus asmeninius poreikius, lūkesčius bei tikslus. 

Visgi, jei taip nutiko, kad mokymai Kursuok.lt platformoje nepateisino jūsų lūkesčių, primename, kad turite teisę vienašališkai nutraukti mokymosi sutartį, nurodžius priežastį (finansavimo aprašo 19 p.)  

 Jei sutartį nutrauksite savo iniciatyva, vėl pretenduoti į iki 500 Eur vertės finansavimą  galėsite tik kitais kalendoriniais metais. Kitaip tariant, jei sutartį nutrauksite 2025 m. kovo 19 dieną, kitą kartą pretenduoti į finansavimą galėsite nuo 2026 m. sausio 1 dienos.  

 Ir prieš pasirašant sutartį, ir ketinant ją nutraukti, būtina pasižiūrėti, kokius papildomus įsipareigojimus dalyviui mokymo teikėjas įrašė sutarties 2.10 punkte.    

 Atkreipiame dėmesį, kad standartinėje Kursuok sutartyje mokymų teikėjams yra palikta galimybė įtraukti ir papildomus punktus - čia jie gali ne tik nustatyti papildomus reikalavimus dalyviams, bet ir įpareigoti anksčiau nutraukus sutartį, patiems apmokėti dalį mokymų”, - teigia Andrius Bečys, projektą „Mokykis visą gyvenimą”, kurio dalis yra švietimo platforma  Kursuok.lt, su partneriais įgyvendinančios Europos socialinio fondo agentūros veiklos ekspertas.   

Svarbu: siekiantiems pasinaudoti valstybės finansuojamu mokymosi krepšeliu, vienašališkai nutraukti mokymosi sutartį galima vieną kartą per penkerių metų laikotarpį.  

Žingsnius, kaip nutraukti sutartį rasite šiame Kursuok sistemos vedlyje.

 

 

 Mokymus kviečiame rinktis sąmoningai 

„Sąmoningai pasirinkti mokymus yra esminis žingsnis, siekiant efektyvaus ir prasmingo mokymosi proceso, - teigia A. Bečys. - Mokymų dalyviams svarbu ne tik atidžiai įvertinti savo asmeninius poreikius, tikslus ir lūkesčius, bet ir kruopščiai išanalizuoti mokymo programų turinį, metodus bei papildomus įsipareigojimus, kuriuos gali nustatyti mokymų teikėjai”.  

Kaip teigia veiklos ekspertas, mokymų organizatoriams taip pat tenka svarbi atsakomybė – jie turėtų ne tik laikytis teisės aktuose numatytų griežtų terminų ir sąlygų, bet ir aiškiai bei sąžiningai pateikti informaciją apie mokymo programas.  

„Svarbu pristatyti mokymosi eigą, taikomus metodus bei galimus papildomus įsipareigojimus dalyviams ar finansines pasekmes nutraukus mokymąsi, nes taip lengviau išvengti nereikalingo nusivylimo ar konfliktų. Tik abiem pusėms prisiėmus atsakomybę galima užtikrinti, kad mokymasis bus ne tik formalus reikalavimų vykdymas, bet ir vertinga investicija į kompetencijų ugdymą”. 

Dar kartą kviečiame mokymus rinktis atsakingai ir sąmoningai. Štai keli patarimai, kurie gali padėti. 

Tikslai ir poreikiai: prieš renkantis mokymo programą, kelkite sau klausimą, koks jūsų asmeninis tikslas. Ar siekiate įgyti naujų įgūdžių, pagerinti esamus, o gal tiesiog praplėsti akiratį? 

Lūkesčiai: pagalvokite, kokių rezultatų tikitės iš kursų. Ar norite gauti sertifikatą, ar svarbiau įgyti kokių nors konkrečių praktinių žinių bei kompetencijų? 

Programa: atidžiai peržiūrėkite kursų programą, įvertinkite, ar ji atitinka jūsų poreikius ir lūkesčius. Jei kyla klausimų, susisiekite su kursų organizatoriais ir išsiaiškinkite atsakymus į jums kylančius klausimus.  

Mokymosi metodai: pasidomėkite, kokie mokymosi metodai bus taikomi (pvz., teorinės paskaitos, praktiniai užsiėmimai, projektai ir pan.). Taip pat atkreipkite dėmesį,  kaip vyks mokymai – kontaktiniu, nuotoliniu ar mišriu būdu. 

Laiko sąnaudos: apsvarstykite, kiek laiko galėsite skirti mokymuisi. Ar kursų grafikas yra suderintas su jūsų darbo ar kitais įsipareigojimais?  Pasirinkite kursus, kurie atitinka jūsų mokymosi tempą ir galimybes. 

Atsiliepimai: kviečiame perskaityti ir buvusių dalyvių atsiliepimus apie dėstytojus ir kursus – tai irgi padės apsispręsti.  

Esate karjeros kryžkelėje ir nežinote, kuria kryptimi kursuoti?  

Išbandykite naują suaugusiųjų karjeros konsultavimo nuotoliniu būdu paslaugą. Ji pasiekiama adresu: Konsultavimas karjerai | Kursuok   

Karjeros konsultavimo paslaugos „Krypties kompasas“ tikslas - padėti įvairaus amžiaus ir profesinės patirties suaugusiems (nuo 18 metų) suplanuoti savo karjeros žingsnius bei veiksmus, suteikiant ne tik naudingų patarimų, tačiau ir galimybę pasinaudoti valstybės finansuojamu trijų konsultacijų ciklu.  

Nuo šiol suaugusieji ne tik vienoje vietoje gali rasti naudingiausius patarimus, kurie leis aiškiau numatyti savo karjeros kryptį, tačiau jiems suteikiama ir galimybė pasikonsultuoti darbo, profesinės veiklos bei patirties įgijimo, mokymosi klausimais su karjeros konsultantais. Konsultuojame telefonu, elektroniniu paštu - nuo gyvenimo aprašymo kūrimo iki darbinės srities pasirinkimo ar keitimo”, - sako Justina Babušytė, Europos socialinio fondo agentūros, kuri įgyvendina projektą „Krypties kompasas – Suaugusiųjų profesinis orientavimas (SPO)“, veiklos ekspertė. 

Kursuok.lt platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Kitos naujienos

Slinkti į viršų