Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Žemos įtampos elektros įrenginių eksploatavimo pagrindai
Plungės technologijų ir verslo mokykla

Žemos įtampos elektros įrenginių eksploatavimo pagrindai

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
90 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Mokymo programa skirta asmenims, kurie nori įgyti arba patobulinti savo profesines kompetencijas susijusias su elektros įrangos įrengimo ir eksploatacijos darbais. Mokymo programos trukmė 90 val. Įgiję šias kompetencijas asmenys gebės įrengti ir aptarnauti žemosios įtampos elektros įrenginius.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Matematinė kompetencija ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Pritaikyti elektrotechnikos dėsnius praktikoje.
Įrengti ir eksploatuoti elektros įrenginius.
Atlikti bendruosius elektrotechnikos darbus.

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Elektrotechnikos dėsniai ir jų taikymas praktikoje
Trumpas temos aprašymas
Pagrindinės elektrotechnikos sąvokos bei dydžiai. Reiškiniai, vykstantys nuolatinės ir kintamosios srovės grandinėse. Elektros grandinių jungimas. Šiluminis srovės veikimas, elektromagnetiniai reiškiniai.
Temos pavadinimas
Elektros schemų skaitymas
Trumpas temos aprašymas
Elektrotechniniai žymėjimai ir simboliai. Elektronikos ženklai ir simboliai. Apšvietimo ir galios instaliacijų schemų skaitymas. Nesudėtingų elektros pavarų schemų skaitymas .
Temos pavadinimas
Elektros energijos apskaitos prietaisai ir jų įrengimas ĮAS ir ĮASS
Trumpas temos aprašymas
Elektros energijos apskaitos bendrieji reikalavimai. Elektros energijos apskaitos ir jų parinkimas elektrinėse, operatoriaus tinkluose ir pas vartotoją Automatizuotos elektros energijos apskaitų sistemos. Elektros skaitiklio įrangai keliami reikalavimai. Vienfazių ir trifazių skaitiklių jungimo schemos. Skaitiklių įrengimui ir pastatymui keliami reikalavimai. Skaitiklių prijungimui naudojamų kabelių ir laidų skerspjūviai pagal EĮĮT. Matavimo transformatorių parinkimas ir prijungimas.
Temos pavadinimas
Bendrieji elektrosaugos rekalavimai dirbant elektros įrenginiuose
Trumpas temos aprašymas
Elektros poveikio pavojingumas ir kenksmingumas. Apsaugos nuo elektros poveikio būdai ir priemonės. Saugus darbas atliekant bandymus ir matavimus elektros įrenginiuose. Saugus darbas relinės apsaugos, automatikos ir elektros energijos apskaitos įrenginiuose. Apsauginės priemonės elektros įrenginiuose priklausomai nuo įtampos.
Temos pavadinimas
Atvadų ir įvadinių apskaitos spintų įrengimo reikalavimai
Trumpas temos aprašymas
Elektros tinklo sistemų TN (posistemių TN-C, TN-S, TN-C-S), TT, IT įrengimas ir naudojimas. Prijungimo linijos struktūra Atvado įrengimo principinė schema. Prijungimo linijos tiesimas ir tvirtinimas į elektros skydines ir įvadines apskaitos spintas. Įvadinės apskaitos spintos (toliau – ĮAS) ir įvadinės apskaitos skirstomosios spintos (toliau – ĮASS) paskirtis, komplektacija ir keliami techniniai reikalavimai. Elektros skydinių patalpos ir joms keliami reikalavimai. Saugos eksploatuojant elektros įrenginius taisyklių reikalavimai, įrengiant prijungimo liniją.
Temos pavadinimas
Elektros įrenginių įžeminimo ir apsaugos nuo virš įtampių montavimo reikalavimai
Trumpas temos aprašymas
Kintamosios srovės elektros tinklų skirstymas pagal neutralės įžeminimą Iki 1000 V įtampos elektros tinkluose naudojamos elektros tinklo sistemos. Elektros įrenginių įžeminimo ir įnulinimo sąlygos. Apsauginio įžeminimo ir įnulinimo paskirtis bei konstrukcija. Įžeminimo ir apsauginių laidininkų sujungimas ir prijungimas. Elektros tinklų sistema, naudotina įrengiant informacinių technologijų apsaugą. Apsauginio įžeminimo reikavimai kilnojamųjų elektros imtuvų įrengimui. Bendrieji reikalavimai apsaugai nuo virš įtampių Išorinės apsaugos nuo žaibo sistemos ir žaibo priežiūros reikalavimai, žaibolaidžių įrengimas. Vidinės apsaugos nuo virš įtampių (SPD) struktūra ir įrengimo principai. Saugos eksploatuojant elektros įrenginius taisyklių reikalavimai įžeminimui.
Temos pavadinimas
Elektros laidai ir instaliaciniai kabeliai bei jų parinkimas
Trumpas temos aprašymas
Elektros instaliacinių laidų ir kabelių žymėjimas pagal CENELEC. Laidų ir instaliacinių kabelių parinkimas pagal didžiausias leistinas sroves, įtampų kritimus, paklojimo būdus ir aplinkos sąlygas bei įtampą. Kabeliai, klojami gamybos ir elektros įrenginių patalpose. Laidų ir kabelių montavimo technologija. Laidų ir kabelių jungimas įvairiais būdais. Antgaliams ir kontaktams keliami reikalavimai.
Temos pavadinimas
Transformatorių įrengimas ir eksploatavimas
Trumpas temos aprašymas
Galios transformatoriaus pa¬skirtis, konstrukcija ir veikimo principas. Auto transformatoriaus paskirtis, konstrukcija ir veikimas. Matavimo transformatorių paskirtis, konstrukcija ir veikimas. Transformatoriaus techninės charakteristikos. Galios transformatoriaus eksploatavimo reikalavimai. Auto transformatoriaus ir matavimo transformatoriaus eksploatavimo ypatumai.
Temos pavadinimas
Elektrotechninių medžiagų taikymas elektros įrenginiuose
Trumpas temos aprašymas
Laidininkų fizikinės, cheminės, mechaninės bei technologinės savybes ir jų panaudojimas elektros įrenginiuose. Dielektrinių (kietųjų, skystųjų, dujinių) medžiagų fizikinės, che¬minės, mechaninės savybės ir jų panaudoji¬mas elektros įrenginiuose. Puslaidininkinės medžiagos ir jų panaudojimas Elektromagnetinių medžiagų fizikinės, cheminės, mechaninės savybės ir jų panaudojimas elektros įrenginiuose.
Temos pavadinimas
Elektriniai matavimai elektros įrenginiuose
Trumpas temos aprašymas
Matavimo prietaisų klasifikacija, prietaisų matavimo ribos, tikslumo ir apsaugos klasės. Elektrinių matavimų elektros įrenginiuose apimtys, tikslai ir matavimo metodai. Matavimo prietaisų parinkimas pagal matuojamus elektrinius dydžius. Matavimų atlikimas ir gautų rezultatų vertinimas.
Temos pavadinimas
Elektros įrenginių apsaugos ir valdymo įrenginiai
Trumpas temos aprašymas
Apsaugos aparatų nuo perkrovų, trumpųjų jungimų, fazės dingimo, įtampos sumažėjimo, naudojimo sąlygos ir galimybės. Variklių automatiniai jungikliai, jų skirtumai nuo laidų apsaugos automatinių jungiklių. Apšvietimo valdymo įrenginiai. Mygtukai, kontaktoriai, magnetiniai paleidėjai, relės.
Temos pavadinimas
Apšvietimo ir galios elektros instaliacijos įrengimas
Trumpas temos aprašymas
Instaliacijos schemose naudojami simboliai. Elektros instaliacijos principinės ir montavimo schemos. Nesudėtingos apšvietimo valdymo schemos. Specialiųjų patalpų elektros instaliacija. Elektros instaliacijos įrengimas sprogiose ir degiose patalpose. Pagrindiniai Europinės magistralinės instaliacijos sistemos (EIB/KNX) principai. Apšvietimo įrenginių profilaktika. Apšvietimo elektros įrenginių eksploatavimas. Laidų ir kabelių montavimas pagal duotą užduotį ir instaliacijos schemą. Automatinių jungiklių parinkimas pagal apkrovimo pobūdį ir galią. Skirtuminės srovės relės (RCD) tipai, charakteristikos, parinkimas ir naudojimo sąlygos. Apsaugos aparatų skirstomajame skydelyje parinkimas, išdėstymas ir sujungimas pagal jų suderinamumą. Įvairių schemų nagrinėjimas ir surinkimas. Keleto kambarių buto elektros instaliacijos schema.
Temos pavadinimas
Kintamosios srovės elektros varikliai
Trumpas temos aprašymas
Asinchroninių elektros variklių konstrukcija ir veikimo principas. Asinchroniniai varikliai su trumpai jungtu rotoriumi ir su faziniu rotoriumi. Sinchroninių elektros variklių konstrukcija ir veikimo principas. Asinchroninių ir sinchroninių variklių panaudojimo galimybės. Asinchroninių ir sinchroninių generatorių veikimas ir jų panaudojimas. Asinchroninių kolektorinių elektros variklių konstrukcija ir veikimo principas.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 90 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 64 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 26 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: 1-10.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų