Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kalbos
Švedų kalba darbui ir laisvalaikiui (A2 lygis)
UAB "Kalba.Lt"

Švedų kalba darbui ir laisvalaikiui (A2 lygis)

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
60 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Mokymo programa „Švedų kalba darbui ir laisvalaikiui (A2 lygis)“ yra skirta ugdyti dalyvių švedų kalbos įgūdžius, reikalingus kasdieniam bendravimui darbo aplinkoje ir laisvalaikiu. Ji yra orientuota į praktinį kalbos naudojimą ir apima bendrinės ir dalykinės švedų kalbos temas bei atliepia įvairius besimokančiųjų poreikius – lavina klausymo ir skaitymo įgūdžius, plečia aktyvų švedų kalbos žodyną ir ugdo gramatinį kalbos taisyklingumą, siekiant sklandaus ir efektyvaus bendravimo įvairiose gyvenimo situacijose. Interaktyvios užduotys ir šiuolaikiniai mokymo metodai padeda efektyviai įtvirtinti įgūdžius ir pritaikyti juos praktikoje, o naudojamos skaitmeninės priemonės užtikrina lankstų ir įdomų mokymosi procesą. Mokymų pabaigoje išduodamas kursų baigimo pažymėjimas, patvirtinantis įgytos kalbinės kompetencijos lygį.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Kalbos lygis
A1

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Daugiakalbystės kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Mano nuomone...
Trumpas temos aprašymas
Mokomasi apibūdinti savo ar kito žmogaus asmenines savybes, naudojant būdvardžius. Savo nuomonės pristatymas. Sutikimas/nesutikimas su kita nuomone. Diskusijos apie tinkamą/ netinkamą draugą/ partnerį. Kai kurie IT terminai ir praktinis jų naudojimas. Dviejų pagrindinių sakinių jungimas ir žodžių tvarka juose. Daiktavardžio nežymimosios ir žymimosios formos vartojimas (tęsinys). Santrauka apie daiktavardžio formų naudojimą.
Temos pavadinimas
Švedų nacionalinė virtuvė
Trumpas temos aprašymas
Susipažįstama su švediškos mitybos tradicijomis, lyginama su lietuviška virtuve. Aktyvus žodynas, naudojamas kalbant apie maisto produktus ir maisto gaminimą. Prieveiksmiai „daug” ir „mažai”. Mokomasi teisingai naudoti ”daug” ir ”mažai” su suskaičiuojamais ir nesuskaičiuojamais daiktavardžiais. Šalutinis sakinys ir žodžių tvarka jame. Tautybę išreiškiantys būdvardžiai. Susipažįstama su tęstinių laikų naudojimu švedų kalboje. Teorinės žinios taikomos atliekant praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Profesijų pasaulyje
Trumpas temos aprašymas
Diskutuojama apie įvairias profesijas ir savybes bei įgūdžius, reikalingas toms profesijoms įgyti. Susipažįstama su prieveiksmiais vietai, krypčiai ir judėjimui „iš vietos“ reikšti. Kartojamas būtasis ir perfekto laikai, skiriant dėmesį esamojo ir būtojo laiko prieveiksmiams. Bendraties naudojimas. Teorinės žinios taikomos atliekant įvairias praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Šventės ir tradicijos
Trumpas temos aprašymas
Susipažįstama su švediško vasarojimo tradicijomis, su švediškomis šventėmis ir etiketu. Lyginama su lietuviškomis tradicijomis. Toliau įtvirtinamos žinios apie žodžių tvarką pagrindiniame ir šalutiniame sakinyje. Žodžių tvarka šaukiamuosiuose sakiniuose. Teorinės žinios taikomos atliekant praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Kokie yra švedai?
Trumpas temos aprašymas
Diskutuojama apie tipinius švedų įpročius ir pomėgius. Lyginama su lietuvių pomėgiais. Kalbama apie klimatą Švedijoje. Švediško būdo ypatybės. Kartojamos būdvardžio formos. Mokomasi sangrąžinių savybinių įvardžių ir savarankiškai naudojamų įvardžių någon, något, ingen, inget. Teorinės žinios taikomos atliekant įvairias praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Švedijos švietimo sistema
Trumpas temos aprašymas
Skaitoma ir diskutuojama apie Švedijos švietimo sistemą. Kalbama apie skirtingus kelius profesinei sėkmei pasiekti. Diskutuojama apie skirtumus tarp Lietuvos ir Švedijos mokyklų. Kalbėjimo metu sutelkiamas dėmesys į šalutinių sakinių ir būsimojo laiko raiškos formų vartojimą. Jungtukai, naudojami šalutiniams būdo ir tikslo sakiniams prijungti. Šalutiniai pažyminio sakiniai. Skirtingi būdai būsimajam laikui išreikšti. Žodžių tvarka šalutiniuose sakiniuose (kartojimas). Teorinės žinios taikomos atliekant įvairias praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Mano namai – mano tvirtovė
Trumpas temos aprašymas
Susipažįstama su būsto tipais Švedijoje. Lyginami skirtingi būstai, jų privalumai ir trūkumai. Palyginimai. Pokalbiuose naudojami palyginimai, pakartojamas būdvardžių laipsniavimas bei kai kurie prielinksniai vietai nusakyti. Daikto padėties nusakymas, naudojant skirtingus veiksmažodžius. Pristatomoji frazė „det + veiksmažodis“. Frazinio veiksmažodžio „ser ut“ naudojimas su būdvardžiais. Teorinės žinios taikomos atliekant praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Pabendraukime
Trumpas temos aprašymas
Susipažįstama su frazėmis, kurios naudingos palaikant pokalbį. Susipažįstama su švediškos kavos pertraukėlės (fika) tradicija. Mokomasi leksikos, kuri naudojama telefoniniuose pokalbiuose. Pokalbių telefonu simuliavimas. Būdvardžio žymimoji forma. Būdvardžio ir daiktavardžio žymimosios ir nežymimosios formos naudojimo taisyklės ir praktinis jų taikymas.
Temos pavadinimas
Sveikata
Trumpas temos aprašymas
Mokomasi kūno dalių pavadinimų bei leksikos, kuri naudinga kreipiantis medicininės pagalbos. Kalbama ir diskutuojama apie fizinę ir psichologinę sveikatą. Situacijų pas gydytoją simuliavimas. Trumpasis atsakymas į taip/ne klausimus. Prielinksniai ir frazės, naudojami veiksmo dažnumui nusakyti. Prieveiksmio daryba. Teorinės žinios taikomos atliekant praktines veiklas bei užduotis.
Temos pavadinimas
Kurso medžiagos pakartojimas ir įtvirtinimas
Trumpas temos aprašymas
Išmoktų gramatikos temų kartojimas. Visų veiksmažodžio ir daiktavardžio grupių kartojimas. Skaitomos ištraukos iš švediškos spaudos. Klausomasi naujienų, sutelkiant dėmesį į konkrečius žodžius. Aptariamos Švedijos ir Lietuvos aktualijos. Skaitoma apie įvairių profesijų perspektyvas darbo rinkoje. Aptariamos darbo rinkos vystymosi perspektyvos.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 60 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 42 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 18 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Kita.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Kalbos lygis
A1

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų