Kita
MB Klaipėdos akademija
Švedų kalba A2.1
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
74 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Švedų kalbos A2.1 lygio kursas skirtas tiems, kurie jau įgijo pagrindinius švedų kalbos įgūdžius ir nori toliau tobulinti savo žinias. Šis kursas suteikia galimybę plėsti žodyną, tobulinti gramatikos žinias ir ugdyti bendravimo įgūdžius švedų kalba. Kursas orientuotas į praktinį kalbos vartojimą kasdienėse situacijose, taip pat supažindina su švedų kultūra ir tradicijomis. Baigę šį kursą, besimokantieji gebės: suprasti ir naudoti kasdienes frazes ir sakinius, reikalingus kasdieniams poreikiams tenkinti; bendrauti įprastose situacijose, naudojant švedų kalbos pagrindines žinias; skaityti ir rašyti paprastus tekstus, susijusius su kasdienėmis temomis; plačiau suprasti švedų kultūrą ir visuomenę, bei naudotis kalbos įgūdžiais realiame gyvenime.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Taip
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Kalbos lygis
A1
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Daugiakalbystės kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Švediškas maistas
|
Trumpas temos aprašymas
Prieveiksmių „många“, „mycket“, „få“, „lite“ vartosena: Mokymasis naudoti kiekybinius prieveiksmius tiksliai, kad skaitmeninėje kalboje būtų perteikiamas tikslus kiekybinis turinys (pvz., aprašant statistiką ar duomenis). Veiksmažodžių „tror“ ir „tycker“ skirtumai: Gebėjimas išreikšti asmeninę nuomonę ar įsitikinimus skaitmeniniuose tekstuose, pvz., diskusijose ar socialiniuose tinkluose. Šalutinio sakinio sintaksinė struktūra: Taisyklingas sakinio struktūros naudojimas, ypač ilgose skaitmeninėse žinutėse ar dokumentuose. Nacionaliniai būdvardžiai: Tinkamas būdvardžių vartojimas aprašant tautinę ar geografinę informaciją skaitmeninėse platformose. Dvigubo veiksmažodžio vartosena: Taisyklinga veiksmažodžių forma įvairiose skaitmeninėse kontekstuose, pvz., el. laiškuose ar tinklaraščiuose. Pagrindinės frazės atėjus į restoraną: Paprastos frazės, naudingos skaitmeninėje komunikacijoje, pavyzdžiui, kuriant turinį restoranų svetainėms ar vertinant klientų patirtį.
|
Temos pavadinimas
Svajonių profesija
|
Trumpas temos aprašymas
Vietos prieveiksmiai: Tiksli vietos nuorodų formuluotė skaitmeniniuose aprašymuose (pvz., svetainėse, žemėlapiuose, socialiniuose tinkluose). Būtasis kartinis laikas pasakojimuose: Naudojamas rašant skaitmeninius pasakojimus ar dalijantis patirtimis tinklaraščiuose ir socialinėje žiniasklaidoje. Laiko prielinksnis „i“: Tikslus laiko aplinkybių vartojimas, ypač rengiant skaitmeninius tvarkaraščius ar renginių aprašymus. Veiksmažodžių vartosena su „att“: Taisyklingas šios gramatinės formos naudojimas formuluojant skaitmeninius tekstus, pvz., instrukcijas ar aprašymus. Darbe reikalingos savybės bei profesijų terminologija: Savęs apibūdinimas profesiniuose profiliuose, skaitmeninėse darbo paieškos platformose, tinkamu profesinių terminų vartojimu.
|
Temos pavadinimas
Kaimo darbai ir šventės
|
Trumpas temos aprašymas
Darbai gyvenant name ar turint kaimo sodybą: Naudojant skaitmenines platformas ir programas, mokomasi priežiūros bei remonto darbų, lengvinančių informacijos paiešką ir praktinių įgūdžių pritaikymą (YouTube, Pinterest). Netiesioginės kalbos daryba ir vartosena: Skaitmeniniuose tekstuose ir komunikacijos įrankiuose mokomasi perteikti kitų žmonių mintis, aiškiai nurodant informacijos šaltinį (Google Docs, Teams). Jungtukų „innan“, „medan“, „trots att“, „även om“, „för att“ vartosena: Skaitmeniniuose tekstuose mokomasi jungti sakinius ir kurti nuoseklius aprašymus (Word, Grammarly). Santykinių šalutinių sakinių vartosena ir daryba: Naudojant skaitmeninius rašymo įrankius, nagrinėjama sakinio struktūra, siekiant išlaikyti aiškumą ir nuoseklumą (Grammarly, Google Docs). Sušukimų vartosena ir daryba: Mokomasi pritaikyti emocinį toną skaitmeniniams tekstams, tinkamai naudojant sušukimus ir išreiškiant emocijas (Instagram, Facebook). Pakvietimai į įvairias šventes: Naudojant ska
|
Temos pavadinimas
Tipiški švedai ir stereotipai apie juos
|
Trumpas temos aprašymas
Pagrindiniai švedų bruožai ir jų gyvenimo stilius: Skaitmeninių platformų naudojimas informacijos apie Švedijos kultūrą ir gyvenimo stilių tyrinėjimui, kas padeda geriau suprasti kitų šalių žmonių gyvenimo būdą ir efektyviai komunikuoti globaliuose tinkluose (Wikipedia, CultureTrip). Savybiniai įvardžiai (sin, sitt, sina): Šių įvardžių vartojimas skaitmeniniuose tekstuose, kad būtų aiškiai išreikšta nuosavybė ir tiksliai perteiktas turinys (Grammarly, Google Translate). Stereotipai ir kaip užsieniečiai mato tikrus švedus: Stereotipų analizė skaitmeninėje erdvėje, diskusijų skatinimas socialiniuose tinkluose apie Švedijos kultūrą, leidžiant formuoti atvirą ir pagarbią skaitmeninę komunikaciją (Reddit, Quora). Apibendrinamieji įvardžiai (någon, ingen, alla, många, en del): Taisyklingas apibendrinančių įvardžių vartojimas skaitmeniniuose tekstuose, kad būtų lengviau aiškiai ir tiksliai apibrėžti bendras nuomones ar duomenis (Grammarly, Google Docs). Švedijos klimatas: Klimato
|
Temos pavadinimas
Partnerio paieškos ir informacinės technologijos
|
Trumpas temos aprašymas
Partnerio paieškos rūšių terminologija: Mokomasi ieškoti kontaktų ir bendradarbių skaitmeninėse platformose. Būdvardžiai, apibūdinantys žmogaus savybes: Profilio aprašymų kūrimas socialiniuose tinkluose. Pagrindiniai jungtukai: Naudojami kuriant nuoseklius skaitmeninius tekstus. Daiktvardžių vartosena: Tiksliai formuluojant skaitmeninius pranešimus. Kompiuteriniai terminai: Pagrindinės skaitmeninės kalbos supratimas. „Också“ ir „inte heller“ vartojimas: Teisingas teiginių ir neiginių formulavimas skaitmeninėje kalboje.
|
Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 74 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 42 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 12 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 20 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: 1-10.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Taip
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Kalbos lygis
A1
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų