Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kita
Socialinių emocinių kompetencijų ugdymas įgyvendinant vaikų neformaliojo švietimo veiklas
VIEŠIEJI INTERNETO PRIEIGOS TAŠKAI (VIPT)

Socialinių emocinių kompetencijų ugdymas įgyvendinant vaikų neformaliojo švietimo veiklas

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
64 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Šiandien socialinės emocinės kompetencijos būtinos ne tik mokiniams, bet ir neformaliojo vaikų švietimo tiekėjams (toliau - ugdytojams). Programos „Socialinių emocinių kompetencijų ugdymas įgyvendinant vaikų neformaliojo švietimo veiklas“ tikslas - kelti neformaliojo vaikų švietimo tiekėjų kvalifikaciją, siekiant ugdyti vaikų socialines ir emocines kompetencijas neformaliajame ugdyme. Programos trukmė 54 akad. val. Mokymosi forma: mišri. Šioje programoje gali dalyvauti visi suaugę, kurie įgyvendina neformalųjį vaikų švietimą t.y. organizuoja įvairius būrelius bei stovyklas. Tai gali būti ir viešųjų bibliotekų darbuotojai, ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, ir individualią veiklą vykdantys asmenys, kurie yra įsiregistravę Aikos platformoje ir teikia neformaliojo vaikų švietimo paslaugas. Programą įgyvendina asociacija Viešieji interneto prieigos taškai. Ši organizacija jau 17 m. organizuoja įvairias neformaliojo vaikų ugdymo programas bei teikia mokymus.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis koleginis išsilavinimas

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Profesinės kompetencijos:
-

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Neformaliojo ugdymo metodai.
Trumpas temos aprašymas
Šios temos metu aptariami neformaliojo ugdymo metodai tokie kaip, aktyvaus dalyvavimo ugdymo procese metodas, visumos principas, mokymosi iš patirties metodas, atviro ir neformalaus bendravimo metodas, nekonkurencinės aplinko kūrimo metodas, į grupės procesą orientuotas ugdymo metodas, nuotolinis mokymąsis.
Temos pavadinimas
Ugdytojų emocinio intelekto stiprinimas.
Trumpas temos aprašymas
Supažindinti su emocinio imuniteto stiprinimo metodais, suvokti pozityvaus požiūrio privalumus, pajusti emocinio ryšio svarbą ugdyme ir saviugdoje, įgyti praktinių emocijų valdymo įgūdžių.
Temos pavadinimas
Vaikų socialinių emocinių kompetencijų ugdymas neformaliojo ugdymo praktikoje.
Trumpas temos aprašymas
Šioje dalyje aptariamas vaikų socialinių emocinių kompetencijų ugdymas neformaliojo ugdymo praktikoje: požiūriai, elgesys, sveikata. Pristatomi pozityvios aplinkos kūrimo būdai.
Temos pavadinimas
Neformaliojo ugdymo metodų taikymas vaikų edukacinėse programose, ugdant vaikų emocines - socialines kompetencijas.
Trumpas temos aprašymas
Šios temos metu ugdytojai praktiškai išbando grupės formavimo (socialinio grupės darbo) metodus. Parenkami ir praktiškai išbandomi tikslingi grupės formavimo metodai skirti: susipažinimui, apšilimui, verbalinei ir neverbalinei komunikacijai, klausymo ir kalbėjimo įgūdžiams lavinti, pasitikėjimo ir atsakymybės, bendradarbiavimo skatinimui, sprendimų priėmimui, konfliktų sprendimui, kūrybiškumui lavinti ir pan.
Temos pavadinimas
Socialinių – emocinių kompetencijų samprata.
Trumpas temos aprašymas
Šios temos metu dalyviai susipažins su socialinio-emocinio raštingumo sąvoka, gebės suteikti tikslius bei aiškius pavadinimus jausmams bei veiksmams. Šio temos metu bus aptarta emocinio intelekto samprata, vaiko gebėjimas (at)pažinti bei suvokti save, savo jausmus, emocijas, savęs ir kito autentiškumo pamatymas ir priėmimas, leidimas būti, džiaugsmas dėl pasaulio įvairovės. Bus kalbama apie atsakingų sprendimų priėmimą, vaiko gebėjimą vadovautis asmeninėmis vertybėmis bei moralinėmis nuostatomis kasdienybėje ir ugdymo veikloje, savitvardą, tarpusavio santykius.
Temos pavadinimas
Socialinių – emocinių kompetencijų vertinimas.
Trumpas temos aprašymas
Socialinių – emocinių kompetencijų vertinimo principai, turinys, formos. Priemonės padedančios atpažinti, įvardinti, įgytas žinias bei įgūdžius. Grįžtamasis ryšys. Grįžtamojo ryšio svarba, tikslai, praktiniai metodai.
Temos pavadinimas
Socialinių – emocinių kompetencijų esaties bei poreikio raiška vaiko elgesyje, būvyje ir veikloje.
Trumpas temos aprašymas
Šią temą sudaro šios potemės: 1. Savęs pažinimas. Asmeninės vertybės, jų įtaka asmens gyvenimo kokybei, elgesiui. Vertybių identifikavimas bei vertybinių nuostatų formavimas. Metodai ir žaidimai ugdantys vaiko gebėjimą (at)pažinti bei suvokti save, savo jausmus, emocijas, (ne)veikimo priežastis. Sąmoningumas apie save. Priemonės, leidžiančios pamatyti asmeninį autentiškumą, unikalumą, juo didžiuotis bei juo vadovautis esamu momentu. Savivertės ir pasitikėjimo ugdymas. Sąmoningumo žaidimas . 2. Optimizmo ugdymas. Optimistišku, pozityviu požiūriu paremtas problemų ar konfliktinių situacijų sprendimas. Principai ir testas optimizmo lygiui nustatyti, pratimai saviugdai. 3.Streso įveikimas ir savireguliacija. 4. Empatijos ugdymas.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 64 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 38 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 10 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis koleginis išsilavinimas

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų