Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kita
Skleisti skaitmeninę kultūrą
VIEŠIEJI INTERNETO PRIEIGOS TAŠKAI (VIPT)

Skleisti skaitmeninę kultūrą

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
64 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Tam, kad kultūros sektoriuje dirbantys specialistai patobulintų skaitmeninius įgūdžius ir kultūros paveldo objektų skaitmeninimo kompetencijas, kuriant ir plėtojant naujas kultūros institucijų skaitmenines paslaugas parengta kvalifikacijos tobulinimo programa „Skleisti skaitmeninę kultūrą“. Ji konkrečiai skirta pažengusiems specialistams dirbantiems kultūros institucijų, kaip bibliotekų, muziejų ir archyvų, skaitmeninimo srityje. Šią 54 akad. val. kvalifikacijos kėlimo programą sudaro šios pagrindinės dalys: skaitmeninių technologijų naudojimas kultūros institucijose; skaitmeninimui taikomos technologijos ir terpės (3D skaitmeninimo, papildytos ir virtualios realybės, DI ir kt. technologijos) ir jų taikymas kultūros paveldo sklaidai.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis koleginis išsilavinimas

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Skaitmeninė kompetencija
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Atpažinti vartotojo poreikius, taikyti skaitmeninių paslaugų populiarinimo būdus ir pasiūlyti vartotojų grupei pritaikytas skaitmenines paslaugas.
Naudoti kultūros paveldo informacines sistemas profesinėje veikloje.
Organizuoti skaitmeninimo procesą, taikant tinkamą naujausią technologiją.

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Kultūros paveldo skaitmeninimui ir sklaidai taikomos technologijos (3D, papildytos ir virtualios realybės , DI ir kt. technologijos).
Trumpas temos aprašymas
Lektorius pristato naujausias technologijas ir jų taikymą skirtą kultūros paveldo sklaidai ir tyrimams (Papildytoji ir virtualios realybės technologijos; 360 laipsnių foto/video turinio gamyba paveldo sklaidai socialiniuose tinkluose. Supažindina su materialiojo paveldo skaitmeniniais tyrimais ir jų plėtra skaitmeniniam paveldosaugos procesų valdymui.
Temos pavadinimas
Kultūros samprata virtualioje aplinkoje.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius supažindina dalyvius su skaitmeninės knygos samprata,sudėtinėmis jos dalimis, skaitymo aspektais. Pristato skaitymą popieriuje ir ekranuose, papasakoja apie skaitmeninę leidybą Lietuvoje. Lektorius pristato šiuolaikines medijas, šios industrijos persitvarkymą bei supažindina su asmeniu kaip turinio kūrėju. Pateikia informaciją apie šiuolaikinių medijų išteklių valdymą ir sumanų informacijos vartojimą.
Temos pavadinimas
Kultūros įstaigų ir institucijų skaitmeninės paslaugos.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius naudodamas pristato kaimyninių bei kitų šalių gerosios patirties pavyzdžius: virtualius muziejus, skaitmeninius archyvus, virtualios ir mišrios kultūros institucijas pateikiant pavyzdžius ypatingas dėmesys skiriamas naujausių technologijų, kaip Dirbtinio intelekto, 3D spausdinimo panaudojimui kultūros paslaugų skaitmeninimui.
Temos pavadinimas
Skaitmeninimo proceso organizavimas.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius pristato skaitmeninimo proceso organizavimą, atranką ir parengimą skaitmeninimui. Lektorius supažindina su skaitmenine 3D fotogrametrija, pristato dronų technologiją nekilnojamojo kultūros paveldo fiksacijai, tyrimams ir sklaidai. Dalinasi informacija apie kilnojamųjų paveldo objektų tyrimą, pritaikant spalvos ir geometrijos pokyčio analitiką. Lektorius pristato 3D lazerinio skenavimo technologiją bei supažindina dalyvius su dirbtinio intelekto technologijos panaudojimu paveldo sektoriuje.
Temos pavadinimas
Lietuvos ir užsienio kultūros įstaigų paslaugų gerosios patirtys.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius pristato kultūros įstaigų ir institucijų skaitmeninių išteklių ir paslaugų pasiūlą Lietuvoje, jų valdymą, funkcijas, statistinę informaciją apie skaitmeninių paslaugų žinomumą ir naudojimą vartotojų tarpe, akcentuoja nuolatinį poreikį plėstis ir diegti naujoves pateikiant užsienio kultūros įstaigų gerąsias praktikas bei pavyzdžius. Lektorius pristato virtualius muziejus, skaitmeninius archyvus.
Temos pavadinimas
Saugus skaitmeninių technologijų naudojimo kultūros paveldo institucijose.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius papasakoja apie galimas grėsmes suskaitmeninant turinį: atsarginių kopijų kūrimą, kibernetines atakas. Mokymų metu lektorius aptaria su IT saugumu susijusias rizikas, pateikdamas pavyzdžius apie nusikaltimus elektroninėje erdvėje, užkrėstus kompiuterius, su el. pašto naudojimu susijusius pavojus, per didelį pasitikėjimą socialinėmis medijomis ir pan. Pavyzdžiais demonstruoja informacijos išgavimo įrankius ir paaiškina jų veikimą. Lektorius pataria kaip apsisaugoti nuo nusikaltėlių elektroninėje erdvėje, kokių saugumo priemonių imtis siekiant apsaugoti asmeninius duomenis, mobiliuosius prietaisus.
Temos pavadinimas
Socialiniai skaitmeninimo aspektai ir skaitmeninė kultūra
Trumpas temos aprašymas
Lektorius supažindina su skaitmeninės kultūros samprata, terminija, informacijos ir komunikacijos technologijų ir kultūros sąveika bei tinklaveikos visuomene. Pristato socialinių tinklų raidą, istoriją, skirtingų socialinių tinklų paskirtis ir skirtumus. Lektorius su dalyviais pasidalina socialinių tinklų statistika Lietuvoje ir pasaulyje, apžvelgia socialinių tinklų vartotojų patirties kelionę ir elgesio modeliavimą. Pristato socialinių tinklų komunikacijos turinį, kalbėjimo toną, temas ir pan.
Temos pavadinimas
Suskaitmenintų objektų apdorojimo ir redagavimo galimybės bei naudojamos programinės ir techninės priemonės.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius naudojamas atitinkamą programinę įrangą pademonstruoja skaitmeninimo veiksmus skaitmeninant turinį bei pademonstruoja pagrindines suskaitmeninto turinio redagavimo komandas bei kaip tinkamai paruošti suskaitmenintą turinį reikiamu formatu. Lektorius paaiškina, kaip skaitmeninant turinį galima integruoti papildytas technologijas, tokias, kaip papildytąją realybę, kaip į tekstinius, grafinius failus integruoti papildytąją realybę.
Temos pavadinimas
Skaitmeninio turinio ilgalaikis išsaugojimas, panaudojimas ir pernaudojimas: galimybes, grėsmės, rezultatų įvertinimas.
Trumpas temos aprašymas
Lektorius papasakoja apie intelektinės nuosavybės teises ir ženklinimą, apie Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) taikymą skaitmeninant turinį. Lektorius papasakoja apie suskaitmeninto turinio archyvavimą: formatus, failų glaudinimą, failų saugojimo būdus. Lektorius papasakoja apie bendradarbiavimą su kitomis institucijomis: skaitmeninio turinio saugojimą ir viešinimą, turinio kėlimą į specializuotą aplinką (www.epaveldas.lt).

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 64 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 38 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 10 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis koleginis išsilavinimas

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų