Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kalbos
Lietuvių kalbos mokymas kitataučiams
INSPIRATIO, MB

Lietuvių kalbos mokymas kitataučiams

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
120 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Kursas trunka 120 valandų. Vadovaudamiesi šia mokymo programa, studentai pasieks A1 lygį ir sukurs tvirtus pagrindus tolimesniam lietuvių kalbos mokymuisi. Mokiniai gebės suvokti dažniausiai vartojamas frazes, susijusias su kasdieniu gyvenimu (pvz., asmens tapatybė, šeima, darbas, gyvenamoji aplinka, įvairios paslaugos, sveikata, pomėgiai, laisvalaikis, atostogos), bendrauti tipinėse kasdienėse situacijose apie pažįstamus dalykus, informacijos apie save teikimas naudojant minimalius kalbos išteklius. Su mūsų ekspertų pagalba įgysite gebėjimą sklandžiai ir tikslingai reikšti savo mintis, išvengdami painios kalbos ir netikslumų. Mūsų kursai yra skirti pradedantiesiems, todėl kviečiame visus, norinčius išmokti ar patobulinti lietuvių kalbos įgūdžius, prisijungti prie šios nepaprastos mokymosi kelionės!

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Reikalavimai netaikomi

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Daugiakalbystės kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Laisvalaikis mieste
Trumpas temos aprašymas
Imituojama vakarienė kavinėje. Studijuojami valgiaraščiai, išsirenkamas maistas (pradedama sriuba, baigiama desertu). Kaip užsisakyti. Kilmininko linksnis (norėti ko?). Maistas. Dėstytojas studentams pateikia susitikimo mėnesį vykstančių renginių Vilniuje programą. Studentai ir dėstytojas drauge nagrinėja programą, vėliau porose turi išsirinkti du – tris renginius, į kuriuos šį mėnesį eis. Po to vieni kitiems pristato savo pasirinkimus ir juos trumpai argumentuoja. Kaip išreikšti norą, argumentuoti. Datų sudarymas (laiko galininkas). Renginiai. Paskaitoje vaidinamos įvairios situacijos drabužių parduotuvėje – pirmiausia susipažįstama su parduotuvės darbo laiku. Susitariama porose, ką reikia nusipirkti. Parduotuvėje vyksta pokalbis su pardavėju. Vėliau vaidinama drabužio grąžinimo į parduotuvę situacija. Tariamoji nuosaka mandagumo formose (norėčiau, reikėtų, ar galėtumėte? ). Drabužiai, skaičiai.Kaip susitarti dėl susitikimo (kur ir kada?).
Temos pavadinimas
Laisvalaikis: savaitgalis, rekomendacijos, bilietai į renginį, gimtadienis, kvietimas į šventę, nuomonės raiška
Trumpas temos aprašymas
Kaip papasakoti apie savaitgalį. Būtasis kartinis laikas. Laisvalaikio leidimo formos (skaityti knygą, žiūrėti televizorių ir pan.). Kaip rekomenduoti draugui filmą / knygą / spektaklį ir pan. Siūlau / rekomenduoju + vksmž. bendratis. Laisvalaikio leksika. Kaip nusipirkti bilietus į kiną / teatrą / koncertą. Datos (mėnesio ir dienos) bei valandos (laiko galininkas) sudarymas. Renginių pavadinimai, skaitvardžių kartojimasKaip pasveikinti su gimtadieniu, priimti sveikinimą, ko nors palinkėti, užrašyti sveikinimą. Kilmininko įtvirtinimas (linkėti ko?). Keletas abstrakčiųjų veiksmažodžių (laimė, džiaugsmas, sveikata, sėkmė). Kaip pakviesti į gimtadienio / sukaktuvių šventę. Vietininko linksnis (laukiame, susitinkame kur?). Šventės. Kaip išreikšti, kas kurso programoje patiko, kas nepatiko, įvertinti. Naudininko linksnis (patikti kam?). Studijų leksika (rašyti, skaityti, dirbti, kalbėti...).
Temos pavadinimas
Darbas ir studijos
Trumpas temos aprašymas
Kaip įsigyti kanceliarinių prekių, paprašyti ką nors paskolinti.Skaitvardžių ir daiktavardžių derinimas (dviejų parkerių ir pan. ). Kanceliarinės prekės. Kaip susirasti kalbos kursus.Liepiamosios nuosakos kartojimas (skelbimuose vartojamos formos – ateik(ite), išmok(ite), kalbėk(ite)...). Prieveiksmini su –iškai (lietuviškai, angliškai...). Kaip kalbų mokyklos administracijos paklausti reikalingos informacijos Klausiamųjų sakinių sudarymas. Įvardžiai: kas, kur, kaip, kada, kiek? Kaip užpildyti trumpą gyvenimo aprašymą ar kitą anketą. Veiksmažodžių esamojo laiko kartojimas (visos asmenuotės – a, o, i). Anketų formuluočių leksika (gimimo data, vieta ir pan.). Kaip dalyvauti darbo pokalbyje, prisistatyti, paklausti informacijos apie darbą.Veiksmažodžiai galėti, reikėti + vksmž. bendratis. Darbo leksika (alga, tvarkaraštis, laisva diena...). Kaip pakalbėti su vadovu dėl darbo sąlygų, paprašyti. Galėčiau + vksmž. bendratis. Darbo leksika (alga, tvarkaraštis, laisva diena...).
Temos pavadinimas
Klubo atidarymas
Trumpas temos aprašymas
Dėstytojas pristato jo siūlomą susitikimų planą, vartodamas paprasčiausių veiksmažodžių būsimojo laiko formas. Studentai išreiškia savo norus, visi kartu suderina ir, jei reikia, suformuluoja naują planą.Kaip išreikšti planus, norus. Būsimojo laiko formos, kalbėti apie + gal. (ką?) Įvairi su programos planais susijusi leksika.
Temos pavadinimas
Pastatai ir namai
Trumpas temos aprašymas
Kaip pasakyti savo adresą, kaip paklausti kito žmogaus adreso. Priklausomybės įvardžiai (mano, tavo, jūsų...). Skaičiai (nuo 1 iki 10), buto leksika (butas, namas...). Kaip išsikviesti taksi. Galininko vartosena su prielinksniu į ( važiuoti į...). Pokalbio telefonu mandagumo formos, miesto leksika (centras, gatvė, prospektas...). Kaip paklausti ir atsakyti, kur yra tam tikras objektas, paprašyti pagalbos Vietos ir krypties prieveiksmių (prie, už, ant, į ...) vartojimas su gal. ir kilm. linksniais. Pastatų ir įstaigų pavadinimai (žodžių daryba su - ykla). Kaip paklausti ir paaiškinti, kaip nueiti iki tam tikro objekto.Liepiamoji nuosaka. Judėjimo veiksmažodži ai (eiti, sukti, stoti...).
Temos pavadinimas
Pokalbiai telefonu, reklamų skaitymas ir kūrimas, suplanuoti kelionę po Lietuvą.
Trumpas temos aprašymas
Simuliaciniai telefonų pokalbiai: Paskambinti draugui; Išsikviesti taksi, greitąją pagalbą, policiją; Pasiteirauti parduotuvės darbo laiko; Kaip paprašyti ką nors pakviesti, paprašyti pagalbos, sutarti dėl susitikimo.Klausimų sudarymas su prieveiksmi ais kur, kada, kaip?.. Pokalbių telefonu mandagumo raiška.Dėstytojas parengia trumpus reklamų tekstus ir atkreipia dėmesį į jose pasirodantį aukščiausią būdvardžio laipsnį (pats geriausias, gražiausias, geriausiai, gražiausiai ir pan.). Juos išanalizavę, studentai patys kuria reklamas vartodami minėtas formas. Jas pristato. Kaip pasiūlyti, išreikšti vertę.Būdvardžio ir prieveiksmi o laipsniavim as. Komercija : prekės ir paslaugos.Dėstytojas pateikia žymiausias Lietuvos vietas pažymėtas žemėlapyje, trumpus jų aprašymus, taip Kaip išreikšti planus. Būsimasis laikas.Gamta, lankytinos vietos.
Temos pavadinimas
Šeima
Trumpas temos aprašymas
Kaip pristatyti savo šeimos narius. Būdvardžių ir daiktavardžių derinimas (kartojimas + linksniavimas). Šeimos nariai. Kaip papasakoti apie savo ir kitų (pavyzdžiui, šeimos narių) pomėgius.Patikti + vksmž. bendratis. Pomėgiai (piešti dainuoti, šokti, sportuoti ir pan.). Kaip išvardinti, kas veikiama per dieną (kada pusryčiaujama, pietaujama, vakarieniaujama, dirbama, skaitoma ir pan.). Laiko galininkas (valandos) ir laiko įnagininkas (pirmadieniais, savaitgaliais). Su kasdienybe susiję veiksmažodžiai (valgyti, gaminti, skaityti). Kaip sukurti trumpą (auto)biografiją.Laiko įnagininkas (gimiau tūkstantis devyni šimtai aštuoniasdešimtaisi ais metais). Svarbiausi biografijos veiksmažodžiai (gimti, studijuoti, vesti / tekėti, dirbti...). Dėstytojas pristato kelias supaprastintas garsių Lietuvos žmonių biografijas. Studentai atlieka kelias teksto supratimo užduotis, užduoda klausimus dėstytojui apie žmones.Studentai į susitikimą atsineša savo šeimos nuotrauką ir pristato šeimos narius.
Temos pavadinimas
Miestai
Trumpas temos aprašymas
Dėstytojas parengia trumpą Vilniaus pristatymą. Kiekvienas studentas papasakoja (studentai taip pat gali parengti po trumpą pristatymą su skaidrėmis ir nuotraukomis) apie miestą, iš kurio atvyko. Kaip lokalizuoti objektus, esančius mieste, apibūdinti vietas.Vietininko linksnis. Miesto leksika.Studentai pasirenka po vieną Vilniaus objektą ir (tam pasiruošę namuose) trumpai jį pristato. Kaip identifikuoti, pristatyti konkretų miesto objektą. Būdvardžių ir daiktavardžių derinimas (gražus (-i),didelis (- ė)...). Miesto leksika.
Temos pavadinimas
Sveikata ir higiena
Trumpas temos aprašymas
Kaip pateikti žmogaus fizinę deskripciją. Būdvardžių vyriška ir moteriška giminė bei jų vienaskaitos ir daugiskaitos formos. Būdvardžiai (aukštas žemas, plonas, lieknas), kiti fiziniai požymiai (plaukų, akių spalva ir pan. ). Kaip pasakyti ką skauda, kaip išsikviesti greitąją pagalbą.Beasmenių veiksmažodžių vartosena (skaudėti, reikėti), ir prieveiksmių aukštesnysis laipsnis (jaustis geriau, blogiau...). Kūno dalys. Kaip gydytojui paaiškinti savijautą, suprasti medicinos darbuotojo nurodymus.nagininko linksnio vartosena veiksmažodinėse konstrukcijose (sirgti kuo?) Pagrindinės ligos. Kaip pranešti darbdaviams apie ligą. Laiko prielinksniai: po, iki, nuo ... iki... (nuo šiandien iki penktadienio turiu nedarbingumo pažymėjimą). Dokumentai (nedarbingum o pažymėjimas), savaitės dienos. Kaip įsigyti vaistų, pasikonsultuoti su vaistininku.Skaitvardžio ir daiktavardžio derinimas (šešias tabletes, penkis kartus...) Vaistų rūšys, ligos.Kaip išreikšti savijautą, suprasti gydytojo...
Temos pavadinimas
Šventės ir tautinis kostiumas
Trumpas temos aprašymas
Studentai pasirengia trumpai papasakoti apie išskirtines savo šalies šventes, jų tradicijas (galimos pasiruošti skaidrės su iliustracijomis), klausosi dėstytojo pristatymo šia tema apie Lietuvą. Kaip pristatyti tradicijas. Esamojo laiko daugiskaitos pirmasis asmuo (mūsų šalyje dainuojame, šokame, valgome...). Studentai pasirengia papasakoti apie tai, kaip švenčiamos žiemos šventės (pavyzdžiui, Naujieji metai) jų šalyje ir klausosi dėstytojo parengto pranešimo apie lietuviškus žiemos švenčių (Kūčių, Kalėdų, Naujųjų metų, Trijų karalių) papročius, ragauja kūčiukų ir pan. Kaip pristatyti papročius. Esamojo laiko daugiskaitos antrasis asmuo (valgome, dovanojame , darome...). Šventės (dovanos, Kalėdų eglė ir pan.). Studentai pasirengia trumpai papasakoti apie savo šalies tautinį kostiumą arba aktualias mados tendencijas (galimos pasiruošti skaidrės su iliustracijomis), klausosi dėstytojo pristatymo šia tema apie Lietuvą. Kaip apibūdinti aprangą.
Temos pavadinimas
Apranga
Trumpas temos aprašymas
Kaip apibūdinti, ką dėvi žmogus.Būdvardžių ir daiktavardžių derinimas. Drabužiai, spalvos. Kaip nusipirkti drabužį. Kelintinių skaitvardžių sudarymas (drabužių dydžiui įvardinti). Drabužiai, aprangos detalės. Pagal lengviausiomis formulėmis išreikšti nuomonę stiliaus klausimais. Naudininko linksnis (tikti (kam?), patikti (kam?)), prieveiksmių su -ai, -iai laipsniavimas (atrodyti gražiau, gražiausiai ir pan.) Drabužiai, būdo prieveiksmiai (gražiai, įdomiai, madingai...)
Temos pavadinimas
Orai
Trumpas temos aprašymas
Studentai pasirengia trumpai papasakoti apie savo šalies klimatą, klausosi dėstytojo pristatymo šia tema apie Lietuvą. Kaip papasakoti apie orą. Esamasis laikas, trečiojo asmens formos (veiksmažo džiai lyti, snigti). Orai, klimatas. Trumpai apibūdinti šalies klimatą / orą. Esamasis laikas ir dažnį žymintys prieveiksmiai (kartais, dažnai, visada...) Veiksmažodži ai (lyti, snigti, šviesti), metų laikai, mėnesių pavadinimai. Išreikšti savijautą oro atžvilgiu, paprašyti uždaryti langą ir pan. Neasmeniniai būdvardžiai (šalta, karšta, šilta...) ir jų skyrimas nuo asmeninių. Įtvirtinama leksika. Kaip suprasti orų prognozę. Būsimasis laikas Savaitės dienos, skaitvardžiai.
Temos pavadinimas
Laisvalaikis: kelionės maršrutas, kelionės viešuoju transportu, kelionės, kelionės ir keleivių kontrolė
Trumpas temos aprašymas
Kaip sudaryti kelionės maršrutą. Būsimojo laiko daugiskaitos pirmas asmuo (važiuosime, žiūrėsime...). Lankytinos vietos (gamtos, turistiniai objektai). Kaip nusipirkti autobuso, troleibuso, laivo bilietus, išsiaiškinti kelionės informaciją, išsinuomoti automobilį. Priemonės įnagininkas (važiuoti kuo?). Transportas, klausiamieji prieveiksmiai (kur, kada...) Kaip paklausti, kaip nuvažiuoti iki tam tikro objekto, kelintas autobusas kur važiuoja, kelintoje aikštelėje reikia laukti ir pan.Kelintinių skaitvardžių derinimas su daiktavardžiais (trečioje aikštelėje, dvidešimtu autobusu...). Kelintiniai skaitvardžiai,transportas. Kaip elgtis ir ką sakyti, pasirodžius keleivių kontrolei, kaip paklausti, ar čia laisva, ar žmogus lips kitoje stotelėje.Klausimai su ar (ar turite, ar čia laisva, ar lipsite...). Transportas.
Temos pavadinimas
Pastatai ir namai
Trumpas temos aprašymas
Kaip išsinuomoti butą / kambarį. Klausimų sudarymo su (kur, kiek, kada...?) kartojimas. Buto paslaugos, mokesčiai (elektra, šildymas, karštas / šaltas vanduo...) Kaip apibūdinti / aprašyti savo kambarį. Prielinksnių (ant, po, prie, už...) ir daiktavardžių linksnių su jais vartojimo kartojimas. Baldai. Kaip palyginti ir išsirinkti baldus.Būdvardžio aukštesnysis ir aukščiausias laipsnis. Būdvardžiai (patogus, didelis, mažas ir pan.). Kaip išsirinkti, kurį namą pirkti.Būdvardžio laipsnių įtvirtinimas. Namo dalys (rūsys, laiptinė, koridorius, palėpė, stogas...). Kaip užsisakyti viešbutį, paprašyti paslaugų jame. Liepiamoji nuosaka (pakeiskite patalynę, išvalykite kambarį...). Kambarys (patalynė, baldai, buitinė technika). Kaip pranešti viešbučio administracijai apie nesklandumus. Neigiamos veiksmažodžio formos ir neiginio kilmininkas (neveikia, nėra ko?, nerandu ko?...). Kambarys.
Temos pavadinimas
Maistas ir gėrimai: vaišės, skonis, receptas.
Trumpas temos aprašymas
Kaip pasiūlyti, atsakyti, kai siūlo.Daiktavardžių daugiskaitos sudarymas. Maisto produktai, gėrimai. Papasakoti, paklausti, ką mėgsta. Veiksmažodžių mėgti, norėti vartojimas su gal. ir kilm. linksniais. Maisto produktai, gėrimai. Kaip užsisakyti maistą kavinėje.Įnagininko linksnis, prielinksnis su (su kuo?: kava su pienu ir pan.). Viešojo maitinimo įstaigų pavadinimai. Kaip paprašyti prekių parduotuvėje / turguje. Dalies kilmininkas (kilogramas obuolių, 300 g.Skaičiai, svorio matavimo. Kaip suprasti ir pasinaudoti receptu. Dalies kilmininkas (pakelis ko?, kepalas ko?, 100 g. ko?). Patiekalų pavadinimai. Kaip parašyti receptą. Dalies kilmininko įtvirtinimas. Būdvardžių su -iškas daryba (lietuviškas, itališkas maistas...). Studentai pasirengia papasakoti apie maisto kultūrą savo šalyje ir klausosi dėstytojo parengto pranešimo apie tradicinius patiekalus Lietuvoje. Kaip pristatyti maisto kultūrą.Galininko linksnis (valgome ką?). Maistas.
Temos pavadinimas
Asmens tapatybė ir biografijos
Trumpas temos aprašymas
Kaip pasisveikinti, atsisveikinti, susipažinti, pradėti pokalbį (paklausti, kaip sekasi). Esamasis laikas (veiksmažodis būti), vardininko linksnis, prieveiksmiai su - ai, -iai Vardai, tautybės. Kaip prisistatyti, iš kur esi. Paprašyti pakartoti informaciją, paprašyti kalbėti lėčia Kilmininko linksnis su kilmės reikšme. Valstybės, miestai. Kaip pristatyti savo profesiją, pristatyti kitą žmogų. Esamasis laikas bei vietininko linksnis. Profesijos, įvardžiai jis, ji. Studentai turėdami praėjusio susitikimo pavyzdžius patys parengia po trumpą kurio nors žymaus jų šalies žmogaus biografiją, ją visiems susitikime pristato. Dėstytojas jiems pasakojant, žymisi faktus ir antrai susitikimo daliai parengia trumpą viktoriną. Kaip rašyti biografiją. Būtojo kartinio laiko trečiasis asmuo. Gyvenimo faktų (gimė, mirė...) leksika, profesijos.
Temos pavadinimas
Paslaugos
Trumpas temos aprašymas
Kaip nusipirkti elektros prietaisą. Prieveiksmių laipsniavimas (kuris aparatas dirba geriau, greičiau, kokybiškiau...?). Elektros prietaisai (kompiuteris, lygintuvas, skalbyklė). Kaip apibūdinti gedimus, nesklandumus. Įvykio veikslo raiška priešdėliais nu-, su- (su-gedo, nu-krito, nu-lūžo). Elektros prietaisai. Kaip grąžinti netinkamą drabužį. Formų su prielinksniu per sudarymas (per mažas, per didelis...). Apranga (kartojimas) Kaip policijai ar kitai įstaigai pranešti apie pavogtus / pamestus daiktu. Įvykio veikslo raiška priešdėliu nu- (pa-vogė, pa- mečiau...). Su kriminalais susijusi leksika (vogti, vagis, piniginė...). Kaip atsidaryti banko sąskaitą.Tariamoji nuosaka (norėčiau, galėčiau...) Pagrindiniai finansiniai terminai (sąskaita, ...) Kaip paprašyti banko paskolos, kaip išsikeisti pinigus. Būsimojo laiko kartojimas (imsiu paskolą, mokėsiu, bus...). Didelių sumų skaitvardžiai. Kaip išsiųsti registruotą laišką / siuntinį. Būsimojo laiko įtvirtinimas. Siųsti, gauti, laiškas.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 120 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 84 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 36 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Reikalavimai netaikomi

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų