Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kita
Kompetencijomis grįstas ugdymas lietuvių kalbos ir literatūros pamokose
Kauno technologijos universitetas

Kompetencijomis grįstas ugdymas lietuvių kalbos ir literatūros pamokose

0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
64 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Programa skirta padėti 5-12 klasių mokytojams dirbti pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas ir realizuoti kompetencijomis grįsto ugdymo koncepciją. Programoje bus aktualizuotos visos Lietuvių kalbos ir literatūros (LKL) programoje nurodytos kompetencijos ir parodoma, kaip jas ugdant realizuoti programos tikslą ugdyti žmogų, gebantį įveikti šiuolaikinio greitai kintančio pasaulio iššūkius, mokytojai bus įtraukti į praktines užduotis, kad patys įgytų praktinių įgūdžių, reikalingų kurti kompetencijomis grįstą ugdymo turinį. Programa apima visas svarbiausias LKL programoje nurodytas veiklas: teksto skaitymo, teksto analizės ir interpretacijos bei teksto kūrimo sritis. Programos trukmė - 64 akad. val., iš kurių 54 akad. val. yra kontaktinės. Gavus teigiamą įgytų kompetencijų įvertinimą, išduodamas neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimas ir suteikiami aukštojoje mokykloje pripažįstami kreditai.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
3

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis išsilavinimas

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Raštingumo kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Kurti ugdymo turinį
Tobulinti ugdymo turinį

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Teksto kūrimas
Trumpas temos aprašymas
Pristatomi metodai, kaip mokyti teksto kūrimo. Analizuojami praktiniai pavyzdžiai, kaip nuo teksto perskaitymo nueinama iki idėjų generavimo ir produktyvaus jų komunikavimo. Temoje nagrinėjamos potemės: (1) Literatūros kūrinio analizė ir interpretacija (teksto kūrimas); (2) Samprotavimo tekstai (pastraipa, rašinys, problemų sprendimo komentaras); (3) Kūrybinio rašymo galimybės: intermedialūs projektai, meninių tekstų kūrimas, esė.
Temos pavadinimas
Teksto analizė ir interpretacija
Trumpas temos aprašymas
Pristatomi teksto analizės ir interpretacijos įrankiai, kuriais naudojantis galima lavinti minkštuosius įgūdžius, pateikiami detalios įvairių tekstų analizės pavyzdžiai, aptariami metodai, kaip mokyti idėjų generavimo. Temoje nagrinėjamos potemės: (1) Literatūros kūrinio turinio ir raiškos santykis: veikėjų sistema epikos ir dramos kūriniuose, lyrinis subjektas lyrikos kūriniuose; (2) Literatūros kūrinio turinio ir raiškos santykis: laikas ir erdvė literatūros kūriniuose; (3) Literatūros kūrinio turinio ir raiškos santykis: lyrikos kūrinių poetika; (4) Literatūros kūrinio turinio ir raiškos santykis: pasakojimo būdai epikos kūriniuose; (5) Literatūros kūrinio turinio ir raiškos santykis: konfliktas dramos kūriniuose; (6) Vizualieji tekstai ir kino filmai: pagrindiniai analizės principai;
Temos pavadinimas
Teksto skaitymo strategijos
Trumpas temos aprašymas
Pristatomos teksto skaitymo strategijos, pateikiami praktiniai pavyzdžiai, kaip jos taikomos, duodamos praktinės užduotys (sukurti užduotis mokiniams). Temoje nagrinėjamos potemės (1) . Minkštieji gebėjimai: kas tai? Kaip ugdyti minkštuosius gebėjimus per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas; (2) Publicistinių tekstų ir viešųjų kalbų specifika; (3) „Visuminis“ teksto skaitymas: novelė, eilėraštis, straipsnis ir kiti mažesnės apimties žanrai (įskaitant vizualiuosius tekstus, kino filmus); (4)„Fragmentinis“ skaitymas: apysaka, romanas, drama, tragedija, didesnės apimties straipsniai, vizualieji tekstai (įskaitant kino filmus); (5) Grožinių kūrinių ir publicistinių tekstų tema, idėja, daugiaprasmiškumo problema.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 64 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 42 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 12 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 10 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Apimtis kreditais
3

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Išsilavinimas
Aukštasis išsilavinimas

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Šiuo metu įvertinimų nėra.
Slinkti į viršų