Kita
Snaiguolė Eglė Kuosienė
Įveiklinti mąstymo potencialą
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
110 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Programos paskirtis – atgaivinti mąstymo kaip bazinės kompetencijos ugdymo idėją, remiantis kompetencijos bendrajame ugdyme apibrėžimu, tarpdisciplininėmis mąstymo lavinimą pagrindžiančiomis mokslo žiniomis, ilgamete mąstymo technikų taikymo praktikoje patirtimi ir projektuose sukurtais metodiniais ištekliais. Programos bendra apimtis – 110 ak. val. Programos tikslas – įgalinti taikyti aktualias situacijai mąstymo technikas praktikoje orientuojantis į veiklos tikslą, reflektuoti sukuriamą vertę. Programoje tobulinami asmeninėje, skaitmeninėje ir verslumo kompetencijose įvardinti kritinis mąstymas, kūrybiškas problemų sprendimas, gebėjimas dirbti bendradarbiaujant ir gyventi į ateitį orientuotą gyvenimą. Dalyvio mąstymo kompetencijos ūgtis įvertinama pagal mąstymo kurso pradžioje ir pabaigoje pokyčius.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Kalbos lygis
B1
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Verslumo kompetencija
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Neurobiologiniai ir psichosocialiniai mąstymo veiksniai
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatomos pagrindinės mąstymą bei elgesį aiškinančios psichologijos, sociologijos ir neuromokslų teorijos. Aptariami emocijų ir streso poveikis kūnui, suvokimui ir mąstymui, palyginami įpročių ir įgūdžių mechanizmai. Apžvelgiamos poreikių hierarchijos sąsajos su emocijomis ir sociokultūrinėmis nuostatomis. Mokomasi atpažinti suvokimo klaidas ir emocinio reagavimo įpročius. Aptariami socialinio emocinio ugdymos(is) būdai ir tradicijos.
|
Temos pavadinimas
Mąstymo kompetencijos raiška praktikoje
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatoma mąstymo kompetencijos samprata, aptariami mąstymo būdų praktikoje veiksniai. Mokomasi atpažinti mąstymo kompetencijos lygį elgesio ir sprendimų priėmimo situacijose. Aptariami mąstymo būdų ir profesinės karjeros, identiteto ir reaktyvaus mąstymo sąsajos, skaitmeninių technologijų plėtros ir dirbtinio intelekto poveikis mąstymui Analizuojami žmonių elgsenos programavimo būdai realiose ir virtualiose aplinkose. Išsiaiškinami reaktyvaus procedūrinio mąstymo ir elgesio įvairiuose kontekstuose paskirtis ir tikslai. Aptariami ir išbandomi reaktyvaus mąstymo organizavimo priemonės ir suvokimą plėtojantys mąstymo įrankiai.
|
Temos pavadinimas
Mąstymo kompetencija ir komunikacija
|
Trumpas temos aprašymas
Aptariamos šalies ir užsienio praktikose taikomos komunikavimo tobulinimo metodikos ir jų sąsajos su mąstymo struktūros elementais. Taikant mąstymo įrankius ir priemones analizuojama vieša žodinė komunikacija, atpažįstant mąstymo kompetencijos elementus ir mąstymo klaidas bei manipuliacijas. Mokomasi pasirinkti optimalius komunikacijos situacijai būdus, tikslingai taikyti mąstymo įrankius. Aptariami paralelinio mąstymo grupėje principai ir procedūros (pagal dr. Edward de Bono „Six Thinking Hats“), mokomasi konstruktyvios komunikacijos grupėse organizavimo technikų.
|
Temos pavadinimas
Kritinio mąstymo įgūdžių lavinimas
|
Trumpas temos aprašymas
Aptariami kritinio mąstymo požymiai, tradiciniai kritinio mąstymo lavinimo būdai. Pristatoma dr. Edward de Bono mąstymo lavinimo koncepcija ir išbandomi de Bono Thinking (toliau - dBT) mąstymo įrankiai simuliacinių ir realių, emociškai aktualių situacijų konceptualiam apmąstymui. Reflektuojamas dBT įrankių poveikis situacijos suvokimui ir mąstymui. Aptariama mąstymo proceso disciplina, mokomasi planuoti mąstymo įrankių ar priemonių pasirinkimą ir eiliškumą. Reflektuojamos mąstymo disciplinos patirtys ir poveikis mąstymo procesui bei rezultatui.
|
Temos pavadinimas
Aukštesnieji mąstymo gebėjimai
|
Trumpas temos aprašymas
Aptariamos kūrybiškumo, kūrybinio mąstymo ir lateralinio mąstymo sąvokos. Atliekamos nesudėtingos, aiškiai apibrėžtos kūrybinės ir veiklos planavimo užduotys, reflektuojamos dBT įrankių taikymo galimybės. Aptariami dizaino mąstymo principai, mokomasi derinti kritinio, kūrybinio ir lateralinio mąstymo įrankius realių problemų sprendimui ir pokyčių modeliavimui. Aptariamos sisteminio mąstymo ir strateginio planavimo sąsajos, analizuojami viešuose strateginiuose dokumentuose skelbiami visuomenei aktualūs sprendimai, modeliuojami galimos jų pasekmės ir alternatyvūs sprendimai. Mokomasi individualaus mąstymo neapibrėžtose situacijose organizavimui taikyti paralelinio mąstymo principus.
|
Temos pavadinimas
Mąstymo lavinimas ir įtraukties principas
|
Trumpas temos aprašymas
Aptariami įtraukties iššūkiai Žmogaus teisių kontekste, neuroįvairovės ir vertybių konfliktų praktikoje veiksniai. Supažindinama su 8 pojūčių ir vykdomosios funkcijos koncepcijomis, apžvelgiamas sensomotorikos ypatumų poveikis mąstymo kompetencijai. Pristatoma komunikacijos ir mąstymo profilių koncepcija. Panaudojant įvaldytas mąstymo technikas generuojamos įtraukties realizavimo idėjos, atliepiančios universalaus dizaino ir intuityvaus valdymo principus. Mokomasi planuoti ar organizuoti skirtingų gebėjimų ir kompetencijų asmenų bendradarbiavimą realiose situacijose: modeliuojamos mokomojo dalyko arba laisvalaikio renginio veiklos, kuriose kartu dalyvautų skirtingų mąstymo gebėjimų asmenys.
|
Temos pavadinimas
Mąstymo kompetencijos vertinimas
|
Trumpas temos aprašymas
Apžvelgiamos mąstymo vertinimo tradicijos. Pristatoma dr. Edward de Bono „Vertės medalių“ koncepcija, aptariama mąstymo kompetencijos įvairiuose kontekstuose vertė. Mokomasi vertinimu kurti vertę: planuoti mąstymo vertinimą, apibrėžti vertinimo tikslus ir vertės kriterijus, numatyti vertinimo būdus ir komunikaciją. Aptariami ugdančio grįžtamojo ryšio principai, tobulinami vertinimo komunikacijos įgūdžiai. Reflektuojamos mąstymo vertinimo patirtys ir modeliuojamos mąstymo vertinimo alternatyvos. Reflektuojamos mąstymo metodų, įrankių ir priemonių taikymo įtraukaus ugdymo praktikoje ar gyvenime galimybės. Apžvelgiami nuasmeninti kontrolinių užduočių vertinimo rezultatai ir aptariami programos dalyvių mąstymo pokyčiai, reflektuojamos mokymosi šioje programoje vertė dalyviams.
|
Programos ypatumai
Programoje "Įveiklinti mąstymo potencialą" praktiškai išbandysite įvairias mąstymo technikas realiose, sau aktualiose bendravimo su žmonėmis, veiklų planavimo, neįprastų sprendimų reikalaujančiose situacijose. Tikslingo mąstymo įgūdžiai padeda siekti optimalių rezultatų minimaliomis sąnaudomis kiekvienoje srityje, todėl grupėje laukiami įvairių profesijų atstovai: mokytojai, tarpiniai vadovai, savarankiškai dirbantys ir kiti aktyvūs gyvenime asmenys. Programos išskirtinumas: užsiėmimuose gali pasyviai dalyvauti besimokančiojo pagal programą šeimos nariai (tikiu diskusijų mąstymo ar savarankiško darbo užduočių klausimais šeimose nauda).Papildomi reikalavimai
Dalyvavimas grupės diskusijose įjungus vaizdo kamerą.Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 110 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 41 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 15 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 54 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: 1-10.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Kalbos lygis
B1
Kontaktai
Vardas, Pavardė
Snaiguolė Eglė Kuosienė
El. paštas
egle.kuosiene@gmail.com
Telefonas
+370 685 55 848
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų