Socialinė gerovė
Plungės technologijų ir verslo mokykla

Individualios priežiūros darbuotojo, dirbančio su neįgaliais ir senyvo amžiaus asmenimis, programa
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
160 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Mokymo programa, skirta individualios priežiūros darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimui. Mokymo programos trukmė (160 val.) Mokymo programos tikslas – tobulinti individualios priežiūros darbuotojo profesinę kompetenciją, gebant savarankiškai laikytis socialinių paslaugų įstaigos socialinių paslaugų teikimo kokybės reikalavimų, identifikuojant ir nustatant pagalbos asmeniui poreikį ir sudarant asmens saugumą užtikrinančias sąlygas.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Raštingumo kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Pažinti individualios priežiūros darbuotojo profesijos specifiką: organizavimą, planavimą ir teikimą.
Teikti kompleksinę pagalbą senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms.
Sudaryti asmens individualų pagalbos planą pagal socialinio darbuotojo nurodymus.
Teikti socialines paslaugas asmeniui pagal nustatytą poreikį.
Sudaryti asmens saugumą užtikrinančias sąlygas.
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Individualios priežiūros darbuotojo kompetencijos ir atsakomybė
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatoma individualios priežiūros darbuotojo profesijos specifika, veiklos procesai, uždaviniai ir funkcijos, atsakomybė.
|
Temos pavadinimas
Socialinių paslaugų organizavimas ir teikimas
|
Trumpas temos aprašymas
Mokymo dalyviams pateikiama socialinio darbo samprata, išnagrinėjamos sąvokos, pateikiama apibrėžimų schema, pristatomas Socialinių paslaugų sektoriaus profesinis standartas skaidrių meditacijos metodu, pateikiama socialinių paslaugų organizavimo schema, išaiškinamos dokumentų (LR Socialinių paslaugų įstatymas, LR Socialinių paslaugų katalogas) paskirtys ir socialinių paslaugų organizavimo specifika.
|
Temos pavadinimas
Socialinių paslaugų įstaigų teikiamų paslaugų kokybės reikalavimų laikymasis ir užtikrinimas
|
Trumpas temos aprašymas
Socialinių paslaugų veiklų planavimo aspektai, pasiektų rezultatų analizavimas, socialinių paslaugų kokybės kriterijai, socialinių paslaugų kokybės užtikrinimas, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo kokybę reglamentuojančios nuostatos, individualios priežiūros darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas, pristatomos Lietuvos institucijos, atsakingos už socialinių paslaugų kokybės priežiūrą ir kontrolę.
|
Temos pavadinimas
Pagalbos poreikio asmeniui identifikavimas.
|
Trumpas temos aprašymas
Apibūdinamas asmens individualaus socialinės pagalbos plano sudarymo procesas ir principai. Pristatomi skirtingų formų asmens individualaus socialinės pagalbos planų variantai. Pateikiamos rekomendacijos kaip įtraukti asmenį į individualaus pagalbos plano rengimą ir įgyvendinimą.
|
Temos pavadinimas
Socialinių paslaugų teikimas asmeniui pagal nustatytą poreikį
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatomi asmens savarankiškumo skatinimo būdai visuose jo kasdienio gyvenimo procesuose. Paaiškinami subalansuoto maisto ir sveikos mitybos principai. Pateikiami asmens maisto ruošimo įgūdžių formavimo būdai, pristatomi asmens maitinimo būdai individualios priežiūros darbuotojo pagalba, analizuojama pagalba asmeniui apsitarnaujant kasdienėje veikloje, atliekant buities darbus. Motyvacijos interviu atlikimo metodika, etapai, analizė.
|
Temos pavadinimas
Asmens saugumą užtikrinančių sąlygų sudarymas
|
Trumpas temos aprašymas
Supažindinama su agresijos teorijomis, formomis ir apraiškomis socialiniame darbe, su agresijos pasireiškimo priežastimis ir jos sąsajomis su lytimi, amžiumi, ligomis ir emocijomis, apibūdinami pagrindiniai psichikos sutrikimai ir jų požymiai, agresijos ir saviagresijos raiškos, priežastys. Pristatomos tinkami būdai ir priemonės asmens agresyvumui ar kitam rizikingam elgesiui mažinti.
|
Temos pavadinimas
Emocijų atpažinimas ir profesinio streso įveikimo būdai
|
Trumpas temos aprašymas
Pateikiami emocijų atpažinimo būdai ir pagal jas pristatomi streso įveikimo būdai, supažindinami su pagrindinėmis strategijomis, kurios naudojamos įveikti stresą. Supažindinami su įvairiomis (organizacinėmis, relaksacinėmis, kognityvine psichologinio streso reguliavimo teorija ir t.t.) strategijomis, padedančiomis įveikti stresą darbe: darbo organizavimo optimizavimu, individualios tolerancijos nuovargiui.
|
Temos pavadinimas
Alternatyvūs ir verbaliniai bendravimo būdai. Konfliktai ir jų sprendimo būdai
|
Trumpas temos aprašymas
Atskleidžiama verbalinės ir neverbalinės komunikacijos samprata ir pavyzdžiai, sudėtingų bendravimo situacijų valdymo ypatumai, išnagrinėjama empatiškumo sąvoka, empatijos lavinimo būdai, aktyvaus klausymo, pašnekovo skatinimo kalbėti, klausimų techniko būdai. Apibūdinamas žmonių bendravimo procesas, išskiriant jo sėkmę lemiančius veiksnius, bendravimo priemones. Identifikuojami bendravimo ir bendradarbiavimo su skirtingomis asmenų grupėmis ypatumai, etiniai aspektai. Aptariami tinkami konfliktų įveikos būdai.
|
Temos pavadinimas
Vertybės ir profesinė etika
|
Trumpas temos aprašymas
Pateikiamos bendravimo etikos sampratos, profesinės etikos ir vertybių laikymąsi bendraujant su asmeniu, pristatomos pagrindinės sąvokos, išsiaiškinamos etikos ir vertybių sąvokos skaidrių meditacijos pagalba. Pateikiama grupės ir komandos samprata, pagrindiniai komandos bruožai, raidos etapai, vaidmenų identifikavimas. Aiškinimo metodo pagalba išgryninami grupės ir komandos skirtumai.
|
Temos pavadinimas
Komandinis darbas individualios priežiūros darbuotojo kontekste
|
Trumpas temos aprašymas
Pateikiama grupės ir komandos samprata, pagrindiniai komandos bruožai, raidos etapai, vaidmenų identifikavimas. Aiškinimo metodo pagalba išgryninami grupės ir komandos skirtumai.
|
Temos pavadinimas
Asmuo su sunkia negalia: pagalba, higiena, tinkamos slaugos priemonės
|
Trumpas temos aprašymas
Apibūdinama sunkios negalios samprata. Išvardinami sunkią negalią turinčių asmenų pagalbos poreikiai. Pristatomos techninės priemonės, jų paskirtis ir naudojimas. Apibūdinamos asmens higienos paslaugos, judant ir naudojantis techninėmis priemonėmis asmeniui, turinčiam sunkią negalią.
|
Temos pavadinimas
Individualios priežiūros darbuotojo motyvacijos stiprinimas dirbant su klientais
|
Trumpas temos aprašymas
Pristatoma motyvacijos samprata, motyvacijos tipai: išorinė ir vidinė motyvacija, veiksniai, vidiniai socialinių darbuotojų motyvacijos veiksnių sąveika su išoriniais profesinės veiklos motyvacijos veiksniais (darbo sąlygos, darbo organizavimas, darbuotojų tarpusavio santykiai ir santykiai su vadovais), analizuojamas darbuotojų elgesys organizacijoje atsižvelgiant į individualų ir organizacijos lygmenis, pristatomi keturi motyvaciją skatinantys pokalbio principai ir jų svarbiausi aspektai, kurie padeda individualios priežiūros darbuotojams efektyviau save motyvuoti pokyčiams su klientais.
|
Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 160 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 114 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 46 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: 1-10.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Aukštos pridėtinės vertės programa
Ne
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Išsilavinimas
Pagrindinis išsilavinimas
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų