Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.
Kita
Decentralizuotų bendruomenių kūrimas ir valdymas
Saulius Norvaišas

Decentralizuotų bendruomenių kūrimas ir valdymas

4.6
(25)
Mokymai prasideda:
Tikslinama
56 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama

Apie mokymus

Mokymų teikėjo pateikta informacija

Anotacija

Rodyti daugiau Rodyti mažiau
Gal norite sukurti savo bendruomenę ar tapti aktyviu bendruomenės nariu ir kartu su kitais kurti geresnę ateitį? Šiame kurse nagrinėsime žmonių gebėjimą burtis į bendruomenes ir kartu spręsti įvairius iššūkius. Sužinosite, kodėl bendruomenės yra tokios svarbios, kokie pavojai joms gresia ir kaip kurti bei valdyti tvarias ir klestinčias decentralizuotas bendruomenes (DCB) šiuolaikiniame pasaulyje, pasitelkiant naujausias technologijas. Kurso metu taip pat įgysite skaitmeninių kompetencijų žinių valorizacijos, įtinklintų organizacijų, dirbtinio intelekto ir kitose aktualiose srityse. Kursas skirtas visiems, kurie domisi bendruomenių kūrimu ir šiuolaikiniu valdymu, norintiems įgyti praktinių įgūdžių pasitelkiant kolektyvinį intelektą, siekiantiems sukurti pozityvius pokyčius savo aplinkoje, ieškantiems bendraminčių ir palaikymo. Nedvejodami registruokitės ir pradėkite savo kelionę į stipresnes ir gyvybingesnes bendruomenes!

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Reikalavimai netaikomi

Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos

Bendrosios kompetencijos:
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Pilietiškumo kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Pilietiškumo kompetencija
Skaitmeninė kompetencija

Mokymosi programos turinys

Temos pavadinimas Trumpas temos aprašymas
Temos pavadinimas
Decentralizuotų bendruomenių kūrimas
Trumpas temos aprašymas
Ši tema skirta praktiniams decentralizuotų (DC) bendruomenių kūrimo klausimams. Sėkmingą DC bendruomenių (DCB) gyvavimą lemia gebėjimas rasti geriausius sprendimus ir juos kartu priimti. Tam reikalinga speciali internetinė platforma, su kuria susipažinote anksčiau. Tai kolektyvinio intelekto (KI) platforma. Šioje temoje nagrinėjami klausimai: Atvira prieiga prie KI platformos; Anonimiškumas, nešališkumas, tolerancija ir apskaita; Vertybės ir įvairovė DC bendruomenėje; Kolektyvinio intelekto protokolas ir algoritmai kaip DCB „konsensuso gaminimo mašina“; Ar DCB reikalinga hierarchija; Kodėl DC bendruomenėje negalimi konfliktai; Minimalus DCB dydis; DCB steigimas nuo vienos idėjos; Priklausymo DC bendruomenėms daugybiškumas. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Anksčiau įkurtai DCB nustatyti pagrindines vertybes (rekomenduojama pasitelkti dirbtinį intelektą). 2. Pateikti DCB kūrime atliekamų veiksmų sąrašą (nuoseklumas nesvarbus). 3. Nurodyti šis temos trūkumus.
Temos pavadinimas
Homo Communitaris — Žmogus Bendruomeninis
Trumpas temos aprašymas
Įvadinėje temoje atskleidžiama, kodėl žmonės buriasi į bendruomenes ir kokie pavojai laukia tradiciškai veikiančių bendruomenių. Kursas prasidės nuo registracijos į kolektyvinio intelekto platformą ir „minčių lietaus“ (angl. Brainstorming) projekto, kuriame išsiaiškinsime, kuo jus sudomino šis kursas. Tokiu būdu susipažinsite, kaip veikia kolektyvinis intelektas, kuris bus pagrindinis šio kurso objektas ir įrankis. Nagrinėjami klausimai: Du bendruomenes formuojantys veiksniai; Kodėl sunku susiburti į tvarią bendruomenę; Lyderystė ir administravimo našta bendruomenėje; Kodėl socialiniai tinklai negali sukurti tvarių bendruomenių; Hierarchija ir žmogaus pažeidžiamumas bendruomenėse; Bendruomenių vidinė poliarizacija; Bendruomenė kaip sudėtinga sistema; Merkantilinės ir idealistinės bendruomenės; Ar galimos bendruomenės be lyderių. Atliekamos praktinės užduotys kolektyvinio intelekto platformoje.
Temos pavadinimas
Decentralizuotų bendruomenių valdymas
Trumpas temos aprašymas
Šioje temoje parodoma, jog DCB valdymas remiasi pačių narių iniciatyva teikiant pasiūlymus ir pritariant arba nepritariat teikiamiems pasiūlymams. Temoje supažindinama, kaip DCB nariui aktyviai dalyvauti formuojant DCB politiką ir taip įgyti vis didesnį bendruomeninį svorį bei įtaką. Nagrinėjami šie klausimai: Klasteriai ir projektai; Atviri ir uždari projektai; Projektų užduočių formulavimo taisyklės; Bendruomeniškumo taškai; Blokų grandinės (angl. Blockchain) ir išmanieji kontraktai; Nuo sprendimų paieškos iki sprendimų priėmimo; Dirbtinio intelekto pasitelkimas; DCB priimtų sprendimų administravimas; DC bendruomenių adaptyvus valdymas; Dalijimasis sprendimais tarp DC bendruomenių; Decentralizuoto darbo higiena; Principai ir omnikratija; Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Anksčiau įkurtai DCB nustatyti pagrindinius tikslus (rekomenduojama pasitelkti dirbtinį intelektą). 2. Nurodyti, kokios kliūtys gali atsirasti DCB kūrime ir valdyme. 3. Nurodyti šis temos trūkumus.
Temos pavadinimas
Nuo minios išminties prie kolektyvinio intelekto
Trumpas temos aprašymas
Temoje supažindinama su naujai atsiradusiu kolektyvinio intelekto (KI) fenomenu, kuris priskiriamas dalijimosi (arba platformų) technologijoms. Nagrinėjami klausimai: Kas yra minios išmintis ir kaip ji reiškiasi; Minios išminties pavyzdžiai; Perėjimas nuo hierarchijos prie kompetencijų; Pasidalytoji lyderystė; Bendruomenių be vadovų pavyzdžiai; Keturi reikalavimai, kad minia būtų išmintinga; Kaip minia gali suvaldyti save; Sprendimų priėmimas ir žinojimo nepilnumas; Kognityvinė įvairovė geriausių sprendimų paieškoje; Laikinos ir amžinos tiesos; Tikėjimas ir žinojimas sprendimų priėmime; Kritinis mąstymas ir išmintis; Grįžtamasis ryšys ir saviorganizacija; Kolektyvinio intelekto gimimas; Autorefleksija ir radikalus KI efektyvumas. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti, kokiai bendruomenei reikalingas arba nereikalingas lyderis. 2. Kurso dalyviams įkurti svajonių bendruomenę. 3. Nurodyti šios temos trūkumus.
Temos pavadinimas
Tradicijų formavimas decentralizuotoje bendruomenėje
Trumpas temos aprašymas
Tradicijos bendruomenėje atlieka svarbų vaidmenį, nes jos palaiko bendruomenės tapatybę, stiprina ryšį, perduoda vertybes, suteikia stabilumo, skatina kūrybiškumą. Temoje nagrinėjami šie klausimai: Normos ir tradicijos decentralizuotose bendruomenėse; Tradicijų atgaivinimas, naujų tradicijų kūrimas ir esamų tradicijų atsisakymas; Šventės, nominacijos ir kiti įvykiai DC bendruomenėje; DCB unikalumas, simbolinis kapitalas ir jo kūrimas; Įvairovė ir vienovė DC bendruomenėje; Ar reikalingas varžymasis DC bendruomenėje; Bendruomenės „užsienio politika“; DC bendruomenių varžymasis ir bendradarbiavimas; Ekonominių, politinių ir kt. teisių gynimas. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nurodyti, kokios gali būti atgaivintos senos ir sukurtos naujos tradicijos anksčiau įkurtoje DC bendruomenėje (rekomenduojama pasitelkti dirbtinį intelektą). 2.Pasiūlyti sukurtai DC bendruomenei simboliką. 3. Nurodyti šis temos trūkumus.
Temos pavadinimas
Decentralizuotų bendruomenių valiuta
Trumpas temos aprašymas
Siekiant maksimalaus decentralizuotų bendruomenių veiklos rezultatyvumo svarbus jos narių aktyvumo skatinimas ir teisingas atlygis už indėlį į DCB gyvybingumo palaikymą. Tam tikslui pasitelkiami žaidybinime (angl. Gamification) priimti elementai. Nagrinėjami šie klausimai: Pridėtinės vertės kūrimas DC bendruomenėje; Kaip susikurti DCB valiutą; DCB valiutos emisija ir dekretiniai (fiat) pinigai; Ar gali būti bendra DC bendruomenių valiuta; Sutelktinis finansavimas ir bendruomenės kasa; Kas yra DCB nario aktyvumas; Decentralizuotas teisingo atlygio nustatymas; Atlygis už savanoriavimą, sprendimų administravimą ir kt.; Sprendimų pirkimas ir sprendimų mainai; Nuosavybės formos DC bendruomenėje. 1. Nurodyti, kokios narių savybės labiausiai vertinamos įkurtoje DC bendruomenėje (rekomenduojama pasitelkti dirbtinį intelektą). 2. Nurodyti, kaip DCB narys galėtų pasinaudoti uždirbta DCB valiuta. 3. Nurodyti kurso trūkumus ir privalumus.
Temos pavadinimas
Bendruomenių tipologija
Trumpas temos aprašymas
Šioje temoje supažindinama su sunkiai aprėpiama bendruomenių įvairove ir kas jas visas sieja. Nagrinėjami šie klausimai: Veiklos — socialinės, kultūrinės, ekonominės, aplinkosauginės, švietimo, sporto, sveikatos, pomėgių, profesinės, socialinių grupių, religinės, tautinės ir politinės bendruomenės; Teritorinės — vietos, regioninės, nacionalinės, tarptautinės ir tinklaveikos bendruomenės; Uždaros ir atviros bendruomenės; Formalios ir neformalios bendruomenės; Pelno siekiančios ir nepelno siekiančios organizacijos kaip bendruomenės; Mišrios bendruomenės; Politinės partijos kaip bendruomenės; Bendruomenė kaip agentas; Socialinis bendruomenių kapitalas; Sprendimų suradimas ir sprendimų priėmimas — visas bendruomenes siejanti ypatybė. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti priežastis, kas labiausiai apsunkina tvarios bendruomenės sukūrimą. 2. Pasirinkti bendruomenės tipą ir nurodyti jos tikslus. 3. Nurodyti šios temos trūkumus.

Mokymosi programos trukmė

Mokymosi programos trukmė: 56 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 40 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.

Vertinimas

Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.

Svarbi informacija

Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-

Minimalūs reikalavimai dalyviui

Reikalavimai netaikomi

Tvarkaraščiai

Šiuo metu grupių nėra.

Įvertinimai

Mokymus baigusių asmenų bendras mokymosi programos įvertinimas
4.6
(Įvertinimų: 25)
1
Ar gerai vertinate Mokymosi programą vykdžiusio asmens darbą?
4.8
2
Ar Mokymosi programą vykdęs asmuo sukūrė gerą psichologinę atmosferą?
4.8
3
Ar vykdytų mokymų turinys atitiko Mokymosi programos turinį?
4.7
4
Ar mokymo medžiaga / priemonės padėjo geriau suprasti Mokymosi programos turinį?
4.7
5
Ar mokymų organizavimas buvo tinkamas?
4.8
6
Ar mokymų vieta / aplinka buvo palanki mokymuisi?
4.7
7
Ar rekomenduotumėte šią Mokymosi programą savo pažįstamiems?
4.5
8
Ar pasiteisino Jūsų lūkesčiai įgyti, patobulinti kompetenciją (-as) (žinias, įgūdžius, gebėjimus)?
4.6
9
Ar pakankamai buvo praktinio darbo / praktinių užsiėmimų?
4.6
10
Ar mokymai Jums buvo naudingi?
4.4
11
Ar įgytas žinias, gebėjimus, įgūdžius taikote / taikysite kasdieniame darbe / gyvenime?
3.8
Mokymus baigusių asmenų atsiliepimai
Viskas buvo puiku, labai džiaugiuosi pasirinkusi būtent šiuos mokymus :)
5
Dėkoju už įdomų kursą, inovatyvias idėjas, supažindinimą su bendruomenių kūrimui ir sprendimų priėmimui naudingą unikalų įrankį - e.platformą.
5
Gražus turinio aprašas - dar ne viskas. Išdėstytas turinys yra viskas.
3
Dekinga musu vedejui, labai kurybingas zmogus, kad sitaip moksliskai ir nenuobodziai sukurti tokio tipo mokymus ir dar juos atlaikyti iki galo, reikia tureti genijaus gyslele. va ta gyslele ir manyje sukruto.
5
Šio formato nebetęsti, o jį iš esmės perdaryti. Ta medžiaga kuri buvo pateikta galėtų būti sutraukta ir pateikta per du susitikimus, daugiau laiko skiriama realioms bendruomenių temoms, kuriose iš tiesų reikalingas decentralizuotas sprendimų priėmimas.
3
Esu labai dėkinga, pastabų neturiu.
5
Viskas buvo super
5
Rodomi įrašai: 1-77
Slinkti į viršų