Kita
Saulius Norvaišas
Asmeninių žinių ir patirties pardavimas
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
Tikslinama
56 akad. val.
Kaina nuo:
Tikslinama
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Atraskite kolektyvinio intelekto galią ir išmokite parduoti savo žinias! Šiame 56 valandų kurse sužinosite, kaip tapti kolektyvinio intelekto dalimi, pateikti savo žinias, formuluoti ir įgyvendinti projektus pasitelkiant kitų pagalbą. Kurso metu įgysite skaitmeninių kompetencijų žinių valorizacijos, minios išminties, įtinklintų organizacijų, dirbtinio intelekto ir kitose aktualiose srityse. Taip pat susipažinsite su šiuolaikinėmis matematikos ir kitų mokslų koncepcijomis, kurios svarbios norint suprasti sudėtingus tikrovės reiškinius. Įgytas žinias ir įgūdžius galėsite pritaikyti savo asmeniniame ir profesiniame gyvenime, sustiprinti savo pozicijas darbo rinkoje, kurti inovatyvius sprendimus ir prisidėti prie visuomenės progreso. Dalindamiesi savo žiniomis, kartu įgysite kokybiškų žinių, kuriomis pasidalins kiti kurso dalyviai. Kursas ypač rekomenduojamas turintiems tokių žinių ir patirčių, kurios gali būti naudingos verslui ir visuomenei.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Matematinė kompetencija ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Profesinės kompetencijos:
Matematinė kompetencija ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Komplikuotų problemų sprendimas
|
Trumpas temos aprašymas
Temoje susipažinsime, kaip pasitelkus KI net nepažįstamų žmonių grupė gali valdyti labai sudėtingas sistemas. Nagrinėjamos temos: Nuo ekosistemų iki vietos bendruomenių — sudėtingų sistemų (SS) pavyzdžiai; Du SS modeliavimo būdai; Adaptyvios SS; Ląstelių automatai, chaosas ir fraktalai — kitoks tikrovės matymas; Sisteminė prieiga ir sistemų dinamika; Priežastinių ryšių diagramos; Problemų formulavimas ir svarbiausių veiksnių nustatymas; Archetipai; Scenarijų analizė; Disipatyvinės struktūros; Kolektyvinis intelektas ir globalaus proto gimimas; Zipfo dėsnis ir „likimo pirštas“; Kelionė link superintelekto. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti didžiausią Lietuvos problemą, kuri turėtų būti išspręsta per artimiausius metus. 2. Prognozuoti, kiek po dešimties metų Lietuvoje bus gyventojų. 3. Nurodyti šios temos ir kurso trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Užsakovo ir vykdytojo rolės
|
Trumpas temos aprašymas
Šioje temoje supažindinama, kaip galima aktyviai dalyvauti kolektyviniame intelekte. Nagrinėjami klausimai: Klasteriai ir projektai; Atviri ir uždari projektai; Projektų užduočių formulavimo taisyklės; Blokų grandinės ir išmanieji kontraktai; Darbo kolektyviniame intelekte higiena. Gilus darbas ir jo planavimas; Ritualai ir išmintis; Prasmė ir vertybės; Principai ir omnikratija; Žinių verbalizavimas ir semiotika; Kūrybiniai žinių išgavimo metodai (TRIZ ir kt.). Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Jei Lietuvoje būtų statomas naujas šiuolaikiškas miestas, sugalvoti jam pavadinimą. 2. Suformuluoti projekto užduotį ir apibrėžti dalyvių atlygį. 3. Nurodyti šios temos trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Kolektyvinis intelektas
|
Trumpas temos aprašymas
Temoje supažindinama su naujai atsiradusiu kolektyvinio intelekto reiškiniu, kuris priskiriamas dalijimosi (arba platformų) ekonomikai. Nagrinėjami klausimai: Kompetencija ir hierarchija visuomenėje ir gamtoje; Centralizacija ir decentralizacija; Kolektyvinio intelekto užuomazgos; Bendruomenės be vadovų; Pietų Afrikos ir Amazonės gyventojai be interneto; Kaip suvaldyti minią; Keturi reikalavimai minios išminčiai; Kognityvinė įvairovė ir minios išmintis; Būtinos įvairovės principas; Sprendimų priėmimas ir Nešo pusiausvyra; Kolektyvinio intelekto pavyzdžiai. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti pateikto meno kūrinio kainą, kurią jūs sutiktumėte mokėti, jei turėtumėte fiksuotą tik investicijoms į meną skirtą pinigų sumą (reikės siekti pataikyti į „kolektyvinę išmintį“). 2. Nurodyti šios temos trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Kolektyvinio intelekto barjerai
|
Trumpas temos aprašymas
Temoje supažindinama su pagrindinėmis kliūtimis, kurios trukdo susidaryti kolektyviniam intelektui. Nagrinėjami klausimai: Grupinis mąstymas (angl. Groupthink) ir kitos grupinių sprendimų deformacijos;. Netiesiniai procesai ir sudėtingų sistemų susiorganizavimas; Socialiniai tinklai ir visuomenės poliarizacija; Šališkumas ir kognityvinis disonansas; Ar visada diskusijose gimsta tiesa; Balsavimo paradoksai. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Prognozuoti pasirinkto reiškinio, kuris įvyks netolimoje ateityje, rezultatą. 2. Nurodyti šios temos trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Įtinklintos organizacijos
|
Trumpas temos aprašymas
Šioje temoje pateikiama medžiaga apie decentralizuotas organizacijas. Nagrinėjami klausimai: Tifani (turkio spalvos) ir įtinklintos organizacijos — jų ypatybės; Sprendimų paieška ir sprendimų priėmimas hierarchinėse organizacijose; Organizacijų įtinklinimas; Įtinklintų organizacijų adaptyvus valdymas; Atviros inovacijos; Inovacijų akseleravimas įtinklintose organizacijose; Kodėl verta būti kolektyvinio intelekto nariu; Konsultavimas, pasitelkiant kolektyvinį intelektą; Konsensusas ir poliarizacijos panaikinimas; Tradicijų formavimas įtinklintoje organizacijoje; Organizacijos vertės kūrimas ir kriptovaliutos. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti, kurie mūsų vartojami produktai yra pertekliniai. 2. Pasirinkite gerai žinomą valstybinį projektą ir nurodykite, kodėl jis gali nepavykti. 3. Nurodyti šis temos trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Žinios kaip kapitalas
|
Trumpas temos aprašymas
Įvade parodoma, jog kiekvienas žmogus, dažnai pats to nežinodamas, turi vertingų žinių ir patirčių, kurias galima valorizuoti. Kursas prasidės nuo registracijos į kolektyvinio intelekto platformą ir paprasto „minčių lietaus“ (angl. Brainstorming) projekto, kuriame nustatysite, kokia savaitės darbo diena yra geriausia ir kodėl ji tokia yra. Tokiu būdu susipažinsite, kaip veikia kolektyvinis intelektas. Nagrinėjami klausimai: Asmeninių žinių identifikavimas ir vertės kūrimas; Žinių sodrinimas ir apsikeitimo žiniomis terpės; Žinios, hipotezės ir haliucinacijos; Kaip išmatuoti žinias; Žinių vertės nustatymas; Kada žinios tampa kapitalu; Žinių dovanojimas ir pardavimas; Sprendimų užsakomoji ranga, arba laukosamda; Kaip galima užsidirbti iš žinių ir nepriklausyti nuo darbdavio; Praktinė užduotis (formuluotė gali keistis): Nustatyti nepažįstamų žmonių, bendraujančių tinkle, susitikimo „gyvai“ vietą ir laiką.
|
Temos pavadinimas
Duomenys, informacija, žinios ir išmintis
|
Trumpas temos aprašymas
Temoje pristatomas šiuolaikinis supratimas apie žinių reprezentavimą ir žinių generavimą. Nagrinėjami klausimai: Duomenys ir jų atvaizdavimas; Intuicija ir kolektyvinė sąmonė; Teorija kaip tikrovės modelis; Giodelio teoremos ir žinojimo ribos; Tikėjimas ir žinojimas; Autorefleksija ir Kanto kategorinis imperatyvas; Ad hoc tiesos ir amžinos tiesos; Kritinis mąstymas ir išmintis; Komunikacija ir Habermas’o „Gero argumento“ principas; Link bendrojo dirbtinio intelekto (angl. AGI). Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Nustatyti, koks epitetas geriausiai apibūdina šiuolaikinę Lietuvą. 2. Pasirinkti trumpą žiniasklaidos publikaciją ir nustatyti tikslesnę jos antraštę. 3. Nurodyti šios temos trūkumus.
|
Temos pavadinimas
Kaip atsiranda žinojimas
|
Trumpas temos aprašymas
Temoje parodoma, kaip susidaro tai, ką galima pavadinti žinojimu. Nagrinėjami šie klausimai: Tikrovės matymų įvairovė; Netiesinės sąveikos ir kodėl sunku numatyti ateitį; Žiniomis paremto proceso ergodiškumas ir jo praktinis panaudojimas; Kuo skiriasi natūralus intelektas nuo dirbtinio intelekto ir kokia galima jų sinergija; Kas yra minios išmintis ir kaip ji reiškiasi; Kūrybinės klasės gimimas; Ar ateities visuomenė bus svajonių visuomenė; Pavyzdžiai, kuriose demonstruojama kolektyvinis intelektas. Praktinės užduotys (formuluotės gali keistis): 1. Pasirinkti Youtube epizodą ir išryškinti pagrindines jame išsakytas mintis. 2. Nustatyti pagrindinę priežastį, kodėl buvo nuspręsta dalyvauti šiame kurse.
|
Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 56 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 40 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 16 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 0 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: Įskaityta.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
-
Vieta
-
Kalba
-
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Tvarkaraščiai
Šiuo metu grupių nėra.Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų