Spalio 29 d. į KURSUOK biudžetą grąžinamos atsilaisvinusios mokymosi krepšelių lėšos
Nuo spalio 29 dienos 9 val. švietimo platformos KURSUOK biudžetas pasipildys beveik puse milijono eurų – ši suma sukaupta iš atsilaisvinusių mokymosi krepšelių lėšų.
Kaip informavome anksčiau, nuo šiol atsilaisvinę mokymosi krepšeliai, kuomet suaugusieji atšaukia registracijas, nepasirašo sutarčių ar nesusidaro mokymų grupės, KURSUOK sistemoje nebeatsiras momentiškai, o bus kaupiami ir grąžinami didesnėmis sumomis.
„Tai sudaro galimybę paslaugų teikėjams formuoti naujas mokymų grupes, o dalyviams - rinktis ne tik anksčiau siūlytas, bet ir naujas mokymo programas“, - teigia Europos socialinio fondo agentūros (ESFA), kuri su partneriais įgyvendina KURSUOK projektą, veiklos ekspertas Andrius Bečys.
Daugiau nei 8,6 tūkst. suaugusiųjų jau baigė mokymus metų pradžioje startavusioje švietimo platformoje.
„Paskelbus apie papildomą biudžetą, suaugusieji aktyviai registravosi į įvairius kursus, tačiau dalis jų, matyt, pasidavė baimei praleisti galimybę gauti finansavimą. Pastebėjome, jog kai kurie registravosi į mokymus tik tam, kad „rezervuotų“ mokymosi krepšelį ir vėliau jį perkeltų į kitą programą ar grupę. Primename, kad galimybių perkelti mokymosi krepšelį nėra”, - sako A. Bečys ir priduria, kad dalis lėšų liko nepanaudotos, nes paslaugų teikėjai buvo sukūrę per daug grupių, į kurias nesurinko reikiamo dalyvių skaičiaus.
„Kviečiame atsakingai rinktis mokymus, atidžiai skaityti programų aprašymus, o iškilus klausimams dėl mokymų turinio, susisiekti su mokymų teikėjais jų nurodytais kontaktais, - sako A. Bečys ir pataria atkreipti dėmesį į mokymus jau baigusių dalyvių atsiliepimus: Jie taip pat padės įsitikinti, kad pasirinkti mokymai atitinka jūsų lūkesčius ir poreikius“.
Jei paslaugų teikėjas siūlo keletą grupių, rinkitės tas, kuriose jau yra užsiregistravusių dalyvių – tai padidins tikimybę, kad grupė susiformuos ir mokymai įvyks.
Sudarydami mokymosi sutartis, būtinai jas perskaitykite. Paslaugų teikėjai gali įtraukti papildomus punktus į sutartis su dalyviais, todėl svarbu suprasti savo įsipareigojimus.
„Dalyvavimas mokymuose yra jūsų atsakomybė, o paslaugų teikėjai turi laikytis kokybės apraše nustatytų taisyklių, - primena A. Bečys ir pateikia pavyzdį: Nepriklausomai, ar mokymai yra hibridiniai, nuotoliniai ar kontaktiniai, jie turi vykti realiu laiku, o ne, pavyzdžiui, naudojant iš anksto įrašytus vaizdo įrašus. Stengiamės užtikrinti, kad mokymų teikėjai laikytųsi nustatytų taisyklių: nuolat stebime grupes, fiksuojame neatitikimus, reaguojame ir informuojame. Situacijoms pasikartojus, programos gali būti ir stabdomos”.
Skaitykite: Stiprinamas KURSUOK programų kokybės užtikrinimas | Kursuok
KURSUOK projektas yra ilgalaikis, tad jei nespėsite pasinaudoti finansavimo galimybe šiemet, ji išliks ir kitais metais. Tiesa, vienam dalyviui iki 500 eurų mokymosi krepšelis skiriamas tik vieną kartą per 5 metų laikotarpį, o pati suma gali būti paskirstyta ir tarp kelių mokymo programų, priklausomai nuo kursų kainos.
Sužinokite pirmieji: sekite naujienas www.kursuok.lt, taip pat prisijunkite į KURSUOK bendruomenę Facebooke.
Iškilus klausimams, kviečiame kreiptis į KURSUOK konsultantų komandą tel.: +370 700 22 722 ar el.p.: info@kursuok.lt.
KURSUOK platforma, inicijuota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas - skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.