Kalbos
MB Klaipėdos akademija
Registracija
Norvegų kalba A2
0.0
Įvertinimų nėra
Mokymai prasideda:
2025-01-20
70 akad. val.
Kaina nuo:
500 €
Apie mokymus
Mokymų teikėjo pateikta informacija
Anotacija
Rodyti daugiau
Rodyti mažiau
Norvegų kalbos A2 lygio mokymo programa suaugusiems yra skirta plėtoti pagrindines kalbos žinias ir įgūdžius, reikalingus efektyviam bendravimui kasdienėse ir profesinėse situacijose. Programa apima žodyno plėtrą, apimančią temas, susijusias su darbo aplinka, būstu ir kasdiene veikla, bei pagrindinius gramatikos aspektus: būtojo laiko vartojimą, būdvardžių ir savybinių įvardžių derinimą. Kalbėjimo ir klausymo įgūdžiai lavinami skatinant kalbos taikymą realiame kontekste. Rašymo užduotys orientuotos į įgūdžių pritaikymą bendrose ir darbui skirtose situacijose, tokiose kaip biudžeto sudarymas ar trumpi asmeniniai aprašymai. Programoje taip pat akcentuojamas skaitmeninių kompetencijų ugdymas – mokymosi metu naudojamos įvairios interaktyvios kalbos praktikos platformos, kurios skatina savarankišką mokymąsi ir kalbinį lankstumą. Įtraukus daugiakalbystės kompetencijų lavinimą, programa padeda ruoštis darbui tarptautinėje aplinkoje ir palaiko tolimesnį mokymąsi, pereinant į aukštesnius kalb
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
Nuotolinis sinchroninis
Vieta
-
Kalba
Lietuvių
Aukštos pridėtinės vertės programa
Taip
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Įgyjamos ir tobulinamos kompetencijos
Bendrosios kompetencijos:
Daugiakalbystės kompetencija
Skaitmeninė kompetencija
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija
Mokymosi programos turinys
Temos pavadinimas | Trumpas temos aprašymas |
---|---|
Temos pavadinimas
Metų laikai
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Metų laikų pavadinimai; oro apibūdinimas; om ir i prielinksnių vartojimas su metų laikais; synes ir tror veiksmažodžiai nuomonei išsakyti; netiesioginės kalbos sakiniai su sier at ir spør om (naudojant interaktyvias mokymosi platformas). Gramatika: Šalutiniai sakiniai (netiesioginės kalbos atvejai); nuomonės išsakymo veiksmažodžių „MANAU“ ir „TIKIU“ vartojimas ir skirtumai; žiemą/žiemomis, vasarą/vasaromis ir t. t. vartojimas; sakiniai su DET. Kalbėjimas: Metų laikų pristatymas ir koks metų laikas patinka labiausiai ir kodėl; paklausk apie orą ir atsakyk; paklausk apie drabužius, skirtus vasarai, žiemai ir t. t., ir atsakyk; Norvegijos gamtos nuotraukos pristatymas (naudojant skaitmeninius vaizdo pristatymo įrankius). Rašymas: Pastraipa apie labiausiai patinkantį metų laiką; pastraipa apie rūbus, maistą ir gėrimus, vartojamus skirtingais metų laikais (naudojant skaitmenines rašymo priemones).
|
Temos pavadinimas
Norvegija
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Gamtos objektų pavadinimai; transporto priemonių pavadinimai; tipinės norvegiškos frazės; esamojo atliktinio laiko vartojimas sakiniuose; trečioji veiksmažodžių forma (reguliarieji ir nereguliarieji veiksmažodžiai); nereguliariųjų veiksmažodžių lentelės (naudojant skaitmenines žodyno įrankių platformas). Gramatika: Esamojo atliktinio laiko sudarymas ir vartojimo atvejai; reguliariųjų veiksmažodžių trečiosios formos sudarymas ir grupės; nereguliariųjų veiksmažodžių formos; laiko prielinksnių „for ... siden“, „i“ ir „om“ vartojimas su skirtingais laikais (interaktyviai praktikuojant su kalbos mokymosi platformomis). Kalbėjimas: Pasakojimas apie gyvenimą Norvegijoje (šalies ir gyventojų tipiniai bruožai); pasakojimai apie keliones; klausk ir atsakyk esamuoju atliktiniu laiku (naudojant vaizdo ar garso įrašymo įrankius). Rašymas: Rašinėlis apie Norvegiją; skundo kelionių agentūrai rašymas (naudojant skaitmeninius rašymo įrankius „Google Doc
|
Temos pavadinimas
Darbo patirtys
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Frazės, apibūdinančios žmogaus jausmus, charakterį ir būdo bruožus; „Man patinka“ ir „Aš noriu“ skirtingi pasakymo būdai; būdvardžiai ir jų žymimoji forma; būdvardis „mažas“; šalutinių sakinių jungtukai „når“, „da“, „fordi“ ir „hvis“; receptų santrumpos (naudojant skaitmeninius žodyno plėtros įrankius). Gramatika: Būdvardžių žymimosios formos sudarymas ir vartojimo atvejai; būdvardžio derinimas prie žymimosios formos daiktavardžio; būdvardžio „LITEN“ formos ir derinimas prie daiktavardžių; šalutinių sakinių pradžioje ir pabaigoje žodžių tvarka; sudėtinių sakinių skyryba (naudojant interaktyvias gramatikos praktikos platformas). Kalbėjimas: Darbo praktikos ir patirties pristatymas; pasakojimas apie vieną iš vadovėlio veikėjų; teigiamų ir neigiamų būdo savybių pristatymas; paklausk kolegos apie jo būdo savybes ir atsakyk apie savo. Rašymas: El. laiško darbdaviui rašymas; pakvietimo į šventę kūrimas; pastraipa apie ateities planus.
|
Temos pavadinimas
Sveikata
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Kūno dalys ir organai; kūno dalys daugiskaitoje ir jų išimtys; žodynas einant pas daktarą; patarimai sergančiam asmeniui; sveikatos sektoriaus profesijos; sveika ir nesveika mityba (naudojant „MedlinePlus“ ar „Healthline“ terminų ir aprašymų plėtimui). Gramatika: Šalutiniai sakiniai su klausiamaisiais žodžiais hva, hvem, hvor, hvorfor, hvordan ir jų žodžių tvarka; esamojo atliktinio laiko vartojimas atsakant į klausimą „Kas nutiko?“; laiko aplinkybių „i“, „om“ ir „for ... siden“ vartojimas ir skirtumai. Kalbėjimas: Dialogai tarp daktaro ir paciento; dialogai tarp draugo/šeimos nario ir sergančio asmens; pasakojimai apie sveiką gyvenimo būdą ir jo palaikymą. Rašymas: Pastraipa apie sveiką gyvenimo būdą; SMS žinutė, atsisakant pakvietimo į šventę (naudojant „Google Docs“ rašymui bei „Grammarly“ korektūrai).
|
Temos pavadinimas
Gyvenamoji vieta
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Maršruto apibūdinimo frazės (tiesiai, į kairę, į dešinę); būsto vietos mieste/kaime apibūdinimas; virtuvės, svetainės, miegamojo, vonios kambario baldai ir jų vieta; vietos prielinksniai; būdvardžiai ir jų aukštesnysis bei aukščiausiasis laipsniai; derfor ir fordi vartojimas sakiniuose (naudojant „Google Maps“ maršruto frazių mokymuisi ir vietos apibūdinimui). Gramatika: Prielinksnių vartojimas maršrutui ir vietai apibūdinti; būdvardžių aukštesniojo ir aukščiausiojo laipsnio sudarymo taisyklės bei išimtys; sakinių jungimas su fordi (nes) ir derfor (dėl to). Kalbėjimas: Nuotraukos būsto tema pristatymas; pasakojimas „Kur tu gyveni?“; paklausk apie maršrutą ir atsakyk; paklausk, kur yra tam tikras baldas, atsakyk; diskusija apie sendaikčių turgų. Rašymas: Internetiniame forume žinutės rašymas; el. laiško kaimynams kūrimas; pastraipa tema „Mano būstas“.
|
Temos pavadinimas
Vaikų darželis ir mokykla
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Pamokų mokykloje pavadinimai; profesinio mokymo metu įgyjamų profesijų pavadinimai; pasiruošimo studijoms programos vidurinėje mokykloje ir profesijų pavadinimai; aukštojo išsilavinimo įstaigos Norvegijoje; aukštojo išsilavinimo, įgyto kitoje šalyje, pripažinimas Norvegijoje (naudojant „LinkedIn Learning“ ar „Coursera“ sužinosite apie studijų ir profesijų pasirinkimus). Gramatika: Kiekio raiška su mange ir mye bei jų aukštesniojo laipsnio vartojimas; šalutinių sakinių sudarymas su som ir tokių sakinių žodžių tvarka; palyginimai norvegų kalboje. Kalbėjimas: Dialogai tarp mokytojos ir mokinių išsilavinimo pasirinkimo tema; dalinimasis prisiminimais iš vaikų darželio ir mokyklos; vizualo „Profesija“ pristatymas. Rašymas: Pasirinkto skyriaus vizualinės medžiagos aprašymas; pastraipa tema „Kai ėjau į mokyklą“; žinučių rašymas internetiniame forume tema „Kursai, kuriuos lankau šiuo metu”.
|
Temos pavadinimas
Šventės ir šventiniai laikotarpiai
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Švenčių pavadinimai; pasveikinimo su šventėmis frazės; padėkos; sudurtiniai daiktavardžiai; veiksmažodžiai setter, legger, står, ligger; neigiamieji šalutiniai sakiniai; šalutiniai sakiniai su prieveiksmiais alltid, aldri (naudojant „Quizlet“ ar „Memrise“ žodyno ir frazių plėtrai). Gramatika: Sudurtinių daiktavardžių sudarymo būdai; setter, legger, står, ligger vartojimo atvejai; neigiamųjų šalutinių sakinių žodžių tvarka, kai šalutinis sakinys yra prieš arba po pagrindinio sakinio; šalutinių sakinių su prieveiksmiais žodžių tvarka. Kalbėjimas: Pasakojimas apie pasirinktą šventę; pasakojimas apie šventę kitoje šalyje; diskusija apie Norvegijos Nepriklausomybės dieną. Rašymas: Pakvietimo į gimtadienį rašymas; padėkos atvirutės kūrimas; pastraipa apie Norvegijos Nepriklausomybės dieną (naudojant „Canva“ arba „Google Docs“ kvietimų ir atvirukų kūrimui).
|
Temos pavadinimas
Darbo paieška
|
Trumpas temos aprašymas
Žodyno plėtra ir kalbinių įgūdžių tobulinimas: Modaliniai veiksmažodžiai būtajame laike; šalutiniai sakiniai būtajame laike; gaisro instrukcijos; darbo skelbimų analizė; veiksmažodžiai ir tos pačios šaknies daiktavardžiai; prijungiamieji ir sujungiamieji sakinio jungtukai (naudojant „LinkedIn Learning“ darbo terminologijai ir skelbimų nagrinėjimui). Gramatika: Modalinių veiksmažodžių formos būtajame laike ir jų vartojimo atvejai; šalutinių sakinių būtajame laike derinimas prie pagrindinio sakinio; neigiamųjų šalutinių sakinių būtajame laike žodžių tvarka; daiktavardžių sudarymas iš tos pačios šaknies veiksmažodžių. Kalbėjimas: Pasakojimas apie vieną iš skyriaus veikėjų; vizualinės medžiagos pristatymas; darbo pokalbių simuliacijos. Rašymas: CV rašymas; motyvacinio laiško pagal darbo skelbimą rašymas (naudojant „Google Docs“ arba „Canva“ CV ir laiško šablonams).
|
Mokymosi programos trukmė
Mokymosi programos trukmė: 70 akad. val.
Praktinio kontaktinio darbo trukmė: 42 akad. val.
Teorinio kontaktinio darbo trukmė: 18 akad. val.
Savarankiško darbo trukmė: 10 akad. val.
Vertinimas
Įgytų kompetencijų vertinimo sistema / skalė: 1-10.
Svarbi informacija
Mokymosi būdas
Nuotolinis sinchroninis
Vieta
-
Kalba
Lietuvių
Aukštos pridėtinės vertės programa
Taip
Minimalūs reikalavimai dalyviui
Reikalavimai netaikomi
Tvarkaraščiai
Norvegų kalba A2_2025.01.20
Laisvų vietų: 12
Mokymų laikotarpis:
2025-01-20 - 2025-05-12
Būdas | Vieta | Grupės dydis | Kalba | Lektoriai | Kaina | Registracija |
---|---|---|---|---|---|---|
Būdas
Nuotolinis sinchroninis
|
Adresas
-
|
Grupės dydis
8-12
|
Kalba
lietuvių
|
Lektoriai
|
Kaina
500 €
|
Registracija
2024-12-17 - 2025-01-16
|
Įvertinimai
Šiuo metu įvertinimų nėra.Slinkti į viršų