Paieška
Neseniai ieškota
Populiarūs paieškos rezultatai
anglu
projektų valdymas
excel
Ieškoti

Svetainėje naudojami slapukai

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį šioje svetainėje.

Užsieniečiams: svarbiausia informacija apie dokumentų pateikimą ir kursų finansavimą

Užsieniečiams: svarbiausia informacija apie dokumentų pateikimą ir kursų finansavimą
2024 m. sausio 30 d.

Užsieniečiams, Europos sąjungos valstybių piliečiams, norintiems registruotis į mokymus platformoje Kursuok.lt ir pasinaudoti 500 eurų finansavimo krepšeliu, galioja tokios pat dokumentų pateikimo sąlygos, kaip ir Lietuvos piliečiams, mokslus baigusiems užsienio švietimo įstaigoje – vietoj diplomo jie turi pateikti iš Studijų kokybės vertinimo centro gautą pažymą, apie akademinį pripažinimą.

Daugiau informacijos, kaip gauti šią pažymą, rasite čia.

Užsieniečiai, ne Europos sąjungos valstybių piliečiai, norintys mokytis Kursuok.lt platformoje ir gauti finansavimą, privalo pateikti Lietuvoje išduotą Europos Sąjungos „Mėlynąją kortelę" (BLUE CARD), kuri apima dokumentus, liudijančius aukštą profesinę kvalifikaciją ir įrodančius asmens teisę gyventi Lietuvoje. 

Mėlynoji kortelė (toliau MK) – tai leidimas teisėtai gyventi ir dirbti Lietuvoje bei persikelti į kitą Europos Sąjungos valstybę narę dirbti aukštos kvalifikacijos darbą. MK gali gauti tik aukštos kvalifikacijos specialistas, taigi asmuo turi turėti dokumentus, pagrindžiančius jo aukštą kvalifikaciją.

 Užsienietis yra laikomas turinčiu aukštą profesinę kvalifikaciją, jei:

  • turi kvalifikaciją, kurią liudija aukštojo mokslo diplomas, arba
  • turi ne mažiau, kaip 5 metų profesinę patirtį, lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikacijai, ir kuri yra būtina profesijai ar sektoriui, nurodytam darbdavio įsipareigojime įdarbinti užsienietį pagal darbo sutartį arba darbo sutartyje.
  • turi ne mažesnę nei 3 metų profesinę patirtį informacinių technologijų ir ryšių technologijų paslaugų srities vadovų ir informacinių technologijų ir ryšių technologijų specialistų srityje, kuri įgyta per pastaruosius 7 metus.

Lietuvoje MK galiojimo terminas dažniausiai būna iki 3 metų. Kai darbo sutartis su užsieniečiu sudaroma trumpesniam nei 3 metų laikotarpiui, MK galioja 3 mėnesius ilgiau nei galioja užsieniečio darbo sutartis.

Informacija, kaip gauti ES Mėlynąją kortelę, kokius pateikti dokumentus, rasite šioje Migracija.lt portalo skiltyje.

Atkreipiame dėmesį, kad norėdami skaityti plačiau, turite paspausti šalia rubrikos esančią varnelę (žr. nuotrauką žemiau).

KAS YRA ES MĖLYNOJI KORTELĖ

KURSUOK.lt platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas - skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra.

Projekto „Mokykis visą gyvenimą“ pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą “Naujos kartos Lietuva” įgyvendinimui planuojama skirti daugiau nei 18,4 mln. EUR iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

Kitos naujienos

Slinkti į viršų